Репортаж от V-ти кръг на Спининг клуб “Стари видри”

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Мдаам. Наистина, беше отново на ниво. Въпреки клинча, се постигнаха едва задоволителни резултати. Миии да, това си определя класата на шампионата. :lol: Ми да, аз вчера пък в един руски форум за спининг, прочетох, че призьорът е бил с три щуки по 45- 54, 59 см. Така де, останалите пък с по един, два жереха. То няя смисъл да се сравняваме, но е факт, че на състезание, не винаги се чупят рекорди или пък спортното щастие каца по всеки. Ми, аз съм доволен, приятна среща и
нечовешка Събота, в отлична компания. :D
Поздрави!
Аватар
Adrian
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:49
Местоположение: Sofia
дал Браво: 130 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Adrian »

Да взема да споделя и моя кеф от приятната компания и от срещите с толкова много колеги. По причина на служебна ангажираност, все не можех да се включа в състезнията тази година, но за последното направих всичко възможно и успях да присъствам. Та успях да се дотътря до Елена в събота следобяд и след няколко телефонни консултации с Дани Крилов успях да открия х. "Усоето". Много приятно място. А там вече отмаряха край басейна и се стягаха за един късен риболов. Време за мислене не ми трябваше - след 5 минути вече бях преоблечен и готов. Дани и Веско (Дългия) ме натовариха в колата и газ към язовира. На мен ми е първото посещение и исках да добия някаква представа. На моста се видяхме със голямата пловдивско/силистренско/търновска група предвождана от Бай Вес. Към 17 и нещо часа вече бяхме готови да ги почваме. Мястото беше един залив с плътен (около 15м) пояс водорасли и трябваше да се нагазва за да се води примамката. Дани и Веско се запътиха към края на залива, а аз след няколко замятания реших, че не ми харесват многото водорасли и малката дълбочина и тръгнах в обратната посока. Зад носа вече беше доста по-дълбоко и водораслите бяха в по-тънък и приемлив слой. А времето беше прекрасно - слънчево с лек ветрец и на моменти даже водата ставаше като огледало. Рибата се разигра на повърхността - забелязах доста приплясквания главно от шарани, но и няколко изхвърляния на добри щуки. Но това ставаше на доста голяма дистанция навътре. След няколко замятания на въртящи блесни и воблери се замислих, че при тази бистра вода си заслужава проба и с клатушки. Заложих на любимата ми Тоби 28гр за да гоня дистанция. След няколко замятания и проби на различни проводки, при едно бавно и равномерно водене на около 20 метра от мен последва удар и както бях лениво позадрямал замалко да ми вземе и пръчката от ръцете. Съпротивата беше добра, но след малко я докарах до водораслите и както се чудех как да я прекарам оттам, тя ме улесни - с една зрелищна свещ прескочи туфата. Последваха още две-три свещи като ме видя и усети близостта на брега. Бях изтръпнал да не се откачи - блесната беше я закачила на върха на устата. Както и да е - успях да я извадя. Е нема такъв кеф, просто!!! Дълга 69см, кантарче не нося, но на око около 2.5 кг. След телефонна консултация с Дани, реших да я задържа и вечерта я хапнахме с колегите за кадем. След това извадих още една около килограм и я пуснах и още една, пак килограмова,която оставих да се откачи. Доколкото разбрах Дани и Веско също бяха хванали по 4-5 риби и бяха доволни.
Вечерта сладки приказки солидно хапване и мноооого алкохол. На сутринта трудно ставане и докато се оправя по уличките на Елена колегите вече бяха започнали. Мунчо и другите колеги са описали много добре какви бяха условията. Успях да направя десетина замятания и се шмугнах в заслона и след това в кръчмата. На второто излизане - пак същото и вече се установих трайно в кръчмата на топличко и на сладки приказки с колегите. Много тежки условия за риболов, но аз мойта доза кеф и адреналин си я бях взел вече. В кръчмата успях да хвана някакви конячета и кебапчета - добре кълвяха, като от време навреме се обаждаха и пържени картофки :D .
Та това е от мен - хубав язовир, риболов и причтна компания - БЕЗЦЕННО !
Бейб каза : Аз не съм кебапче! Аз съм прасе с мисия!
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Мнение от GREEN BUG »

Mного хубаво състезание се получи,времето беше чудесно(нямаше кУмари :wink: ),срещнахме се отново.
За мен моралния победител в този кръг е Корагруп-а - помогна в изкарването на кефала и уловилия го състезател от язовира :lol: .
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

:lol: Не знам, още багажа ми е в Стефан...! :mrgreen:
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Ебати великите два дена изкарах в компанията на тези видри,абе какви видри-направо лъвове! В събота пресушиха запасите на механата и чак тогава мирясаха,даже някои продължиха на двора да купонясват.В неделя пък нищо не можа да ги спре,нито гръмотевиците,нито бруталния дъжд,нито ледения вятър...нищо,но най-впечатляващ беше Сестрата,около който падаха мълнии,а той най-спокойно размахваше три метра карбон и пет пари не даваше! Честно казано тази сбирка надхвърли всичките ми очаквания,днес цял ден акъла ми е на Йовковци!Момчета,наистина сте велики,в тази скапана държава рядко можеш да видиш такава истинска задруга!ХВАЛА!

п.п. Мунчо,по какво ме разпозна,бе брат?
hvani i pusni
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от bendy »

Е няма как да не споделя и своите впечатления ! За мен цялото състезание си беше едно, изпълнено с положителни емоции, приключение. Е, имаше и един кофти момент, ама за него накрая. Та .... от къде да го подхвана !? Ог големия мръсен град тръгнахме четирима - моя милост, другаря Пигов ( б.а. Ванката бе рожденник вчера - да е жив и здрав ), Васко Ламбов и Стамен ! При наличието на две "дърти" видри в колата е разбираемо първоначалното ми поведение на "ощипана девственица", ама много бързо се отпуснах и започнах да съм си АЗ ! Пътя си е път - имаше бира и шкембе, макар че бе събота, имаше поднасяния при всичко дето има по- дълга коса и подобаваща осанка :lol: , имаше и "захранване" - и те така. Малко преди достигане на крайната цел, почти единодушно решихме да акостираме директно на водоема. Казвам "почти единодушно", защото си имахме и манекенка в колата, дето искаше да е напарфюмирана за рибите - така по- връзвало. Както и да е - изсипахме се от колата, разпънахме въдици и се почна едно ми ти мятане. Направо греда, а вече бяхме разбрали, че дължинката Веско се е разписал няколко пъти. Баси трагедията - нищо. По некое време Пигов изрева, зазяпахме се в него, точно за да видим как една писалка му се откача в краката. Но тази гледка вля нови сили в уморените ни ръце, и с подновен ентусиазъм започнахме да събираме водораслите (някой изказа гениалното предположение, че това е била основната причина Бай Вес да предложи личния си язовир за състезание - ама кви сме амури), но отново същото .... т.е. нищо ! Стана си къде шест часа, слънцето падна, аз бях освирепял за една бира (ама няколко пъти) и тогава ..... един зверски няколко сантиметров костур замалко да откъсне ръката на Стамен. Поне не беше вече сред пиещите капучино. Уекинко започнахме да се изнасяме къде колата. Колкото и да е странно, ама мисълта за студената бира ме изведе пръв на мястото. Ми що па да не помятам още малко !? Мятам аз, затварям бигела, и започвам да зяпам Стамен, който тъкмо се присъединява към мен. Минава се къде минута, правя едно рязко дърпане та да завъртя листото и почвам да обирам така, сякаш на другия край на линията е сметката ми от Топлофикация. И в тоя точно момент блесната ми рязко спира - а бе, тоя Бай Вес много хитър бе, мамка му и водорасло - да де, ама водораслото се оказа "палаво" и почна да оказва съпротива. Аз си глътнах граматиката - всички се събраха около мене и питат - "Риба ли бе !?" , а аз мънкам тъпо и викам "Ъхъ !". Докарах я до плиткажа, Васко я гепи и аз се превърнах в ухилена манекенка. Те за какво говоря.

Изображение

Изображение

Какъв съм позьор, а !
Васко измери щуклето - 62 или 63 см. Колко е дебело не знаем, кантар не носихме. Рибето го пуснах. Лошото е, че почна да кърви и аз силно се притесних. Но след разясненията на по- опитните около мене, че "това е гад и нищо и няма", се поуспокоих. Интересното в случая е, че и аз бях ранен - от хрилните капаци си порязах работния пръст (средния :D ) - та с тая щука вече сме кръвни братя !
Туй долу е клипчето от пускането.

Изображение

Това беше всичко за тренировъчния ден. И беж у кръчмата. За там коментарите са излишни!

За важният ден вече се изписа достатъчно, и то от видни форумски списатели, но ще рискувам и аз. При старта аз и Пигов хукнахме към един по- отдалечен нос. Изминахме около километър, когато времето се скапа тотално - светка, гърми, вали, па вятъра и в муцуните ни го набива. Беж под дърветата. И тука стана интересно - както си седиме с Пигов, мокри и уклюмали, храстите се разтварят и изскача ..... бах мааму, ама тва е ..... нинджа. Църни ботуши, църно яке с качулка, отдолу се подава козирката на църна шапка, над дясното рамо стърчи дръжката на катаната, а в ръката си държи още един меч ... а бе май въдица беше ! И нинджата си крачи бодро към нас, наближава - "Момчета, как е ?" - попита. "Па, мокро е" - смънкахме ние. Нинджата ни погледна с насмешка и каза - "Хайде отсреща !?". Аз се извърнах еле- еле изпод качулката, колкото да се убедя, че до "отсреща" си е бая далече и реших да изразя съмнението си в преценката на нинджата, да ама него вече го нямаше. За Пигов не знам, ама аз със сигурност съм докарал далеч не най- интелигентната си физиономия. Поседяхме, повъртяхме се и накрая краката сами ни поведоха към кръчмата - останалото го знаете.

Кофти момента, за който споменах в началото, беше един сгазен от мен пътен знак. Той па ша ми каже, че трябва да мина от дясно, ааа !!! Ама от това зверско задръстване преди София яко се изнервих.

Изображение


BTW - този който пръв познае кой е нинджата има една бира от мен !
Стари видри
Лукавия
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Тоз ли беше, бах го у минджата :?:
Изображение
ДАВАЙ БИРАТА! :mrgreen:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от bendy »

Оставаше нинджата да не се разпознае сам - имаш я бирата ! :lol:
Стари видри
Лукавия
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

О вчера чета рапортите ви и направо незнаете колко се кефя.За пореден път се убеждавам че да се изяви желание да се членува във "Стари Видри" си е едно от най смислените неща на този свят.Благодаря ви момчета за споделените мигове.Да се надяваме за догодина ако не ми мине котка път да посещавам тези мероприятия па било то и само като зрител.
Поклон пред всички.
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

rib4o написа:... да се членува във "Стари Видри" си е едно от най смислените неща на този свят.
Амин :!: :wink:
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от jdbc »

GREEN BUG написа:Корагруп-а - помогна в изкарването на кефала и уловилия го състезател от язовира :lol: .
Туй съм го пропуснал - да не би кефала да е замъкнал колегата във водата - я разкажете :lol: 8)
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

кефала си беше култов 1,6 кг 50 см .. истински подвиг е такава риба ...
И аз искам малко подробности как и на какво се прилъга този дзвер :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от fisher™ »

Всичко беше супер, и много жалко, за мен, че това ще си остане единственото ми мероприятие с ВСИЧКИ ВАС тази година. Но такъв е живота, догодина - повече.

Изображение

Изображение

Изображение
Тук шефа обрисува ситуацията с пуристка показалка :lol:

Изображение
бодра индианска нишка, точно като по Карл Май (или може би по Лизелоте Велскопф-Хайнрих) :roll:

Изображение
нишката се превърна в обкръжение

Изображение
някой псевдопуристи бяха забелязани с ОМП в ръка

Изображение
докато "джигитите" човъркаха с разни клечки за зъби. Накъде отива този свят?!

Изображение

Изображение
това ми е най-цената снимка. Пълното название на това вдървено рибе ми се губи но почваше със салмо и свършваше на перч

Изображение
Там е сушината братя, напред!!!

Изображение
Много хубави мекици

Изображение

Изображение
Не разбрах какво се опитваха да направят, то ли да напъхат, то ли да изкарат нещо колегите, но бяха видимо доволни от резултата

Изображение

Изображение
Достойни риби и съответни купи

Изображение
Пуриста не устоя на големият силикон

Изображение
тая снимка ми напомня за междузвездни войни

Изображение
мереха се поводи...

Изображение

Изображение

Изображение
дефилираха "каучукови" пуристи...

Изображение

Презаредиж батерията :D

Супер беше, особено дъжда който буквално си отиде и след десетина минути се върна неустоял на прекрасната компания :lol:
Последно промяна от fisher™ на Вто Окт 07, 2008 17:23, променено общо 2 пъти.
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от jdbc »

fisher™ написа: Изображение
Много хубави мекици
Турни поне едно 18+ де :lol:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

fisher™ написа:Всичко беше супер, и много жалко, за мен, че това ще си остане единственото ми мероприятие с ВСИЧКИ ВАС тази година. Но такъв е живота, догодина - повече.

Изображение

Изображение
Тук шефа обрисува ситуацията с пуристка показалка :lol:

Изображение
бодра индианска нишка, точно като по Карл Май (или може би по Лизелоте Велскопф-Хайнрих) :roll:

Изображение
нишката се превърна в обкръжение

Изображение
някой псевдопуристи бяха забелязани с ОМП в ръка

Изображение
докато "джигитите" човъркаха с разни клечки за зъби. Накъде отива този свят?!

Изображение

това ми е най-цената снимка. Пълното название на това вдървено рибе ми се губи но почваше със салмо и свършваше на перч

Изображение

Там е сушината братя, напред!!!

Изображение

Много хубави мекици

Изображение

Изображение

Не разбрах какво се опитваха да направят, то ли да напъхат, то ли да изкарат нещо колегите, но бяха видимо доволни от резултата

Изображение

Изображение

Достойни риби и съответни купи

Изображение

Пуриста не устоя на големият силикон

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Толкоз, че ми пада батерията веч
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””