Злати Крумов спечели І кръг на лига "Хоумлан"

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Злати Крумов спечели І кръг на лига "Хоумлан"

Мнение от Бат Стан »

Пловдивският риболовец Злати Крумов - ZLAK стана победител в първия кръг на лигата по спинингов риболов "Хоумлан", който се проведе в неделя на река Тунджа, в участъка до новозагорското село Червенаково. В състезанието участваха повече от 30 спинингисти от спиниг-клуб "Стари видри".
Условията за риболов бяха доста затруднени, тъй като температурата на водата бе сравнително ниска, а рибата прояви доста голяма пасивност в кълването на изкуствените примамки. Още на свободните тренировки в събота обаче се разбра, че може да се уловят по няколко кефала, стига рибата да се търси настоятелно и с подходящите примамки. В случая най-добри резултати дадоха воблерите. Улавяха се риби както на по-тумбестите и тракащи модели, така и на класически имитации на рибки, като и в дват аслучая по-подходящо беще да се лови с плуващите модификации.
Състезанието започна в 10 часа, а час и половина по-късно нивото на реката се покачи рязко, след като от язовира пуснаха водата. Това активизира рибата, и кефалите започнаха да кълват, макар и рядко. Интересното е, че се хващаха предимно екземпляри, които бяха с размери над 30 см.
В крайна сметка победител стана Злати Крумов, известен във форума с ника ZLAK. Крумов спечели категорично златната купа за първо място с шест кефала и два големи костура. Той получи и премии за линеен размер на четири от уловените риби, и по този начин събра 3290 точки. На второ място завърши съдържателят на магазин "Седра" Стамен Дулевски с 840 г., а трети стана Станил Йотов - Бат Стан с 820 т. Заелият четвъртото място Цветомир Терзиев бе единственият, който сега успя да улови щука с дължина 48 см и тегло 650 грама. Той взе приза за най-голяма уловена риба. Награди имаше за абсолютгно всички участници, като фондът бе осигурен от спонсора на лигата "Хоумлан".
Най-успешните воблери в състезанието се оказаха от т.нар. модел "бомбърки" - тумбеста модификация с тракащи топчета в нея, като една част от състезателите заложиха на бомбърките, имитиращи жаби. Победителят Злати Крумов бе заложил в началото именно на такава жаба, а след скъсването й премина на воблер, имитиращ костурче. Условията не се оказаха толкова подходящи за риболов с блесна, въпреки че имаше състезатели, които уловиха отделни риби и по този начин.
Следващият кръг на спининг-лига "Хоумлан" ще се проведе през втората половина на май.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Хай

Мнение от Zander »

Искам първо да благодаря на всички Видри, които взеха участие в купона и състезанието организирани от клуба!

Честито на Злати - риболова вчера беше много труден!

Видрите показаха за втора година как се прави организация на състезание на 300 км от София. Вечерта в събота се заформи щур купон.

Да сте ми живи и здрави и да има риба и бира!

Поздрави! :D
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Честито на Злати за първото място,той доказа че е един от добрите спинингисти в клуба.Въпреки класическото копо което записах съм супер доволен от мероприятието като цяло :lol: :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

хай

Мнение от Бат Стан »

Уважаеми колеги,

аз също благодаря на всички за чудесното прекарване и сравнително доброто състезание, макар че рибите бяха доста капризни. Все пак при добре избрана тактика се ловеше по някой друг кефал. На Злати постижението беше суперяко, тъй като осем риби в тези трудни условия са си направо рекорд.
За мен състезанието премина с три кълванета, от които хванах два хубави кефала, още едно кълване, едно сторване (тва е да ти се стори, че кълве) и едно подгонване от голям кефал близо до брега, който обаче ме видя и не удари по воблера. Лових с едни много интересни жабета, с които ме снабди Мунчо от Габрово. Прави ги един местен майстор, и смея да твърдя, че са отлични - играят доста добре и имат съвсем плитко газене. Ще направя връзка с момчето от Габрово, и ще се опитаме да доставим една партида в магазина на Марин.
Поздрави и наслука на всички. Щастлив съм, че ви познавам.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
VLADKOrmoran
Мнения: 593
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 10:59
Местоположение: Чикаго

Мнение от VLADKOrmoran »

Поздравления за Злати! Смятам, че и Емо Петков заслужава адмирации, тъй като улови риба в пресевните - място на което от останалите единствено Цецо се разписа. Очевидно във вчерашното състезание печелившата тактика беше: кефал в реката на воблер! Какво пък, ами ако се беше повторил боя на щуките от миналата година, тогава щеше да е по-друга картинката...
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Злати, а честита ти победа! :wink:
Искрено се радвам за теб.
Поздрави!
iddqd
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

Честито още веднъж на Злати за отличното представяне, и на Стамен и Станил за челното класиране!

Поради "некои съображения" престанах да ловя към 11.45 и се отдадох на разходка и наблюдения кой какво прави. Всички колеги бяха подходили сериозно и въпреки снощните опити за интоксикация :lol: :lol: :lol: ловяха с голям хъс и упорстваха до края.

НО, смятам че не избрахме подходящото място за състезание и за следващата година ако пролетта е пак така студена предлагам да помислим за друго място.

По деветопръстата система - толкоз :wink:
Аватар
ASSENAS
Мнения: 2558
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:27
Местоположение: София
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Hi

Мнение от ASSENAS »

Барво Бат Стане,

Пак си дал урок на Левака :lol:
Мъдроста ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Поздравления

Мнение от esox hunter »

Поздравявам ZLAK за отличното представяне, също така и поздравления за Стамен и Станил.
На останалите видри успех при следващите състезания и по голяма слука.
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Marto написа:По деветопръстата система - толкоз :wink:
Тъй е то, "Юнак без кана не ходи". Оправи ли се бе Марто?
Изображение
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Благодаря за поздравите колеги , но смятам че не беше особено майсторство от моя страна , а по-скоро въпрос на късмет да намеря рибата. Смятам че си изкарахме страхотно - най-вече вечерта "преди бала".
Марто , надявам се че си се отървал от нежелания сръбски имплант. И....другия път - с ръкавици :wink: !!!
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Поздрави за майсторлъка на ZLAK и за отличното му представяне! Стискам ръка и на Стамен и Станил!

Като цяло рибата беше по-активна от моста, нагоре към село Баня. Надолу беше зле. За цялото време се записах с три маломерки на въртяща блесна и едно чукване на воблер, току в краката ми също от маломерка.

Иначе беше чудесно състезание, въпреки каръка дето ме беше емнал още от тръгването ми от София.

Поздрави и наслука
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от daniel krilov »

честито на Злати , Стамен и Станил за мен това беше първото ми състезание на блесна и беше повече от чудесно въпреки че бях капо вече се чувтвам доста по- видра от преди и с нетърпение чакам следвашия турнир с надежда за повече успех :wink:
р.р. Марто как е пръста :?:
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Специално да поздравя Злати за заслуженото първо място. Според мен е късмет да дръпнеш 1-2 риби при вчерашните тежките условия на реката, но 5-те риби са си абсолютен майсторлък!

Честито и на Стамен и на Станил!

Риба не успях да уловя, но не заменям и минутка от прекараното времена реката и около масата :!:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Поздрави на всички колеги и честито на победителите!:)
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””