Репортаж от V-ти кръг на Спининг клуб “Стари видри”

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Репортаж от V-ти кръг на Спининг клуб “Стари видри”

Мнение от Мунчо »

Kakто става ясно от заглавието, днес, доколкото позволиха метеорологичните условия се просведе поредния кръг от шампионата на клуба, който се превърна и в най-значимото събитие от регионален мащаб в габровско-великтърновска околия. :lol: Незвисимо от негативните (и напълно оправдали се) прогнози за времето, много членове на клуба и приятели не се поколебаха да присъстват на мерприятието. Още около 7 часа село Шилковци беше напъплено от тълпи бодри спинингисти, имам чувство, че на това позабравено място не бяха се събирали толкова хора от век насам... Природата беше много красива, а в началото имаше и надежди за нормален риболов - времето беше меко, нямаше вятър, а водата беше с много висока прозрачност. Успяхме да заметнем по 5-6 пъти, а аз дори успях да пипна харизматичната пръчка на Митко Тодоров и да метна един спинербайт. Но някой отгоре прецени, че не всичко е риболов, или пък небесния водопроводчик е калпав, но внезапно се изви ураганен вятър и заваля пороен дъжд. На два, три и повече крака, болшинството участници се пръснаха да търсят подслон. Слон не намерихме, но се натъкнахме на един заслон с пейчици и масички в който на сухо се проведоха дискусии, разсиквания и разкази, показаха се пуристки, непуристки и нечовешки изкуствени примамки, отделено беше място на отходните канали, българската риболовна литература, а Бай Вес дори си извади силикона. После някой даде, както се оказа в последствие, гениалната идея да посетим заведението, намиращо се край язовира и използвайки едно намаляване на дъжда, в свински тръс изтичахме натам. Оказа се, че далновидни колеги вече са се скрили вътре. Общо взето се получи нещо като дядовата ръкавичка, а на барманката и стана леко лошо, когато видя и още една кална и капеща вода група :lol: :lol: :lol: От тук нататък се мина на коняци с чай, бири, мекици, а в последствие и пържолки, картофки и супи. като стана дума за последните, трябва да кажа, че рибената беше страхотна и имам да връщам една на Бенди :D Тук лаф-моабета продължи на топло с набираща скорост, постоянно пристигаха и още хора за да е весело под плющящия дъжд, който ни най-малко не ни смущаваше, тъй като както казах имаше сгряващи напитки. Около обед времето се проясни за малко и използвахми случая да слезем до язовира за още един опит, но той продължи точно 15 минути, тъй като дъжда заваля отново и ни отказа допълнително и се върнахме окончателно в заведението по утвърден алгоритъм. Атмосферата беше страхотна, а си представям каква е била в събота вечерта, много ме е яд, че не можах да дойда тогава. Имах възможност и удоволствието да се запозная с Васко Ламбов, ха познайте как го разпознах
Трябва да отдадем дължимото на малцината титани, които не се уплашиха от дъжда и до последно противостояха като истински комунисти на природните стихии. Независимо от ужасните условия се хванаха няколко щукчики, един дебел кефал и костурчета. Ако времето беше позволило...
След това следваше церемонията по награждаването и сбогуването до следващия път. Този момент винаги е малко тъжен, но пък е повод за следващата среща... Аз лично съм много доволен, независимо от неосъществения риболов, бих дошъл, дори да знаех, че нещата ще се стекат :lol: по този начин - само заради контакта с приятелите. За съжаление нямам снимки, защото апарата нямаше крака да дойде сам, но доста колеги се погрижиха за документиране на срещата и се надявам, че ще ги качат тук.

п.с. Ха, сега видях, че колегите са пуснали още две теми, докато глаголя тук! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

А ма я кажи като го извадих дъл не го побутахти сички?
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

Привет..

Това беше едно истинско състезание между хора,рибки и Природа!
Победители сме всички участници в събирането ,защото видяхме една
прекрасна среща ,красиви места ,нови и стари приятели! :D :D
Язовир ,,Йовковци,, и Балкана наоколо ми харесаха много и оставиха обещаващ спомен в мен.Ще се върна! :) :wink:

Колеги,качете повече хубави снимки за да покажем как правим шоу! :wink:

Поздрави!

п.с. За протокола : След като Времето олющи лъскавият надпис ,,Spro,,
на ,,харизматичната въдица на Митко Тодоров,, ,отдолу се показа
истинската й същност - ,, Meng Yi 18,,... :roll: :lol: :lol:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Абе от доста години не ме беше валял такъв дъжд на язовира.Даже ходих да се преобличам. :lol: Местата бяха доста обещаващи,но рибките не бяха на същото мнение.И все пак важна е хубавата компания сред хубава природа.А риби ще има и след нас. :wink:
п.с. За протокола : След като Времето олющи лъскавият надпис ,,Spro,,
на ,,харизматичната въдица на Митко Тодоров,, ,отдолу се показа
истинската й същност - ,, Meng Yi 18,,... Rolling Eyes Laughing Laughing
А тва сериозно ли? :shock:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от bendy »

Изображение

Изображение
Стари видри
Лукавия
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Автор на снимките - Бенди.
Скромен коментар от моя страна.

Тръпка.

Изображение

Чесане на краста.

Изображение

Изображение

Красоти.

Изображение

Изображение

Изображение

История.

Изображение

Изображение

Разбор, стратегия и тактика.

Изображение

Изображение

Изображение

Издевателства.

Изображение

Заблуда на противника - голямата лъжа.

Изображение

Продължение "докато може".

Изображение

Изображение

Денят "Х".

Изображение

Изображение

Изображение

Досиетата "Х".

Изображение

Цялата вселенска мъка, въплътена в едно.

Изображение

Рънътъ праи бурбътъ!


Изображение

Големият кеф.

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Страхотно е минало всичко, както винаги! Поздравления на призьорите за класирането и на всички останали за приятното прекарване - една порция благородна завист от мен. :lol: :lol: :lol:

П.С.
А тази снимка е.....
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Изображение

Бендидо, за тази снимка трябва да получиш награда!!!
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Репортаж от V-ти кръг на Спининг клуб “Стари видри”

Мнение от Marto »

Мунчо написа: Трябва да отдадем дължимото на малцината титани, които не се уплашиха от дъжда и до последно противостояха като истински комунисти на природните стихии. Независимо от ужасните условия се хванаха няколко щукчики, един дебел кефал и костурчета. Ако времето беше позволило...
Дааа, толкоз студ на едно място не бях виждал отдавна. Към 10.30 вече бях мокър изцяло и при всяко подухване така се разтрепервах, че ръката ми придаваше на примамките невероятно атрактивна ситна игра. Това ми помогна явно да съблазня цели 4 костурчета и една хубаява щука, която уморих и се откачи при ваденето :( .

Топлеше ме мисълта за сухите дрехи в колата и за гореща супа с малка ракийка. Обаче сухите дрехи вместо да се качат с мен в колата са останали в София... и добре че шкодилака има хубаво парно.

Иначе уникално място е Йовковци, пак ще го посетим!

Поздрави, и честито на всички победители, както казваше един колега!
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Хариус
Мнения: 2409
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Репортаж от V-ти кръг на Спининг клуб “Стари видри”

Мнение от Хариус »

Всичко беше чудесно момчета :D На мен даже и лошото време не ми направи особено впечатление. Запознах с доста колеги наяве, които нямах честа да познавам досега :D Искам специално да благодаря на Марто затова, че ме взе, защото иначе нямаше да мога да изпитам тези положителни емоции.

Ето малко снимчици и от мен. Само незнам защо не съм снимал баш състезанието - в кръчмата :oops: :?
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Пуризъм FOREVER
Изображение

Егати и клена фана туй момче :shock: Първоначално даже го помислих за шаран :lol:
Изображение

И щуката на Вальо не беше за подценяване :D Ха-ха ... к'во подценяване, та той грабна първото място с нея :D
Изображение

Това е засега от мен момчета. Надявам се по-често да се правят такива мероприятия, за да можем по-често да се събираме :D

Живи и здрави да сте!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Изображение


Абе това момче си има, практика и късмет. Много добра партия за риболов е Стефчо. :lol: Само дето не е по спирта. :mrgreen:
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Поздравления за призьорите, адмирации и за всички участници!
:D
Това състезание може да се нарече с право -
Борба с природните стихии или мокра видра от дъжд бои ли се? :lol:

Голям екшън беше вчера. Абсолютен сървайвър. Проливен дъжд, гръмотевици, вятър, яко влага и кал. За шест години откакто правим състезания, никога не сме имали подобни преживявания с времето. Ама не се предаваме ние “видрите”. Изкарахме си супер. Снимките с усмивките красноречиво говорят какво беше настроението.

До нови срещи!
:D
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

Здравейте колеги и приятели :)
Беше уникално да бъда сред вас и въпреки ужасното време прекарах един незабравим уикенд.
Пътуването в събота беше колкото и готино толкова и криво. Спряхме в Трявна - прекрасен град и след обилното хапване поехме по път който се оказа затворен :(
2 часа престояхме докато фадрома и багер разчистваха .. е аз слезнах на близката рекичка и УЛ -та закова 2 кафела с пуристки размери :)
Изнеревен , че немога да съм с вас на генералната репетиция за състезанието подкарах колата малко по-бясно от колкото трябваше , в следствие на което се изморих 2 -но повече от нормалното. Вечерта на маса раздумката беше уникална и научих много нови неща само докато слушах как разпалено обясняваха колегите.
На сутринта ставане и бегом към сборния пункт :) 2 -двойни кафета ме вкараха в тонус и облечен подобаващо с гащеризона очаквах развалянето на времето ..
Е то бива бива , ама чак пък толкоз ... вятър , дъжд , гръмотевици .
В целия този ужас гледам колегите се изнасят в ляво към гората , а аз като задно колело си викам "ще вървя срешу вятъра" . Дъждобрана се вее като наметалото на Батман , ръкавите се пънят с вода ... а аз тук таме успявам да хвърля ...
След около километър пресякох острова - сега полуостров и вятъра ми доиде от ляво изотзад :). Настаних се на един ръб пред който видимо беше чисто от водорасли и започнах да упорствам с една клатушка Моска Сафир 15 гр бяла ...
Така хвърляики си се премествах на дясно , без никаква надежда - до сега в практиката ми на риболовец нямам дори удър на клатушката , забелязах , че сегашната ми позиция позволява да правя почти успоредни хвърляние на треволяците от дясната ми страна ... надявах се така да прилъжа някоя зъбатка.
Започнах да изпълнявам плана си като с помоща на вятъра блесната развиваше близо 50 метра влакно , а аз се опитвах да си представя играта и и да я направя съблазнителна. След 5 хвърляния на близо 40 метра от мен почти успоредно на брега при преминаването през поредните водорасли блесната сякаш се закачи в нещо и спря ...подръпнах да я откача и .... пръчката мощно се разтресе. Без съмнение беше риба която в следващата секунда направи уникален скок над водата. В този момент изобщо не знаех къде се намирам , но все пак намерих сили да държа щуката далече от водораслите :) . След 4 -тия скок вече докарана на 10 метра от мен инстиктивно посягам към кепа , които се оказа МАЛЪК :)
За момент се панирах и щуката явно го усети и с мощно изхвърляне се опита да се отскубе , но тъй като цялата блесна и беше в устата .... това не се случи.
Окопитих се и дадох заден ход и след като я влачих 10 метра щуката тупна на брега , а аз продължих да я влача по калния бряг поне още 10 метра.
Ръцете ми трепереха и макар на брега все още не вярвах , че имам подобна слука :)
Сега имах време за снимки.
Я познаите къде е блесната :)
Изображение

Ето още една снимка на звяра
Изображение

И сега стана трудно ... чантата ми изобщо не беше пригодена за такъв улов и беше до горе пълна с всевъзможни примамки ... натъманих я накак си , но всяка смяна на примамка стана истинско изпитание :)
Продължих да хвърлям там , но друг звяр не пожела да се обади :) Само 1 лакомо 15 см костурче атакува 5 -ца въртележка мепс с което ми разби представите за лакомия :)
така неусетно стана 13 часа и бавно се насочих към сборния пунк.
След тази слука имах надеждата да съм поне в топ 5 , но това което се случи надмина всички мои очаквания.

Изображение

Да съм първи сред толкова много уникални спининг майстори които, за да настигана по майсторство няма да ми стигнат 2 живота, за мен не беше дори мечта.
Благодаря на колегите за това , че още от първите мигове ме приеха сред тях и мога да кажа , че всеки един от тях е уникален , а това което прявят ме кара да се чувствам горд ,че ги познавам :)
Със сигурност ще се видим пак съсвем скоро , а до тогава НА СЛУКА и едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички вас за уникалните моменти , който остават завинаги в съзнанието ми.

П.С.
Тук са снимките от излета
http://gallery2.deephorizon.net/v/mazni ... /iovkovci/
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Още едно състезание отмина. Още една готина среща с приятели и запознаване с нови образи (с някой се запознавах по няколко пъти 8) сори, но трудно помня имена).

Благодаря на всички за преживяванията.

Ето и моя разказ:
Нашата група е желязна - Ники Славов, Павката - jdbc, Марко Поло(в) и се моа. В Събота след обед се добрахме до Усоето - едно райско местенце. След хапване под сайванта до полянката и среща с най-ранно-дошлите - Дани от Бургас, Дани Крилов, Веско-дългиОТ и разбира се бай ти Вес, разбрахме, че актевността на рибата е към 0. ..... е да ама, ний все пак сме отишли да мяткаме. Та затова се екипирахме и газ към моста. Там скоро се присъедини мощна пловдивска група, която постепенно се допълни със спецове от Силистра и други региони. Дружно шльпахме джелеза и дървье из водата, дано оцелим някоя риба. За съжаление движение липсваше. Единствено Цандера и Джибрата май успяха да закачат рибки.

Вечерта..... еми сещате се ...... мноооо яко.

Сутринта на указаното място се събра страховита тълпа със стърчащи карбонови оръжия. Тихо, топло време, в което даже разни образи ходеха по къси гащи.

Старт. С притичване се добрахме да водата и почнахме да мятаме из водораслите. Аз съм нагазил и вадя клатушката с вълмо водорасли на тройката. ...... гледам, че тия водорасли нещо са много дълги и черни в задния край...... в съзнанието ми светва аларма...... ми това след първите водорасли ..... е зъбатка. На 2 метра от мен ме вижда, завой и ... чао :x :( :x В същото време на 30 метра встрани, Дани вади една подобна риба. ..... В следващите 5 - минути се почна - вятър, грамотевици, дъжд...... бе ужас.... Макар и неохотно, се изнесохме обратно към колите. По пътя бяхме минали покрай едно приятно изглеждащо хотелче. "Я да се отбием да видим как е там....."

...... ми доста е добре.... дават освежаващи и стоплящи питета, супички, мекички, топло - настроението естествено е противоположно на времето навън....
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
.... постепенно се събра много голяма група - страховити, мокри субекти, които са много гладни и много жадни. Любезната домакиня изпадна в тих ужас от това нашествие.
Гръмотевиците навън като че ли отминаха и въпреки дъжда и усилващия се вятър и студ, решихме, че все пак трябва да отидем и да се опитаме да половим.

След очевидното пренебрежение на зъбатките, към предложените от мен железа, реших да видя има ли все пак и костури. Сложих по-малка блесна и с нея облавях около водораслите. 2 броя.... ма много малки бре :roll: ... около нормата..... Айде обратно върнаха се да растат още.

Около половин час преди края, край мен мина Стефко - Цандера, който беше подбрал два по-едрички костура. Сложих един 8 сантиметров воблер и почнах с него да опитвам разни видове водене из водораслите. Не щеш ли, при една туфа, удар и .... онова така чакано разтрисане на пръчката и инжекция адреналин. Почнах да вадя внимателно. Вдигнах малко нагоре - показа се зъбата физиономия с приятна големина, поразтръска се и.... си замина от където е дошла.
:twisted: :twisted: :twisted:

Няколко минути по-късно
Изображение
... заключителна среща, разговори, емоции, награждаване, сбогуване и продължителен и досаден път на обратно.

Състезанието с разказите на двама от участниците можете да прочетете и тук

Снимките от състезанието, добавяме и вгалерията на нашия уебсайт.
[/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””