счупена лопатка

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
love_dash
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 6:04

счупена лопатка

Мнение от love_dash »

Здравейте, преди 1-2 дена си направих първия само делен воблер. Направих лопатката му от диск още в началото го залепих с "поксипол" и продължих работата по воблера. След като го завърших отидох да го пробвам в близкото езеро, и още при първото или второто хвърляне лопатката се строши... въпроса ми е как да подменя лопатката... вече съм приготвил нова от по гъвкава и здрава пластмаса но не знам как да изкарам старата...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: счупена лопатка

Мнение от Д-р Флекс »

Докато получиш съвет от някой от майсторите, да ти кажа какво гледах на сайта на сръбския Varalicar, в статия за ремонт на воблери - там счупената лопатка я отстраняваха, като внимателно нагряваха със запалка мястото, където лопатката е залепена за тялото на воблера...
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1013 пъти

Re: счупена лопатка

Мнение от pux »

Няма нужда от нагряване. С малко шило или с върха на тънко джобно ножче може за се извадят остатъците от лопатката от прореза. Обикновено епоксидната смола се отделя без проблем от основата на воблера. След това, ако има нужда и конфигурацията на носовата халка на воблера позволява, може да се дооформи прореза с малко трионче или шкурка.

Има и вариант, при който, ако остатъкът от лопатката е достатъчно голям се хваща с клещи и се издърпва.

Или пък, ако горните варианти по една или друга причина не станат, счупената лопатка се заглажда по формата на тялото на воблера след което се прави директно нов прорез, без нищо да се вади.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”