Произведено от кръжока "РЪЦЕТЕ МИ ПРЕЧАТ"

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Гого_73
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:13
Местоположение: Враца

Произведено от кръжока "РЪЦЕТЕ МИ ПРЕЧАТ"

Мнение от Гого_73 »

Здравейте колеги.
Февруари месец се сдобих по неволя със достатъчно количество свободно време, интересни идеи от Цецко(bountyhunter1), както и една липова цепеница. Последва едно голямо четене из форумите - как аджеба се дялка липа за да прилича на воблер. След това четене се започна едно серийно производство на .....трески и буклук в дома, което от своя страна беше съпроводено с обичайното "......вие с дъщеря ти намя ли да престанете да мърсите...", "аз не съм ви прислужница на вас двамата БЕЕЕЕЕ....." и т.н.
Но в резултат на повече упорство(познато при мен повече под термина ИНАТ) се пръкнаха следните изчадия .....
Изображение
Днес преминаха през водния тест(пред окото на невежата :oops: :oops: :oops: ) и част от тях се издъниха тотално:
Изображение
ще останат в една кутишка като пример - какво не бива да се прави (ще съм благодарен на всички значително по-опитни колеги от мен да напишат какво е сбърканото ва тях :oops: :oops: )
Тези се представиха подобаващо на теста н бързи води(силен мътен бързей на р. Огоста днес) и в спокойните (и от към риби) води на врачанския язовир
Изображение
Отбелязаните с !!! са ми първите две ръкоделия и са кръстени МОЛИВИТЕ - щото просто не ми харесват като форма и ...абе като цяло.
По-интересното е тресчица №6
Изображение
Тая щуротийка има някаква игра но го играе странично - казано на местен език ..абе бега на една страна - все У дЕсната страна. Бих бил безкрайно благодарен (благодарността може да се изразява и в главни ракии...) на всеки, който ми даде разумен съвет КАКВО КЪДЕ И КАК ГРЕША.
Поздрави и НА СЛУКА на всички
Гого
Гого_73
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:13
Местоположение: Враца

Re: Произведено от кръжока "РЪЦЕТЕ МИ ПРЕЧАТ"

Мнение от Гого_73 »

Понеже съм прекалено прибързан пропуснах едно основно нещо:
Огромни благодарности на колегата Христо Златев, Цецко(bountyhunter1) и на колегата Zaimov за оказаната безгранична помощ в производството на голямо количество буклуци в нас, както и за тресчиците.
Благодаря ви пичове
Поздрави
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Произведено от кръжока "РЪЦЕТЕ МИ ПРЕЧАТ"

Мнение от ivo Vratsa »

Здравей :D
Тоя, дето захожда на една страна- опитай с носовата халка, като я кривиш на посока обратна на захождането.
Иначе, браво за ентусиазма :D
Спининг клуб "Абичи"
Гого_73
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:13
Местоположение: Враца

Re: Произведено от кръжока "РЪЦЕТЕ МИ ПРЕЧАТ"

Мнение от Гого_73 »

Благодарско Иво - освен халката му нещо не ми харесва и как съм сложил лопатката му - нещо май не е точно симетрично .....
Аватар
SKORPION
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 10:19
Местоположение: РАЗГРАД
получил Браво: 1 път

Re: Произведено от кръжока "РЪЦЕТЕ МИ ПРЕЧАТ"

Мнение от SKORPION »

Тя лопатката сякаш е усукана. промяната на халката много
няма да помогне.
На другите де са дали фира, понамали малко лопатките и пак пробвай.
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Произведено от кръжока "РЪЦЕТЕ МИ ПРЕЧАТ"

Мнение от bountyhunter1 »

Браво бе,ще стане и от тебе делкач :lol:
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Re: Произведено от кръжока "РЪЦЕТЕ МИ ПРЕЧАТ"

Мнение от DKolev »

Браво за творенията :)
Този който захожда, пробвай да го оправиш с изместване на хълката в противоположна страна, както ти е писал ivo Vratsa.Нищо, че не е много симетрична лопатката.Имам и такива които носовата хълка беше права, а лопатката крива, но след като изкривих хълката всичко си дойде на място :)
А тези другите, които са "брак", си пиграй с лопатките им (SKORPION).Ако не са прекалено леки, ще заиграят.
ПП:Откога почнах да дялкам, че и съвети започнах да давам :D
Гого_73
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 14:13
Местоположение: Враца

Re: Произведено от кръжока "РЪЦЕТЕ МИ ПРЕЧАТ"

Мнение от Гого_73 »

Пичове благодарен съм ви за съветите. Наистина трябва да се позамисля върху "дребните" нещица по дръвцата.
Мите винаги и от всеки човек има какво да се научи - без значение дали опита му е 1 месец или 1 век
Колега Skorpion това преди малко го гледах с мисълта да преценя дали е възможно да им променя както големината така и формата
Поздрави
Zaimov
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 17:06
Местоположение: Благоевград
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Произведено от кръжока "РЪЦЕТЕ МИ ПРЕЧАТ"

Мнение от Zaimov »

а, аз като човек работил с дърво, но недялкал воблери ще кажа: дървото е като онождането, требе любов, време и желание човек да извади най-доброто от него.
смело Гого от теб ще стане добър дърводелец, в частност делач на воблери :wink:
сух газ риба не яде
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”