PUX Handcraft Lures

Независимо дали сте майстор професионалист или просто обичате да дялкате в свободното си време, това е мястото, където може да сверите часовника си и да почерпите опит и да споделите свой.
Публикувай отговор
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от Димитър Тодоров »

Васко,отговорът ти ми напомня за поговорката - ,,задаваш въпрос в български форум за да ти разяснят веднага колко си тъп,,. Благодаря за съвета,ще опитам да обърна някоя носова халка за да видя как ще се промени играта.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

Димитър Тодоров написа:Васко,отговорът ти ми напомня за поговорката - ,,задаваш въпрос в български форум за да ти разяснят веднага колко си тъп,,. Благодаря за съвета,ще опитам да обърна някоя носова халка за да видя как ще се промени играта.
:) Не е точно така! Всеки иска готов отговор, и аз също :).

И не четеш внимателно! Дал съм цели 3 съвета, ти видя само последния :wink:.

От друга страна, въпросът който задаваш касае единствено конструкторите на воблери! Този който лови му е все тая накъде е халката - щото готовият воблер е вече със зададени характеристики. И положението на халката само по себе си почти нищо не значи и не може да ти даде информация за поведението на воблера!
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

:) Още едно дайверче - 60 мм., 4.5 гр., плуващ, разбира се :wink::
Изображение

С това селекцията ми за новия сезон нарастна до колосалните 2 броя :lol:, и мисля да спра дотук! Това е всичко от което имам нужда, за местата които посещавам, в редките случаи, когато прибягвам до този тип воблери.
Изображение
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от bountyhunter1 »

Страхотни са. :tup:
И аз като тебе си заделям само два воблера за сезона и то втория ми е за резерва, ако скъсам първия.

Поздрави Цецо
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

Като малък ме учеха да уважавам бабичките :lol:.

Смятам да "уважа" някоя панежка бабичка със следващия воблер :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - 82 мм., 7.1 гр.:
Изображение
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от quietriot »

идвай да пробваме в неделя, Юри е в солун и няма да може, но ти се чувствай поканен на софрата.
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от Стонин МаХенд »

pux написа:
Димитър Тодоров написа:Васко,отговорът ти ми напомня за поговорката - ,,задаваш въпрос в български форум за да ти разяснят веднага колко си тъп,,. Благодаря за съвета,ще опитам да обърна някоя носова халка за да видя как ще се промени играта.
:) Не е точно така! Всеки иска готов отговор, и аз също :).

И не четеш внимателно! Дал съм цели 3 съвета, ти видя само последния :wink:.

От друга страна, въпросът който задаваш касае единствено конструкторите на воблери! Този който лови му е все тая накъде е халката - щото готовият воблер е вече със зададени характеристики. И положението на халката само по себе си почти нищо не значи и не може да ти даде информация за поведението на воблера!
Ич ма нема у разясненията апа физиката ми е далеко. МислЪ си, че положителен ефект у хоризонталната халка моа да е тва, че напрежението от съпротивлението и вибрациите откъм върха на пръчката, ще се разпределят по сгодно..

Воблерите са супер!
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

Стонин МаХенд написа:... МислЪ си, че положителен ефект у хоризонталната халка моа да е тва, че напрежението от съпротивлението и вибрациите откъм върха на пръчката, ще се разпределят по сгодно...
Да, така е. Това е един от положителните ефекти. Реално, "нормалната", вертикална халка задава посока на движението на воблера, докато хоризонталната не! Т.е. карабинката се движи свободно по извивката на хоризонтално разположената халка и сама си намира устойчиво пoложение. Това, естествено дава отражение и на играта :wink:.
Радвам се, че има хора които мислят :tup:.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

65 мм., 5.8 гр.:
Изображение
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от Стонин МаХенд »

майсторе, "къртиш мивки" кЪ има еднЪ приказка!
Браво!
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
Аватар
spoon23
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:11
Местоположение: Бургас
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 25 пъти
Обратна връзка:

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от spoon23 »

Тук не съм спамил,но не издържам на гледката :shock: Поклон пред труда който полагаш,всичко което си показал е изпипано до съвършенство :tup:
"Нищо не е твърде прекрасно, за да е истина, ако не съответства на законите на природата…"Майкъл Фарадей
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

spoon23 написа:Тук не съм спамил,но не издържам на гледката :shock: Поклон пред труда който полагаш,всичко което си показал е изпипано до съвършенство :tup:
:) Благодаря, старая се! Надявам се да станат и още по-изпипани, но в момента съм много ограничен в някои операции поради липсата на хубава, естествена, дневна светлина - без нея просто не стават нещата. Пък и сезона започна - трябва да се тестват новите идеи :). Надявам се, като попорастне малко деня да увелича и производителността, вече горе-долу съм "хванал" техниката на работа - време и светлина ми трябват, само!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от баш майстора »

pux написа:... време и светлина ми трябват, само!
Всички сме така. :wink: Пожелавам ти ги!
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

65 мм., 5.8 гр.:
Изображение
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: PUX Handcraft Lures

Мнение от pux »

65 мм., 6.3 гр.:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “ВоблероСтроители”