воблер FREDDY на IILEX

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Димитър Тодоров написа:Някои хора 100 километра за нищо ги нямат.. :roll: :wink:
Това подигравка ли е? Някои хора 500 км за нищо ги нямаме. :wink: :D
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Да де,ама ние сме с руски автомобили и на всеки 100км. , бутаме по някой
друг километър..за разнообразие.. :roll: :lol: :lol:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Todor
Мнения: 977
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 15:54

Мнение от Todor »

Димитър Тодоров написа:Да де,ама ние сме с руски автомобили и на всеки 100км. , бутаме по някой
друг километър..за разнообразие.. :roll: :lol: :lol:
Точно!

Моя ВАЗ кви чалъми върти..... не е истина. Днес му сменях платното на бензиновата помпа - 1,50 лв. ..... решими са проблемите и са дребни пред дунавския риболов :oops:
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Митак направо нямам думи - както винаги БРИЛЯНТЕН !!!! :wink:
Първо да ти благодаря за отделеното време и изчерпателното разяснение!
Сега за джърковете - незнам как ще се справя с това предизвикателство,но поне ще опитам,даже вече направих първата крачка - купих си Rapala HuskyJerk(пише rattlin.suspending на него,12см,15г.,гази 1.2-2.4м.)Прегледах сайта rapala.com :idea: и вътре има на почти всички воблери играта,така че горе долу си представих как ще трябва да го водя.Колкото до воблера Freddy на Illex се отказах май да го купувам,вместо него си взех Хъскиджърка и един GLASS SHADRAP(rattlin.suspending 7см 12г гази 2.1-4.5м цвят някакъв много странен като прозрачен доколкото разбрах нещо май сияе,блести под водата предполагам на тъмно) и един SHADRAP(deep runner 9см 15г гази 2.4-4.5).Незнам тези дълбочини на газене дето ги избрах доколко ще са удачни,имайки предвид че ловя от брега,и дали самите воблери са подходящи за щука,бяла и распер,но само времето ще покаже.... :) :) Все пак хвърли им моля те един поглед и сподели какво ти е мнението,ето линкове

http://www.rapala.14e1.com/products/lur ... salt=Fresh

http://www.rapala.14e1.com/products/lur ... salt=Fresh

http://www.rapala.14e1.com/products/lur ... salt=Fresh

ПОЗДРАВИ!! :wink: :D :D :D
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Боже, боже - от Illex на Rapala oтиде...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Не бе сигурно ще го взема и този Illex ма рапалите са ми близко(така ме сърбяха ръчичките за нови примамки че не издържах).Мъжете цял живот си остават деца просто играчките им стават по-скъпи!!! :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Vesko The Long написа:Не бе сигурно ще го взема и този Illex ма рапалите са ми близко(така ме сърбяха ръчичките за нови примамки че не издържах).Мъжете цял живот си остават деца просто играчките им стават по-скъпи!!! :wink:
А пък аз си мислех, че като пораснем играчките са ни голи....... :wink: :D
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

е Жоре голи са ма и те са скъпи бе бате,една хубава гола играчка ма за цяла нощ колкото 2 хубави въдици :wink: :D :D :D :D Еле па ако не можеш да си играеш с играчката малиййй на другия ден много ме е яд добре че един приятел ми ги купува играчките :D :D :D :D
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

:D :D :D :D :D :wink:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Веско,човек се справя с предизвикателствата крачка след крачка,започвайки от първата.. :) :wink:

Хъски на Рапала е добър избор за начало..Вземи си и по-малък размер..например,6 или 8 сантиметра..понякога размерът е определящ фактор за успеха..

Трудно се намират воблери,подходящи за щука,бяла и распер едновременно..Дори за щука и щука трудно се намират.. :roll: :wink:
Освен под конкретни риби,воблерите трябва да ги избираш и под
конкретно време и място!Например,Хъски на Рапала може удачно да ловят
бели риби сега,лятото, в прибрежната част,на дълбочини до метър..
И това става в точно определени часове от денонощието..След месец-два обаче,бялата ще се дръпне в дълбочина и тогава ще ти трябва воблер,който слиза до 3..или 5 метра..После,зимата,особено на река, кренковете,каквито са шад-рап,не работят особено добре и тогава ще трябва да търсиш други варианти.. Трябва да мислиш в цялостен план и да се стремиш да обхванеш повече аспекти от конкретната ситуация..

А забеляза ли на клипчето с шад-рап,че не закача никъде по камъните..?! :lol: Това какво ти говори..? :roll: :wink:

Поздрави!

п.с. Хъски джърк- проводка-на първо място туичинг,импровизирай с ритъма и паузите..Това за щуки..За бели риби- крайбрежен бързей,границата между теченията,привечер/нощем, съвсем бавна,равномерна проводка или такава с паузи..
Шад-рап-основно щуки,в подходящите време и място - бели риби;
проводка- равномерна, stop and go, слаба,туичингоподобна и разни други.. :roll:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Митеее, твоите уроци пич визират конкретно място и вид риболов. Малце се афектирах, защото при теб нещата са ясни, ама ти пич колко пъти досега си ходил на друг водоем да ловиш хищници? Не те провокирам, а само искам да ти опресня РАМ-а, защото България не е само Дунав и Силистра. Родината ни предлага толкова много разнообразни места за улов на хищници с различни и предимно местни обичаи и вкусове. Щука, бяла риба, сом и распер се ловят навсякъде из Родината. Кефали и пастърви се ловят във вътрешността на страната. Твоите уроци за улов на Реката са много нещо за нас, несведущите, ама за вътрешността на страната си имат своите изменения и подлежат на коментар. :wink: :D

П.П. Само да си се засегнал, ще те скъсам с пържени яйца на екоакцията....
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Жоре, ми ние с Веско си говорим за Реката.. :)
А тя е достатъчно голяма- от километър 375,5 при Силистра до километър
833,6 при Ново село..поне според Гласа в 15.00 часа.. :wink:
Никъде не визирам други водоеми и съзнавам добре,че всеки водоем си има
своя специфика. А и Веско,мисля,е достатъчно умен за да ме разбере
правилно..

Поздрави!

п.с.Аз не се ,,обиждам,,. ,,Обиждат,, се слабите..
Аз гледам на нещата като на предизвикателства! 8)

п.п.с. А,да.. Я ,изброй на пръсти ,,местата навсякъде из Родината,, ,
където се ловят ,,щука,бяла риба,сом и распер,,..? :roll: :wink:
Последно промяна от Димитър Тодоров на Сря Сеп 05, 2007 0:30, променено общо 1 път.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Значи, време е за промяна. Т.Е. време е да съгласуваш Дунавския опит с местните обичаи. Е, редно е да те поканя на една Огоста и едно Стефаново или Завала. Че да видиш, какви особености си има всеки риболов. :D
П.П. Караш ме да си променям поста, тези риби се ловят навсякъде, само не в Балкана.
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Митак,и аз горе долу така си ги представям нещата с воблерите,знам че трудно се намират подходящи за 3те вида риба едновременно(имах предвид че тези 3 вида са основен обект на риболов от мен - клена и пъстървата съм оставил на заден план засега).За Хъскито кво да ти кажа вече го купих онзи ден(12см) така че 6 или 8см по-нататък ще взема(ако ми хареса като примамка).Идеята ми за него беше да го ползвам за бели риби по Реката(когато са близо до брега предвид дълбочината му на газене) и за щуки в затворен водоем(на което възлагам по-големи надежди,при едно бавно водене си представям как някоя дебнеща в засада щука го атакува мощно,но ще видим :D ).
Като цяло за воблерите както казваш гледам да покрия възможно най-голям диапазон от ситуции като избирам воблера(имайки предвид водоемите на които ще ловя).Като ги купувам първо гледам цвят(незнам дали е правилно,но съм си такъв,интересувал съм се за зрението на рибите мнения и учени колкото искаш,но лично аз гледам да се доближават в максимална степен до естествения цвят на рибите,които обитават нашите водоеми).След това вече гледам параметрите - дълбочина на газене/дължина/грамаж и т.н.Воденето вече си е опит и импровизация/въображение. :wink: :D :D :D

ПС: за клипчето на Шад-рапа е то си е компютърна анимация,нормално да не закача никъде по камъните,все пак едва ли би била удачна реклама на която воблера се закача в някой камък и после почва едно сецане,да дойдат Хамриканците при нас да видят при нас как е :wink: :D :D :D

Поздрави!!!
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””