Самоделни Воблери

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1020 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

Милен Динков написа:...: ортодонската тел (зъболекарската), която някои колеги използват в изработката на воблери, твърда ли е или е мека, т.е. лесно ли се огъва до желаната форма или трябват усилия...
Зъботехническата тел е относително твърда - може да се огъва без проблеми при подходяща техника на работа и съответните инструменти. Има памет т.е. огънатото място става малко по-податливо на повторно огъване. Въпреки твърдостта си, обаче, смятам че не е подходяща за пружини ... е, в краен случай, при липса на подходяща "пружинна тел", след достигане на желаната форма може да се закали (нагрява се до червено и се охлажда в преработено машиино масло) - резултатът е задоволителен :wink:.
Аватар
tachev
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 20:43
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 259 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от tachev »

Заваръчната си е най-добра ;) особено като се научиш да боравиш правилно с нея! Поздрави.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от kontev »

Милен Динков написа:Извинявам се предварително за тъпия въпрос, но бих искал да ви попитам следното: ортодонската тел (зъболекарската), която някои колеги използват в изработката на воблери, твърда ли е или е мека, т.е. лесно ли се огъва до желаната форма или трябват усилия. Питам, защото ми трябва тел около 0,8мм, но да е жилава, да не е мека и да се гъне все едно е медна тел. Искам да стои като пружина, да не се криви лесно.

А заваръчната тел дали не е подходяща, че не съм виждал и пипал?

Благодаря предварително!

Ще съм благодарен и на предложения за подобна тел, ако зъболекарската не е с такива характеристики.

Въпросът е дали ти трябва само да стои, като пружина или да стане истинска пружина, която да търпи постоянни временни деформации.
Ако е първото и няма да има кой знае колко деформации - става. Най-добре, ако не е тайна, да споделиш точно за какво мислиш да я използваш.
Заваръчната, според мен, е по-неподходяща, остатъчните деформации при огъване са по-големи. Тачевото не го случай, то си мисли, че става дума за арматурата на воблерите сигурно :lol:
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Милен Динков »

Благодаря, Ви, за отговорите.
От няколко години правя спинери и от скоро ми се върти в главата идеята да се опитам да си направя и такъв спинер за щуки, или нещо подобно на тая шарания:

Изображение

За това се интересувах каква да е телта. Не искам да се криви лесно, а да стои твърда, т.е. да е еластична и да запазва първоначалната си форма. Гледах тия дни една заваръчна тел, но тя беше опакована и не можах да я пипна каква й е твърдостта. Но считам, че нещата отиват към зъболекарската, независимо че и нея не съм пипал и виждал.
pux
Мнения: 1310
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 149 пъти
получил Браво: 1020 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от pux »

Зъботехническа тел 1-1.2 мм. е това, което ти трябва :).
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от Милен Динков »

Благодаря! :tup:
Аватар
tachev
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 20:43
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 259 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от tachev »

kontev написа:. Тачевото не го случай, то си мисли, че става дума за арматурата на воблерите сигурно :lol:
Да, мислех че иде реч за арматура, иначе за това, което му трябва, най-вероятно гадната зъбарска тел :mrgreen:
alekst
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Май 21, 2014 15:04
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от alekst »

мале мале срам ме е да покажа моите
alekst
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Май 21, 2014 15:04
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Самоделни Воблери

Мнение от alekst »

нещо не се справям с това качване на снимки да му се невиди
Аватар
баш майстора
Мнения: 5837
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1643 пъти
получил Браво: 1791 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от баш майстора »

Майсторите, конкуренцията не спи! ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
njoyz
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Фев 26, 2014 18:03
Риболов: Spinning
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Самоделни Воблери

Мнение от njoyz »

Че даже и цена са им сложили....
Legenda si bio, legenda ostao
Hrabrosti i postenju primer si postao
Narod ti vjeruje, narod ti se divi.
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”