Спининг лига "Стари Видри" II кръг - репортажче!

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Някой знае ли кога ще дават репортажа по Хоби ТВ?
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от fisher™ »

Евала момци и моми! :D Особено на вторите.

Всичко беше чудесно, и единственото за което мога да съжалявам е, че не успях да си побъбря със всички присъстващи. Тук е момента да благодаря на Ники джазмена, който спаси класирането ми за сметка на своето. :oops: Докато се опитвах да уловя поредната рибка, не забелязах как една оказалите се в торбето се е измъкнала и с енергични подскоци се беше запътила към обичайната си среда на обитание. Ники с лъвски скок я хвана в сами водата и ме върна в играта за призовите места. Ники, моето класиране е и твое класиране! :D И разбира се трябва да благодаря на колегата споделил едно торбе с мен, естествено не бях подготвен за ситуацията с евентуален улов :P :D Благодарности за всички участвали в мероприятието :)
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Ееее Кала,
То както си го изкарал - излязло като някакъв героизъм и саможертва :lol:

Всъщност си беше просто бърз рефлекс. Най-последното на такова мероприятия ми е да мисля за класиране. За мен е върховно удоволствието от срещата с толкова много приятели и запознанството с нови лица. Така беше и сега.

Получи се истински празник с толкова много участници. За това допринесе освен всичко и слънчевото време и ярките пролетни цветове на природата.

За състезанието - наистина имах шанса с Кало да попаднем при рибите. Освен хванатите 4 риби, изпуснах още 3 или 4 риби, поне две от които бяха големи. То ако хващахме всички, нямаше да е интересно. Аз за първи път хванах и на силиконка. Рибите искаха разнообразие за да ги накараш да атакуват.

..... Екоакцията беше сравнително кратка, защото за приятна изненада, боклуците на бяха чак толкова много.

.... след това отидохме да похвърляме още малко в най-горния зарибен вир под моста. Намери се местен орка, който най-нагло мяташе серкме и се хвалеше на гаджето си как е осигурил прехраната като един истински самец. Няма край простотията българска.
elmur
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 14:23
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от elmur »

И аз да се включа :D . Това ми беше първото състезание с вас и си прекарах чудесно. Запознах се с някои колеги, като се надявам другия път пак да мога да дойда и да се запозная с още хора.
Идеята за клуб Греда ми допада и съм баш за него :D :D :D. Даже и с новобранския късмет не тръгна работата но прекарването беше чудесно.
Поздрави
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Много добре си изкарахме! :D Времето беше чудесно, природата невероятна, а компанията - безценна! :D
За мен беше голямо удоволствие да видя толкова весели и нахилени хора на едно място. Гъста гора от карбон и настроение на мах. :wink:

Поздравления за призьорите, а и за всички участници.

Направихме и акция по почистване на брега на реката. Оказа се, че няма много отпадъци, само трийсетина чувала...
Половината от събраните чували с боклуците ги изгорихме, а една част от тях адаша от В. Търново ги качи в буса.
Айде до нови срещи, живи и здрави!
:D
Последно промяна от Zander на Пон Май 11, 2009 18:20, променено общо 1 път.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Zander написа: Гъста гора от карбон и настроение на мах. :wink: :D
Стефане добре, че не е имали гръмотевици, че щеше да стане както си говорихме при Пигов , гора от гръмоотводи :lol: :lol: :lol:
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

quietriot написа:
Zander написа: Гъста гора от карбон и настроение на мах. :wink: :D
Стефане добре, че не е имали гръмотевици, че щеше да стане както си говорихме при Пигов , гора от гръмоотводи :lol: :lol: :lol:
То времето е наше, затова нямаше :wink:
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от Marto »

Zander написа: Направихме и акция по почисване на брега на реката. Оказа се, че няма много отпадъци, само трийсетина чувала...
Половината от събраните чували с боклуците ги изгорихме, а една част от тях адаша от В. Търново ги качи в буса.

:D

Тихомълком и ние отнесохме 3 чувала към кофите в Тетевен :).

Иначе сбирката беше чудесна, радвам се че бях с всички Вас.

Поздрави
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Аватар
БОНЧО
Мнения: 881
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 988 пъти
получил Браво: 487 пъти

Мнение от БОНЧО »

Здравейте!Много се радвам,че успях поне за малко да присъствам на състезанието на Старите видри,макар и включвайки се с един час закъснение.Много добра организация,страхотна природа и хубава компания.Какво повече му трябва на човек?!Най-много се радвам,че за първи път в живота си улових пъстърва.Пускам и няколко снимки от състезанието,както го видях аз........
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето ме и мен,изключително щастлив с първата хваната пъстърва в живота.


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Измерването......


Изображение
Изображение
Изображение
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

Страхотно състезание се получи! Много хора, приятно време, чудесна река и активна рибка.

И този път се събрахме хора от цяла България - София, Русе, Пловдив, Бургас, Силистра, Габрово, Велико Търново, Монтана... Цялото състезание бе чудесно преживяване, а не безумна надпревара изпълнена с нерви, както се случва на повечето републикански.

Рибките си ги хванах в началото на зарибения участък под моста. Там има доста подмоли и големи камъни по дъното, около които се спотайват обикновенно рибите. Освен това слънцето бе адски силно и мислех, че рибата е по-вероятно да е в по-сенчестите участъци. Преди началото на състезанието, зарибителите ми казаха, че са пуснали доста едри риби и се зачудих дали да не сложа по-твърдичкия Пфлюгер Трион, но предпочетох тръпката и емоцията от борбата с по-големите рибоци да усетя с по-финния Скелетор.
В началото на състезанието нямаше особено голямо значение специфичната примамка, а намирането на рибите. И петото облавяне на мястото което бе границата на бързея и спокойната вода след моста мина без почукване. Преместих се по-надолу към подмолите и дебелата сянка и на първото подаване рибата бе захапала тройката. Воблерчето бе моделче на Джаксън и се справяше много добре. Една рибка имах и на пъстървов Илекс. Няколко безуспешни опита да засеча риба на силиконова жаба вдигна адреналина. Прилично се поизнервихме от апатични реакции на пъстървичка пред която клатихме силиконката аз, Любо и Ели и тя така и не клъвна. Към края на състезанието мерен скобар закачих с белсната за аналната перка. Иво Трайков над моста каза, че и той е затърмъчил голям скобар. Под сенките малко по надолу от мен ловеше Мария, която в началото дръпна бързи 3 рибки. До края на състезанието не спря да мята и упорства. Даже няколко коварни закачки не можаха да я откажат и заслужено се класира в десетката.

Благодаря на всички за поздравленията след състезанието! Отдавна не бях печелил купа от състезание и точно бях подготвил психически Ели да освободиме шкафа от насъбраните купи и медали, но сега съм обратно в изходната точка :wink:

Поздрав за Крильов:

Изображение

... а можеше това да е нашето агне на Козият крак...
Стари Видри
http://www.starividri.org

БЪКАРИ -
БЪлгарски КАяк РИбари!

Каяк RTM-Ocean Duo-Sun
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от daniel krilov »

Поздрав за Крильов:



... а можеше това да е нашето агне на Козият крак...
Можеше................................................. :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

В днешния "Новинар":

http://www.novinar.net/?act=news&act1=d ... 1%80%D0%B8
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

GREEN BUG написа: Ще ви пречукам на Янтра :lol: .
Никой нищо не казва :roll:
Какво стана на състезанието?
Да не би Грийн Буга да си е изпълнил заканата и сега да не щете да си признаете :lol:
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Направо се почуствахме пречукани. ;)

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Ivo75
Мнения: 209
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 17:04
Местоположение: Русе

Мнение от Ivo75 »

Тя чашката му тук вече е празна :D А и е скрил рибата под колата на сянка :D :D :D

А и Павката е виновен като носи такива питиета
Моята риба си е моя.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””