Снимки от III-ти кръг спининг лига ПИРИНСКО на Стари Видри

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Снимки от III-ти кръг спининг лига ПИРИНСКО на Стари Видри

Мнение от Мунчо »

Много съм доволен, че успях да прекарам днешния ден с моите приятели и да посетя река Искър в района на гара "Лакатник". С нетърпние чаках да дойде момента, всъщност цялата седица мина в очакване на събитието. :D Оказа се, че чакането си е струвало. Цялата природа се оказа невероятно красива, реката - доста рибодащна, а като прибавим и отличната компания, какво повече би му трябвало на човек, бих попитал аз? За първи път имах възможност да посетя този район и се надявам да не бъде послледен. Ето и малко снимки на реката:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Общо взето рибките бяха доста активни, като кълвяха основно на воблер, и рядко атакуваха блесната. Основния размер беше около 25 см, като се хвана и една по-едра представителка (а може да е бил и представител :roll: ) на биологичният вид, пробуждащ такива нежни страсти в нас...Съзнателно бях решил да не газя и да отделя повече време на разглеждане на реката, тъй като беше нова и интересна за мен. Установих, че кефалите бяха концентрирани в началото на бързеите и по разливите, общо взето водата беше топла и го отдвам на по-високото кислородно съдържамние в тези участъци, длжащо се на аерацията там. Започнах с едно дребно портокалово "Голди", на което моментално хванах едно кефалче. В този момент пристигна и Павел от Русе с които си приказвахме, докато като Лакоон се опитвах да се преборя с омотания на естетска фльонга брейд - успешно, трябва да изтъкна със задоволство. След това реших да пробвам "Салмо Тини" в различни разцветки, на които за норматив залових няколко рибета. Междувременно моабета с колегата течеше с пълна сила, което ми достави не по-малко удоволстие от хващането, защото е страхотно да общуваш с компетентни личности. Ето и малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



После загубих интерес, защото просто нямаше интрига от постоянното почукване на тези воблерчета, а и исках да огледам реката нагоре, така че се насочих натам. Тъй като бях обещал на Бенди, сложих воблерче "Пинс Миноу", което се оказа добро решение, защото газеше плитко и водораслите рядко се полепваха по него, за разлика от горните модели. Но иначе стабилно държеше скромния си работен хоризонт, стига да не се придърпва рязко, защото силното течение моментално го изхвърляше нагоре. Естествено хванах и едно рибе на него - обещанието си е обещание:

Изображение

Накъде без "Тини Фрай" би попитал някой съвсем резонно. Похвърлях и на тях - кефалите препочитаха малкия размер, в естествени окраски. Хванах някое и друго, след което реших да пробвам и "Шугър Миноу" тъй като условията се доближаваха доста до описаните за ползването му от руските спинингисти. Поозорих се доста обаче, докато успея да докопам едно рибе. Явно има още боб да се яде(бих искал със салам, а ако може и нещо за пиене)

Изображение

След това реших да пробвам и кранкчета. Не събудиха особен интерес, но успях да прилъжа един тинейджър на "Кранк 27".
Изображение

Малко по-нагоре забелязах и една червена джанка, от която отвреме навреме вятърът отронваше плодове в реката. Бях с воблер с близък цвят, изтълкувах го като знак свише и веднага изтичах в свински тръс в нужното направление и заметнах доколкото мога. Още с падането последва силен удар и измъкнах най-едрата риба за деня. Буквално беше глътнала воблера, който се намираше дълбоко в гърлото и. Като се има предвид, че диаметъра му е близо 3 см, явно здраво си е падала по сливите. С доста усилия успях да я освободя, но вместо благодарност при пускането получих две шепи вода в очите. .. Прилагам и снимка на лакомника, уви, макрото на устната кухина стана много лошо, но не исках да мъча хайванчето, защото беше топло, и съществуваше реална опасност да го зяносам:
Изображение

Изображение

Пренебрежението към блесната ме афектира в известна степен, като изявен пурист, така че реших на всяка цена да хвана и нещо по този начин, та нанизах нужното черясло, избрах границата между бързата и бавната вода на един бързей, и залових немедлено едно рибе. Докато го откачах, случайно си погледнах часовникът и установих, че е станало време за финализиране на мероприятието...

Изображение

Кофти беше да се сбогувам с реката, но пък предстоеше нещо не по-малко страотно - почерпката с приятелите и се насочих накъдето трябва. Стана страхотен лаф, какт винаги, прощавам на сервитьорката, че прецени, че няма нужда да обядвам, то наистина шкембето ми е малко наедряло, май съм бременен в пети месец...:lol: :lol: :lol:


Благодаря на всички, за положителната енергия, която споделиха с мен! Специални поздрави на колегата Вальо (maznislav) от Пловдив, който специално мина през Габрово, за да ме докара на седянката!
:lol: :lol: :lol: :roll:
Последно промяна от Мунчо на Нед Авг 24, 2008 21:29, променено общо 6 пъти.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Мунчо, красиви снимки, евала. Природата наистина е красива и тези скали..... стръмни,а козите, добри планински водачи..... :lol: . Ам този ВЕЦ? Ще преебе реката май..... Ще се навъртят по едри риби и ще им видят сметката май? :roll: Ами дано има проверки и охрана във този район. Искър е наистина прекрасна река. :)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Ммммдааа, гот беше, а Мунчо го направи да бъде фантастично - благодарности! :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Хубаво е да преобладва истината, а тя е че майсторите си хванаха добре, ние аджаметата масово капо. Още недоумявам, как Попето не беше дисквалифициран за енти път.....Сори Къцко - нищо лично, ама......тва твойто е вече рецидив и е време да престанеш и се засрамиш!
Последно промяна от joro_olyмпус на Нед Авг 24, 2008 22:51, променено общо 1 път.
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от bendy »

Аааа, аз не съм капо :lol: ! Обаче колкото и да я опъвах и разтеглях, тая пущина дето я хванах, не пожела да се опъне с още три сантиметра и я пуснах, да яде корнфлейкс и да се готви за следващия път ! :lol:
Стари видри
Лукавия
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Добре де, аз взех 8 риби по 21 см и една 23 см. Други миньони не броя. То и тез не са бройка но..... на мен не ми се е случвало да взема толкова маломерни риби в рамките на 1 точка, със поредни подавания. Защо ли.....!?! Ами по реката изобилстваше от водорасли и проводката на блесната се проваляше някак си... Иначе мой патент, уловисто парче излезе, а и работи отлично тук при мен, с доста качествени риби. Всички риби удариха на първия метър след цопване, уставно. Но, еби му меча....... квалитетна риба не сторваше, що ли...., май закъсняхме. :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

И на мен ми направи впечатление казаното от Бай Вес - от едно място можеше да се извадят по няколко риби, нещо нехарактерно за спининговия риболов на кефал. Но го отдавам на буйната и бърза вода и сравнително голямата река, както и на наличието на доста кефал. Просто рибата няма време да разгледа примамката, концентрирана е на тези места, а в силното течение останалите риби не успяват да раберат какво е станало. Наблюдавах с поляризиращите очила как непосредствено след падането на воблера се вдигат няколко риби, едната го захапва, а останалите не се пръскат панически, а просто се оттеглят леко в страни и се обръщат отново срещу течението в очакване на друга плячка. Доста подобна река е и Янтра край В.Търново, съвсем закономерно Веско е хванал рибки :wink: .
Колкото до примамките, още отначало стана ясно, че залагането на дълбокогазещи воблери, които "орат" дъното и блесни е обречено на неуспех, не защото рибата не ги харесва, а поради силната "окосменост" с водорасли. Всяко изваждане на примамката от водата беше свързано с почистването и от туфа зеления. Затова аз преминах основно на леки воблери, макар че и по тях полепваха водорасли, които се носеха откъснати във водата, но все пак беше поносимо. Леките воблери (особено "миноу") имаха пък недостатък, че течението лесно ги изхвърляше на самата повърхност(предимство пък беше, че силната вода им предава добра игра, защото иначе се движат доста "сковано"), но нали риболовът трябва да е интересен :D
Общо взето рибата беше преяла яко. На всяка която хванах от устата излизаше зелено-кафява каша. Но бяха много борбени, дори и по-дребните, заради живота в бързата вода.

п.с. И аз гледах водните съоръжения и се надявам да не съсипят реката...

п.с. Преди малко разбрах, че приятния ми събеседник всъщност не се казвал Павел, а Станислав и не бил точно от Русе, но другото всъщност е по важно... :D :D :D
Последно промяна от Мунчо на Пон Авг 25, 2008 11:13, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
bad_boy
Мнения: 298
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:53
Местоположение: ruse

Мнение от bad_boy »

GREEN BUG написа: Никакви купи,да не вземете да маскарите името на клуба :twisted: ,ще има тежки наказания!
От пРидСидателя
Русенската група отново изневери на клуба си "Капо" :wink: ма то е щот пРидСидателя им е отпуска :D и си правим кот си искаме :fish12: И така всички си хванахме рибки, аз взех около десеттина "пуберчетра" 15-18 см и две в нормата. Цецко мисля имаше около 5 "пубера" и един в нормата да ме поправи ако бъркам, пуснахме всичко и си писахме по едно доволно "капо" да замажем очите на пРидСидателя, че много строг :wink:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Той, Бисер може да е на море, ама като дойде ще ви накара да си наваксате, момчета :wink: . Сами си определелихте задачата, оня разперко, задача със 6, 7 хикса. :wink:
cekoi
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 13:26
Местоположение: РУСЕ

Мнение от cekoi »

Извинявам се за няколкото хванати рибки . Всичките удариха на едно голди . След това целенасочено го запратих към едни каманаци на отсрещния бряг и се освободих от тази оскверняваща името на клуба примамка . Резултата беше на лице и повече издънки нямаше
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Mea culpa, mea maxima culpa! :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Нищо Цецко ще си купиш ново! :wink: За да запазиш името на клуба. :lol:
Аватар
Алеко
Мнения: 11057
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 758 пъти

Мнение от Алеко »

Ето малко снимки и от мен. Правени са с телефона, че ме мързеше в тая жега да мъкна и апарата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Браво гоУеми сте :D
Дайте някво класиране :)
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Русенската група тръгна с много желание в 2:30 и в сладки приказки и попътно съзерцаване на неземните красоти на дефилето
Изображение
неусетно доприпкахме до сборното място, което се оказа "пещерата". :lol:
Изображение
Докато си кажем здравей-здрасти с дошлите, пристигна и мощна пловдивска група начело с Христо Трайков, Иван Калайджиев и Иван Попов. Жалко, че в колата нямаха място за Лорда, въпреки, че можеше да помислят за багажника... :wink:
Изображение
Лека-полека прииждаше цвета на спининговото братство под ей тия величествени скали.
Изображение
След старта поехме по течението и спряхме на първото място, което си харесахме - дълбок вир с последващ бързей и разлив.
Шамана улови рибка с първото замятане, а аз закачих и скъсах любимата си блесна :? Със следващите няколко хвърляния скъсах :? голди и мепс благодарение на великата дайва екселер, която безобразно затваряше бигела при по-рязко замятане.
Както и да е, започнах да замятам по-нежно и успях да дръпна един костур на мепс №2 след Шамана, който вече ги беше зачесал здраво.
Това ми даде кураж и спокойствие и малко по-надолу в разлива с прехвърляне на цялата река изтеглих два добри кефала, малко под 30 см. Това става в 9:30 и слънцето започна да огрява реката.
И тук русенската група направи грешката да смени мястото. Следващото се оказа с много силно и неудобно за спининг течение, и така загубихме час и половина. Аз успях да скъсам още 5-6 блесни, половината по вина на макарата. Върнахме се на старото място, но времето беше изтекло. Метнахме няколко пъти и се отправихме към сборния пункт за мерене и награждаване.
Изображение
Фото на "кръвните братя" :D
Изображение
и челната тройка.
Изображение
За мен срещата беше много вълнуваща, научих много за една напълно непозната река и видях наживо легендарни майстори на спининга.
Със злополучната дайва се разведохме вчера сутринта по взаимно съгласие и мястото и зае изпитаната в бой и поход ТП 2500. :wink:
И тъй като това ми е втора дайва с един и същ проблем се замислям сериозно дали да давам трети шанс на тая марка...
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””