Няколко екперимента за воблери и блесни

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Няколко екперимента за воблери и блесни

Мнение от DKolev »

Здравейте.От скоро се "зарибих" по спининга :) Опитах да направя и няколко примамки - воблери,блесни :
Изображение
1 и 2 са направени от тапа за вино (но не коркова).Плуващи.Въртят гъзета като циганета :)
3,6,8 - плуващи.Направени от материала, който е в кутийката на Jacko,s воблерите.Доста са мекички и ако ги набара някоя риба ще ги съсипе, но тя нека да ги набара ;) Също много добре играят.
4 и 11 са от същия материал (мекия), но съм сложил повече тежести и са потъващи.НО пак играят доста добре - за мое учудване.
10 е от дървен нит от развалена маса в общежитието.Също е потъващ, но по скоро играе като умираща рибка :)
5,7,9 са опити за блесни.От капачки (то се и вижда)
В 7 сложих разни парченца тел, ламаринки и др. дрънкулки и стана доста шумна.Незнам дали ще върши работа.
В 9 сложих допълнително утежнение - 2гр.
А 5 е опитът ми за въртележка.Оказа се, че има надежда.В легена прави опити за завъртане на "листото". А е и "уловиста" - така се закачих до кокалчето над показалеца, че се почувствах като рибок :shock:
Телта която съм ползвал е от апарат за заваряване (незнам как точно се казва)
Та, това са моите първи опити в тази област.Съветите няма да са излишни, въпреки, че мисля, че знам къде и какво съм сбъркал в направата на примамките.Но съм ги правил с мерак и смятам, че ще хващат само големи риби по Тунджа :P
Последно промяна от DKolev на Вто Окт 12, 2010 23:50, променено общо 1 път.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

:D :D :D :D Пич,много ме изкефи честно.От Нищо-Нещо.
П.С.Сменяй бирата. :lol: И да оправиш масата в общежитието. :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

Бира няма,но обещавам да пия една, две... и т.н. бири за да има и от бира.Може пък да са по уловисти ;)
А масатга си е стабилна и със един нит по-малко.Даже мисля утре да си измъкна още един, че този го преутежних :lol:
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

ААААаа не тва с бирената капачка е плагиятство - още 2008-ма имам кефал от Искъра на бирена капачка - тва сериозно! Моля, моля за патенти се плаща начи :wink: :D :D :D :D :D :D :D
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

Е тогава ще продължавам с такива от Shweppes и Cappy ... :lol:
А ти как точно беше направил капачката, ако не е тайна... :?:
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Мнение от SKORPION »

Добре си се ориентирал към безалкохолното.
Гледай да са сини, жълти и червени.
Костура си ги лапа.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

А ти как точно беше направил капачката, ако не е тайна...
Ми понеже кат пристигнах на реката разбрах че не съм взел кутишката с примамки :oops: :oops: си намерих капачка от бира, пробих й две дупки с ръждясал пирон и камък, вързах с плетено една тройка дето намерих в дъното на чантата и ето ти клатущка с която ковнах кефале към 30-те см.
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Колеги, по-сдържани бъдете в разкриването на детайли относно вашите експерименти! Може агенти на Мепс, Мюран, ПМ и, разбира се, Моска, да следят нашия форум, и опитите ви да приключат печално, както опитите на откривателите на ДВГ, движещи се с вода, вместо с бензин или нафта !! :lol:
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

SKORPION написа:.
Имах само теи под ръка, когато ме цапна музата.Но задължително ще направя всякакви цветове.Все пак са си безплатни (е само куките се плащат).Единственото което рискувам е пак да се ковна с тройката/много боли, дори и на другия ден :shock: /
wertus написа:.
Те така, хубавите риби идват когато най-не ги очакваш.Аз така се и запалих по спининга.Изтървах рибка около 2кг. /распер или кефал/ с примамка за 70ст. от "Всичко за 1лв.".Беше грозна силиконова примамка, във вормата на воблер с две тройки и една единична кука на гърба.Рибата се откачи защото тройките нямаха никаква контра и от тогава ми е мерак да отида и да си хвана изтърваната риба, но на примамка, която знам, че ще издържи.
Д-р Флекс написа:.
Май е достатъчно да ни дават по една от всички примамки, пуснати от тях на пазара :evil:
donky
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 11:27
Местоположение: Видин-София
получил Браво: 1 път

Мнение от donky »

Мите,виж последната страница от най-горната тема и следващия път заповядай на срещата.там има какво да научиш.
Još jedan šmeker koji je postao pička!
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

donky написа:Мите,виж последната страница от най-горната тема и следващия път заповядай на срещата.там има какво да научиш.
Видях я, но датата не би беше удобна.За следващата ще гледам да дойда :)
Днес вече имам и уловена рибка на мой воблер (няма го на снимките).
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

Изображение
Това са новите творения и две от старите, но преработени.
За ориентир - оранжевият най-горе в ляво е 3см.Повечето са плуващи, само зеления с жълтото коремче (в средата) е бавно потъващ и гази много дълбоко.Подпбието на щука няма много хубава игра, а и цвета не докарах, но следващата ще е по-добра.Калинката, осата и жабчетата пък се въртят много при по-бърза проводка, но ако се водят бавно няма проблеми.Вече имам и хваната рибка на един от воблерите /бяло-зелено-синия в ляво/.
Изображение
След малко мисля да окича и останалите с куки /ако днес намеря отворен магазин в Ямбол/ и да ходя на моето местенце на Тунджа :)
donky
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 11:27
Местоположение: Видин-София
получил Браво: 1 път

Мнение от donky »

евала .стават все по хубави
Još jedan šmeker koji je postao pička!
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от DKolev »

Днес около 16ч., на същото място, със същия воблер, приятелката ми хвана 3 кленчета около 35см. Пробвах всички други показани от снимката, пробвахме и на някои купени воблери, но не хванахме нищо друго.Само на розовия "костур" имах няколко кълванета и това беше :)
Аватар
TeHeB
Мнения: 545
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 14:11
Местоположение: Burgas
получил Браво: 1 път

Мнение от TeHeB »

евалата ти правя
Пчеличката и жабките много ме изкефиха,ако имат добра игра 100% ще удариш някоя щучка
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”