Лакиране

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Лакиране

Мнение от koragroup »

Майсторчета помагайте.

Доста мислих на тема нанасяне на лакове върху дървета разни :wink: и стигнах до извода, че пръскането му е майката...

Е хубу де, ама ако ще се пръскат 3 воблера или 1-2 кльонка, не мое се използва бояджийски пистолет.
Та затова имам нужда от помощта ви. Дайте идеи с какво да пръскам. Използвам предимно яхтен лак. Ако има вариант спрей ще е най-безболезнено. Друг потенциален вариант е аерограф, ама там нямам никак опит, а и цените които виждам не ми харесват за експерименти.

Други идеи за качествено нанасяне на лакове също са добре дошли
:wink:
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
BIG_BOY
Мнения: 352
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 23:32
Местоположение: Лондон

Мнение от BIG_BOY »

Привет градски,

ти драсни едно ЛС кога да помятаме блесни по дунава, а лака е лесна работа имам пистолет с компресор, имам и останал половин флакон хубав авто лак :)

Има и вариянт какъвто вид си харесаш лак и да ти го напълнят в флакон 400ml в един магазин срешу 4-5лв.

За воблери, кльонкове и други дървении бих ти препоръчал реактивен лак(двукомпонентен лак) - има висок гланц, твърдост и устойчивост на износване и най вече устойчивост на вода, само че се нанася с четка и задължително противогаз.
Съзерцанието на красотата е най-висшата форма на щастие!

Nobody is perfect, I'm Nobody!
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Мнение от GREEN BUG »

Колега koragroup,както знаете аз живея в стара къща и се сещам за един рафт където се е кротнало едно флаконче 400мл автолак.Намерете начин да се свържете с мен.
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

колега корагруп, ако Вас Ви е срам да осъществите конекшън, мога да посреднича в свързването с Бисер, срещу скромна почерпка....
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
keymaker
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 8:47
Местоположение: sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Мнение от keymaker »

Изображение
Дюзата му е 0.3мм. с правилната настройка се постигат линии 0.5мм. можеш да лакираш ,а преди това да рисуваш. и цената му е 48лв.
Вулканизаторски,Авто и ключарски услуги 0879 314 337 гуми-нови и употребявани
Професионално озеленяване. Поливни системи "rain bird "
Ремонт и поддръжка на градинска техника.
GPS: 42 40'55.95"N 23 34'10.93"E
0879 314 337
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от koragroup »

Тенкю пипъл, ама не ми трябва авто-влак нито в бидони нито ф флакони.

Идеята за пълненето на спрей е интересна, ще пробвам.

Колега keymaker, имам уточняващи питанки. Лесна ли е потдръжката на тая джаджа след ползване? А каква марка е и от къде човек може да се сдобие. Гледах из нета аз ама сичките такива кутишки бяха от над 150 до и аз не знам колко левчета.
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Аватар
keymaker
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 8:47
Местоположение: sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Мнение от keymaker »

ами аз го купих от илиенци марката е китайска ,поддръжката не е никак трудна след употреба се промива с разредител .
Неудобството е ,че трябва компресор аз имам голям ,но си приспособих един от хладилник и го ограничих с пресостат на 2 атм. ,че големия ми надува главата,пръска си идеално и не е необходимо да се разреждат много боите и лаковете
Вулканизаторски,Авто и ключарски услуги 0879 314 337 гуми-нови и употребявани
Професионално озеленяване. Поливни системи "rain bird "
Ремонт и поддръжка на градинска техника.
GPS: 42 40'55.95"N 23 34'10.93"E
0879 314 337
dazata
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юни 27, 2007 11:58

Мнение от dazata »

Направо иди да ти напълнят някое и друго флаконче и си готов са маса време напред :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”