Едни дръвца :)

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
gabuu
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 29, 2010 14:55
Местоположение: Дупница
Обратна връзка:

Едни дръвца :)

Мнение от gabuu »

Здравейте. Тъй като съм нов в форума и в воблеро строенето исках да се допитам до съветите ви и се надявам те да ми помогнат. Сега ще ви покажа някои мой заготовки които незнам как да довърша - с цветовете се справям добре но исках да ви попитам за материяли за лопатки и каква тел ползвате 0,7мм дебело ли е или е добре :) Надявам се да ми помогнете..

ПП: Само на 13 съм :)

Първият е 5,5 сантиметра - нещо като уклейче :)

Изображение

Вторият също 5 сантиметра и доста си играх по него :)

Изображение

А този е малко по-голям 7 сантиметра - носльо :D

Изображение

Това са дръвцата и очаквам коментарите ви... :)
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Добро начало! :)
Погледнати отгоре - първия ми се струва малко "изкривен" наляво, а третия - надясно. Поиграй си повечко с шкурката, нека започнат на теб да ти изглеждат "перфектни". :)
В началото е най-лесно да се опитваш да изкопираш заводски модели на добри фирми.
Телчицата е важно да не корозира от водата, така че имаш богат избор, каквото ти попадне. 0.7 е добра дебелина за тези заготовки, при по-малки можеш да слезеш до 0.5 - 0.3.
За лопатките има доста изписано, всеки ползва това, което намери. Поликарбонатът е по-добър избор, защото не е толкова трошлив. Ако не можеш да намериш - някои използват материал от дискове, линийки и всякакви подобни неща, но си носят риска от счупване.
От къде си?
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
gabuu
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 29, 2010 14:55
Местоположение: Дупница
Обратна връзка:

Мнение от gabuu »

Ами от Дупница съм. И много мерси за подробната информация, а ако може да попитам освен "Поксипол" какво друго се използва за затварянето на дупката която е отворена за да се сложи тела? :)

Ето ги пооправени

Това е Номер 3:

Изображение

А това номер 1

Изображение
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Екстра са, френд! .... както ти е писал Магарко... пробвай в началото да изкопираш някой работещ модел.... но и тези са си супер.... освен поксипол за запълване можеш да ползваш и кит (автомобилен .. на "Body" например или кит за дърво), но моя съвет е да си пълниш с поксипол, че дава по-голяма якост..... попрочети тук малко и ако имаш допълнителни въпроси - на твое разположение сме.... :wink:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
gabuu
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 29, 2010 14:55
Местоположение: Дупница
Обратна връзка:

Мнение от gabuu »

Много мерси за информацията и скоро ще ги покажа завършени :)
майсторчетоСтрахил
Мнения: 235
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 17:26
Риболов: от всичко по малко ;)
Местоположение: Велико Тьрново

Мнение от майсторчетоСтрахил »

Дерзай колега :idea: в опитите е истината,ще станат .
живей докато можеш
gabuu
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 29, 2010 14:55
Местоположение: Дупница
Обратна връзка:

Мнение от gabuu »

да и аз това си викам и наистина почват да приличат на нещо утре сигурно ще пусна единия а може и 2 :) при мен малко по бавно стават...

ПП: Ако искате пробвайте но при мен стана доста добре с триците който са останали от шкуркането на воблера и малко лак става перфектна смес за запълване на дупки по воблера - Вместо поксипол може да се използва това :) И ако някой знае в района на дупница от къде мога да си набавя балсa, че аз правя от едно много удобно дръвце но е много сложно изработването на формата на воблера - Почва се от едно кръгло дърво а не както балсата от плоскост :)
майсторчетоСтрахил
Мнения: 235
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 17:26
Риболов: от всичко по малко ;)
Местоположение: Велико Тьрново

Мнение от майсторчетоСтрахил »

gabuu написа:за запълване на дупки по воблера - Вместо поксипол може да се използва това :) И ако някой знае в района на дупница от къде мога да си набавя балсa, че аз правя от едно много удобно дръвце но е много сложно изработването на формата на воблера - Почва се от едно кръгло дърво а не както балсата от плоскост :)
Нете бърка от какво дърво ги правиш,аз лично използвам липа за изработката им.За запълването на отворите може да ползваш епоксидно лепило (със или без триците от шкуренето),струва около 4-5 лева.И понеже имам дърводелско стругче ,първоначално дървото го струговам до това ниво.

Изображение

В опита е истината :idea:
живей докато можеш
gabuu
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 29, 2010 14:55
Местоположение: Дупница
Обратна връзка:

Мнение от gabuu »

Лесно ти е на теб с стругчето а аз с един макетен нож :lol:

Иначе утре сутринта ще пусна един който доста ми харесва и на външен вид а и в водата добре се държи - до колкото добре може да се държи един воблер в легена де :D:D:D
gabuu
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 29, 2010 14:55
Местоположение: Дупница
Обратна връзка:

Мнение от gabuu »

gabuu написа: Иначе утре сутринта ще пусна един който доста ми харесва и на външен вид а и в водата добре се държи
Ето за този говорех: - малко е груб но е след първи лак и първа шкурка :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
майсторчетоСтрахил
Мнения: 235
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 17:26
Риболов: от всичко по малко ;)
Местоположение: Велико Тьрново

Мнение от майсторчетоСтрахил »

Действай и важното е да не се отчайваш дори да не играе като хората от първия път :D
живей докато можеш
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”