Видродиспут - ДайбЪ или Шибано ! То как тоя за яйцето ...

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

vasil lambov написа:...ако жена ми види как си пишете за приоритети и други сложни думи спукана ми е работата...
Абе ти имай късмет да се не появиш по Тунджа па ш видиш приоритети по мейлот на буля ти :twisted:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от fisher™ »

sestrata написа:самоволното обръщане на бигела, при който всички други предимства отиват на кино. Това, което ме интересува е честно да споделят собствениците на дайви от средния и висок клас, дали са имали такъв случай, защото имам сериозно намерение да опитам с такава макара.
Честно... имал съм... веднъж или дваж... но не е било "самоволно".

"Уошъбъл дизайна" може да се приема и като плюс, и като минус, но в реалност е по-добре да не я къпем без нужда.

За реденето няма да пиша, а ще покажа

Изображение
PE
Изображение
mono

Изображение
PE
Изображение
mono

Изображение
PE

Изображение
PE (Малко е останало)

Последната макара най-си я харесвам от всите. Но игниса работи много по-меко. Риъл Фор-а е доста изпипана система всъщност.

От "Zaion" са телата на всички най-нови модели (Лувиас & Игнис ). За силов риболов не са подходящи особено. Сертейта е по-мощен, но и по-тежък. Аз за "тежък" риболов ползвам първата... ранна пролет и късна есен. Сола е доста здрав... за парите си.

В Шимано не харесвам преди всичко дръжката - къса и като следствие неудобна. Второ - шпулите ("къси" са и малки). Наскоро се отървах от последното. Фууу :D Мислех да си взема Soare 1000PGS, но в магазина се отказах... много тегав ход и безобразна изработка (за парите си), пък и нека да е с тяло на Туин Пауър и шпула от Стелла. И дръжката, отново дръжката. А и овреме прочетох отзива на Макс Балачевцев, че не дружи с брейдове (с моно няма проблем, ама кво от това :P ) ... Историята приключи, преди да започне... взех Игниса :D
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от valeri hinkov »

Мунчо написа:За тежък спининг обезателно макарата трябва да има означение "PG"! Ако не вярваш, питай Валери Хинков!
Извинявам се за наглоста си да пиша тук при положение, че не членувам в Стари Видри, чак сега видях колко интересна тема се вихрела тук.

За тези от вас, които искат макара за тежък спининг на Дунава за распери, щуки и др. на силно течение, която да им служи дълги години и категорично не желаят тя да е шимано, идеалната за вас ето тази:

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... ucts_id=47

Това е отговорът на дайва за PG-тата на шимано.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... ts_id=5078

Мисля, че и това ще стане за тази употреба. 4000 малко множко ми идва.... :roll:

Но благодаря за линка. Беше полезен. :wink:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

А някой хора ловят с тоз писък на технологиите.

Изображение
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Тука няма никакво пресукване на влакно, бате!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Аз пък имам Руска спинингова Катушка, щукарска и за бели. Може да се хвърля с нея. Мой да им еба и фирмите. Следващия сезон почвам с нея, ако ми допадне. Слизане няма. :wink:
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Веско, аз имах катушка "дельфин" която си купих от Москва в годината, когато на президентския стол седна Джими Картър и станахме гаджета с бившата ми жена. Устиска, колкото ракета-носител след изстрелване. :wink:
Което иде да покаже нивото на съветските космически технологии през времето на студената война. :lol: :lol: :lol:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

:lol: :lol: :lol: :lol: Тогава Павка ще си направя една катушка от колело на " Зайка " :wink: . Мисля дали да не я кръста " Зайбано " :roll: :oops: :roll:
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Абе батета глеам убаа тема сте засукали и викам чекай да рипнем у нея.

Имам леко страничен въпрос:абе как така става че тея шпули ама ВИНАГИ събират повече от колкото пише на тех бе?
Е го е,навивам снощи влакно на един страдик,плитка шпула ужким ала бала,и пробвам да му сипна 150 метра 0,16.
Ся да уточня кво е за мен напълнена шпула-е така как е на фишера лувиас-ката, сиреч-до дупка.
И батко требваше да подпълня шпулата до около 2 мм от ръба за да се получи тоя ефект,басимамата :shock: :shock:

Как става така не знам...

А иначе аз доскоро бех дай-хард фен на Шимано ама почнах лееекинко да гравитирам накъмто Дайва напоследък....
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от fisher™ »

Най-общо казано, "совите не са това което са" :P Точно на Лувиаса пък си влезе каквото си пишеше :D Неточночтите се появяват заради волно или неволно несъвършенство при измерването на диаметрите на влакната от самите им производители. Рядко съответсват на истината, дори и да са под "оригинални" брендове. Освен това има значение и какъв тип влакно навиваш. Няма пълно щастие, шанса да намотеш "правилно" от раз е много малък
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Ауе пичове. Някой да има Дайва Сертейт Хипер Къстом, 3000, 3500 или 4000? Сериозно. Искам да погледна на живо тва животно. :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

Иво нали имаш Сертейт 2004. Това е същата макара, само че по голяма и вътре пиньона и короната са от различен материал.
А искаш нещо наистина брутално поглени Saltiga game/Tournament Force
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Точно това, че не мога да си представя колко ще е голяма и какво ще представлява шпулата...Салтигата, да...Преди време поисках мнение за сравнение на Салтига и Хипер Къстъм, ма никой нищо не каза...И не е вече само 2004 а и 2500 R... :wink: Ма последната ми малее нещо за това искам догодина живи и здрави да си взема нещо по дЗверско д.....ба. За особено тежко по ДунаБа и морето, та се чудя...Дееее и скъпата йена деееееееее....Не мое се купува от там... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
mihata
Мнения: 129
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 16:30

Мнение от mihata »

Да хвърля и аз едно мнение. Аз имам дайви и едно шимано от висок клас. Доволен съм за сега и от двете. Но някакси Дайва ми е по на сърце. По-стегната ми се струва и по ми харесва. Лично мое мнение е това.

Наслука колеги!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””