Методът "Ginei Ginkuni" за направата на воблери от балса

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Аватар
chopara
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 21:09
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Методът "Ginei Ginkuni" за направата на воблери от балса

Мнение от chopara »

Относно съчмите при тези издължени воблери трябва да се направи един калан по дължината на воблера, при замятане те преместват центъра на тежеста в задната част и така воблера лети по-аеродинамично, не се оплита и отива по-далече, вероятно майсторите са се сетили но да допълня :D .
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: Методът "Ginei Ginkuni" за направата на воблери от балса

Мнение от spoon23 »

Yoshihiko Ando http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 698&type=3 made in JAPAN машина е :D :!:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Методът "Ginei Ginkuni" за направата на воблери от балса

Мнение от sentinel »

А това ме развесели :D http://www.youtube.com/watch?v=rGAq7vCkobs" onclick="window.open(this.href);return false;
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
joro72_plovdiv

Re: Методът "Ginei Ginkuni" за направата на воблери от балса

Мнение от joro72_plovdiv »

chopara написа:Относно съчмите при тези издължени воблери трябва да се направи един калан по дължината на воблера, при замятане те преместват центъра на тежеста в задната част и така воблера лети по-аеродинамично, не се оплита и отива по-далече, вероятно майсторите са се сетили но да допълня :D .
Ето вариант, който ползвам аз, за силиконовите матрици. Това е сламка с пластмасови капачета . Фиксирал съм я със специален восък към телта.

Изображение

по-голяма снимка тук http://media.snimka.bg/s1/1776/029795115-big.jpg?r=0
donchev
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 21:25
Местоположение: Chirpan
получил Браво: 12 пъти

Re: Методът "Ginei Ginkuni" за направата на воблери от балса

Мнение от donchev »

Скъси сламката и колкото може на зад
joro72_plovdiv

Re: Методът "Ginei Ginkuni" за направата на воблери от балса

Мнение от joro72_plovdiv »

donchev написа:Скъси сламката и колкото може на зад
В случая съм копирал оригинален модел по рентгенова снимка .
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Методът "Ginei Ginkuni" за направата на воблери от балса

Мнение от bai ves »

:wink: Дончев, не можеш да ни говориш на нас колко дълги да си правим нещата. Толкова е преценил Жоро, толкова! Ма нищо лошо, ама имам 2 воблера от него и хванаха на 1 излет.... , е да искам ли повече :wink: :?: :fish2:
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Методът "Ginei Ginkuni" за направата на воблери от балса

Мнение от Mix02 »

bai ves написа: :wink: ...нищо лошо, ама имам 2 воблера от него и хванаха на 1 излет.... , е да искам ли повече :wink: :?: :fish2:
...винаги може да искаш повече :) :) :) , .... зависи колко ти е отворено окото :wink: , т.е. колко си алчен... :wink: , (в добрият смисъл на думата)...
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Методът "Ginei Ginkuni" за направата на воблери от балса

Мнение от bai ves »

:wink: Не Иво, колегата Дончев да не го приема в лошият смисъл.. искам да кажа, че основата е направена за съответен модел, те може да елиминира потъваемост, тегло или вибрации, може и противното- да ги увеличи. Зависи от проекта.
Относно воберите на Жоро, те са великолепни, майсторски и изкусно направени, с ръце на отличен майстор. Винаги ще предпочета да дам 10- 15 лв на българин, от колкото да храня западняци и азиатци. Трябва да стимулираме нащи майстори разберете. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”