Да си направим прашка за червеи

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Да си направим прашка за червеи

Мнение от tursesht »

Изработването е сравнително лесно,за целта ви трябват неръждавеем кръгъл профил,кух ластик (сечението зависи,според силата на прашката,която искате)-това е ластик за щеките,ако нямате от стара прашка торбичката за червеите,може да си я изработите от парче здрава кожа,свински опашки :lol: (ама не истински) :lol: .Когато имате всичко под ръка огънете профила във подходящата форма,ако можете с клещи,ако не си помагаите и с менгеме :lol: Трябва да стане това:
Изображение
След което,направете 2 отвора за да минат ластиците,но преди това с чука сплескаите леко за да има достатъчно голяма площ,да пробиете.После следва слагането на ластиците-минава ластика през дупкат и стягате двата края с свинските опашки.Ето още малко снимки за да стане по ясно
Изображение
Изображение
Изображение
Това е краиният резултат,като може ако ви дразни така да я овиете с разни ПВЦ ленти и лепило или да използвате за целта разни маркучи с подходящ диаметър :wink: Може да импровизирате много и на воля :P (Това не е моя идея,просто съм взамимствал от вече готова прашка и съм добавил по нещо) :lol: 8) 8) Желая ви успех :twisted:
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
Аватар
vlado-ma4a
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 12:22
Местоположение: гр.Ябланица / София

Мнение от vlado-ma4a »

Хубава идея. Дръжката после може да се облепи с нещо като изолирбанд или да се нахлузи нещо гумено :lol: да е по удобна
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

vlado-ma4a написа:Хубава идея. Дръжката после може да се облепи с нещо като изолирбанд или да се нахлузи нещо гумено :lol: да е по удобна
...и отворите да се обработят след пробиването,че остават остри ръбове.
Добра идея и сполучлива направа.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

Аз обработвам след това наи-лесно отворите ,като мина леко с една идея по голямо свредло,но не целичт отвор,а самото начало,така почити няма ръбове :D ако имате пила кръгла малка пак става 8) а за дръжката варианти много има стига да ви се занимава и зависи кои с какви подръчни материали разполага :P
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

Добре се е получило, ако ме сърбят ръцете някой път ше пробвам.. :D
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

tursesht написа:Аз обработвам след това наи-лесно отворите ,като мина леко с една идея по голямо свредло,но не целичт отвор,а самото начало,така почити няма ръбове :D ако имате пила кръгла малка пак става 8) а за дръжката варианти много има стига да ви се занимава и зависи кои с какви подръчни материали разполага :P
Фрезенк се нарича :idea:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

Да butnik така е,знам защото до скоро се занимавах с алуминиеви и пвц дограми,амаа ако го напиша не знам колко от хората го знаят,но си прав де :D Благодаря,че го добави като терминче 8)
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Знаят термина ,сигурен съм.Извинявай,че така се намесвам,но само да се уточнят нещата,че току-виж някой без да направи фрезенк върже ластика :D
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

А напротив,радвам се когато пропусна,нещо,някои да допълни така се развиват нещата :D
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

Изображение
и преди да пробиваш удари едно центърче да ти стават дупките в средата. :D
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
tursesht
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Яну 27, 2006 10:33
Местоположение: София

Мнение от tursesht »

А моита е друга,ама това са готови снимки на един колега от испания,че си правя темите в работата,докато скучая :lol:
На лошото отвърни с добро,а на доброто по съвест!
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”