Председателят победи на Вит

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Председателят победи на Вит

Мнение от DobreFF »

Стефан Мичнчев (Zander) стана победител в първия кръг на спининг лигата "Стари видри". Зарибителният материал и купите за състезанието бяха осигурени от СЛРБ. Като цяло се получи готино състезание с трудни риби, но пък и почти всеки си хвана. Първите 15 минути беше най-силно, както се и очакваше. После рибите се скатаха и станаха пасивни. Трябва да се отбележи, че бяха доста дребни (средно по 180 грама), но такива имаше в рибарника на Рибарица. За трудните риби отново стръв номер 1 се оказа гагалягата. В последните 5 минути на състезанието имах зверски удар на гагалягата и измъкнах един красив килограмов скобар с червени перки, който отиде обратно да довърши родителския си дълг. Стефан дръпна някъде около десетина риби (да ме поправи, ако греша). Втори завърши Ицо Трайков с 8 риби. Трети е едно ново момче, което не познавам - Димо. Масовият улов беше по 2-3 пъстърви. Поваля ни малко дъждец, но като цяло времето беше трепач - облачно и тихо. След награждаването повечето видри запиха в механа "Видрите", а аз бързах за работа, откъдето сега пиша. Кой как се уреди :lol:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Председателят победи на Вит

Мнение от Marco Polo »

DobreFF написа:...Кой как се уреди :lol:
Изображение

Зарибяването:

Изображение

Изображение

Точене на оружията... ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Преди старта:

Изображение

Изображение

В акция...

Изображение

Спасихме една от скъсаните блесни! ;)

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Реката беше невероятна. Ето малко снимки и от мен:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Рибките също не останаха безучастни. Хващаха се както американки, така и балканските им братовчедки, макар и по-рядко.

Изображение
Изображение
Изображение

Освен риби, се хващаха и разнообразни предмети от битов произход. Аз например хванах един покъртително гнусен вълнен чорап, буквално пропит от оборска тор. Много уверено клъвна и дори разви аванс :lol:

Благодаря на всички приятели за приятната компания, подобни моменти зареждат човек с положителна енергия. Дори и лошото време и завалелия дъжд не успяха да уплашат участниците в състезанието.
Искам да благодаря и за ултимативното ми сутешно довеждане, че иначе щях да карам на чужди снимки... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Браво, специални поздрави на Цандера и подгласниците. Жалко, че не успях да дойда, ама нямаше начин - вестник требе да се прави.
Аватар
Jikata
Мнения: 347
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 16:01
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от Jikata »

Състезанието беше перфектно, реката също.
Радвам се, че участвах и имах честта да видя как го правят най-големите :wink:
Поздравления на Zander-a и успех на предстоящото му голямо състезание :!:
Има много риба...ама във водата!
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от bendy »

И аз съм възхитен от сефтето си ! Всичко беше перфектно ! А и аз да поздравя Zander и да му пожелая успех на предстоящото състезание. Снимките ще ги пуснеме утре, най- късно вдругиден с помощта на Алеко - над 100 снимки са все пак !
Запознах се с толкова много хора, а запомних толкова малко ! :oops:
Стари видри
Лукавия
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Поздрави за победителите. Май сме всички ние, дори и неприсъствалите.
п.п. Я Муньо фанал балканка!? Не бъди пурист - лови и американки!
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Поздравления за всички участници!
Беше супер приятно да видя толкова много усмихнати и весели хора. :D Събрахме се 45 човека от цялата страна - София, Пловдив, Русе, Бургас, Плевен, Разград, Силистра, Чирпан...Гора от карбон :D

Състезанието беше оспорвано и интересно. Успях да хвана 10 пъстърви, 8 американки и 2 балканки, които пуснах обратно. Регламента предвиждаше да се точкува само американката.
Поздравления за Ицо и най-вече за Димо, който направи много добър дебют.

п.с. Благодаря на всички за пожеланията и подкрепата за предстоящото Световно първенство в Девин. Пожелавам и на вас здраве и много успехи!

Поздрави!
Zander
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Честито на призовата тройка, на Димо, на Христо и на бат Стефко. Големи сте. Приемете моите поздравления....Преди две години на едно състезание на Вит, беше моята зарибявка. Тогава останах впечетлен от това, какво "влияние" има събирането на толкова много хора на едно място. Хора с еднакво хоби, с еднкави страст, с една особенна искра в очите......Невероятно беше както тогава, така и вчера. Благодаря на всички за споделената радост. Толкова много колеги спинингисти на едно място, настръхваш...Гора от карбон, верен е израза...Въпреки умората, ранното ставане и какво ли още не, съм зареден с енергия за дълго...С нетърпение очаквам следващата среща. Получи се хубава сбирка, не мога да кажа състезание, поне за мен не е така...Как да се състезаваш с братята си по орУжие. Показаха се различни такъми, примамки и техники...Времето беше подходящо за динамиен риболов какъвто е спининга...Не беше жега, не беше и студено. Валя ни по едно време, но не беше достатъчно за да ни намокри...Рибите хъммммммммм, в началото все още в силата си, взимаха буквално на всичко, на воблери, на блесни и на силикон...По късно рибата която е свикнала да "мързелува" в рибарника, се поумори и трудно можеше да я накараш да вземе...Показателен беше факта, че следобяда се извадиха само единични риби...Лошото е, че рибите са с наранени странични перки и трудно ще се адаптират в реката. Доброто е, че сме в забрана и орките няма да я "опасат" веднага. Съжалявам само, че не успях да се запозная с много от колегите и че не можах да остана за кръчмата...Искам да благодаря на всички за прекрасното изкарване, благодаря за силиконите, и най-вече благодаря на Тео за перфектия воблер...Шапка свалям. Голем си. Поздрави момци. Живи и здрави да сте. До следващия път. :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Ex, kak me e jad samo......Ama sam dale'e
Аватар
POPOV
Мнения: 1143
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: Dundee, UK
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от POPOV »

Честито на победителите! Наистина ви завиждам за страхотното изкарване. Но и аз както каза Жоро, с който и се видяхме по Айфеловата кула, съм далече. Иначе има една колоритна снимка на 2 видри в основата на кулата!
P.S. Жоре, сори за 20-те минути още веднъж :oops:
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Ето малко снимки и от мен.

Мнение от koragroup »

Ето няколко снимки и коментара от мен.


Ето така се лови пъстърва, леко приведен, за да долавяш резонанса на блесната......

Изображение


Ама тва е много уморително и се налага да се почива.
Примерно така, преди да обявиш победителите:

Изображение


А ето ги майсторите:

Изображение



След като Русенската група пак измародерства едната купа, както си му е реда:

Изображение


Мястото е култовоне само заради бързото обслужване и елитните клиенти, но и заради това:

Изображение

АпнАли, пийнАли и риба полОвили.... какво им трябва на хората повече....


А сега един фотос на менюто на рибоците в реката, специален поздрав за колегите МуХаХари..

Изображение


Изкарахме си прекрасно!
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

А това е вече излюпения вариант на показания Стоунфлай (Каменарка), полазила новия суитчър на Пигов:

Изображение

Изображение

Поздрави на всички участвали в състезанието, естествено на победителите и най вече на Димо Русев!
Аватар
Todor
Мнения: 977
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 15:54

Мнение от Todor »

Малеее - като гледам снимките на русенската група.... - то дето за мен няма да има място в маршрутката, ами скоро ша ви трябва рейс :-) По съотношение "Видри на глава от населението" май сте веднага след Сф, а може и преди :-)
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ето малко снимки и от мен.

Мнение от SASHO »

koragroup написа:Ама тва е много уморително и се налага да се почива. Примерно така, преди да обявиш победителите:

Изображение
Е кво ся, пелтечейки кротко съм задремал за некоя секунда :P

п.с. Кокорчев, благодаря пак за подаръчето :wink:
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””