Спининг лига "Стари Видри" - IV кръг класиране

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Мнение от DobreFF »

Честито на Попов, Тони и останалите призьори!
Аз обаче открих каква е причината за не особено високата активност на рибата по Тунджа в събота следобяд и неделя:
http://www.bnews.bg/article-14584

Два дни след като лек трус разлюля София, слабо земетресение усетиха и в Тополовград.
То е било с магнитут 3,1 по скалата на Рихтер, съобщиха от Европейския сеизмологичен център. Трусът е бил с епицентър на 5 км североизточно от Тополовград и на 17 км югозападно от Елхово.
Земетресението е усетено в 2,25 ч., дълбочината му е 1 км.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

Събирането си беше на 6 , че и отгоре :)
Прекрасно мероприятие на прекрасна река макар и висока и мътна.
На състезанието се бях подготвил да нещо по-голУемо и бях с premier -a на 213 см с 14 lb плетено. E тогава само 2 кафалета къде 26 см ама си бях казал, че ако ще е риба да е гоУема :) и си ги пуснах моментално.
В неделя сутрин преди да тръгна за морето ( от където пиша) се изстрелях на около 3 км нагоре по реката и след като минах участък от близо 500 м без наченка на каквато и да е било активност се случи СЛУЧКАТА :) както си хвърлях с УЛ Sakura -та и 6 lb Sunline с воблер Ecogear CK40F07 на около 6 м пред мен воблера спря , инстинктивно за сякох и аванса неистово запя..... и съвсем за малко пред мен се показа сом минаващ 1 м - направо онемях. Сомът просто си потегли нагоре , а аз се опитвах да не изпусна пръчката. След 10 м спря под един храст като усещах мощни пориви по влакното - май го биеше с опашка. За да застана почти успоредна на храста се наложи да навлезна до кръста във вода. След като се опомни рибата мощно пое към течението и незнайно как успях да я обърна ( може би щото позатегнах аванса) и тя отново се насочи към храста. И тук може би беше грешката , че не я оставих да легне пак след което тя се обърна мина покрай мен ( видях я за 2 -ри и последен път) и с мощ се изстреля към храста под мен. Пръчката беше се свила до макарата , а горката макара свиреше мощно и точно преди храста сомът явно видя камъните на бързея под него, подмина го и се засили право към тях. Е тук предполагах какво ще стане ... опитах се да го задържа , но с тези такъми нямах никакъв шанс ... Рибата се навря в камъните и беше въпрос на време да намери остър такъв... след около 10 секунди просто влакното олекна :( :cry: :cry: :cry: . Прекрасна борба която ще помня дълго :)
Та такива са спомените от тазгодишната Тунджа :)
На слука на всички колеги.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Магарето™
Мнения: 298
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 19:50
Местоположение: София

Мнение от Магарето™ »

съжалявам, че се забавих, но досега не бях пращала от телефона си нищо и се борих с ммс-настройките :oops:
Изображение

Изображение
Последно промяна от Магарето™ на Пон Авг 30, 2010 16:56, променено общо 1 път.
Угасна
лятното слънце в душата ми.
Вятър в платната.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Сссупер!!!
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

Браво Тони :idea: Супер распер!
Пожелавам ти още много такива емоции :D
ПС Абе я кажете колко е била като големина рибата на Попето - не ни дръжте в неведение в провинцията :idea:
Спининг клуб "Абичи"
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Тони, за мен си моралният победител в това състезание :D


П.П.
Мазнимире, как така ще му позволяваш да скъса бе.
Не беше ли с "ФК повод" :lol: :lol: :lol:
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

ivo Vratsa написа:Браво Тони :idea: Супер распер!
Пожелавам ти още много такива емоции :D
ПС Абе я кажете колко е била като големина рибата на Попето - не ни дръжте в неведение в провинцията :idea:
Бяха много не една, май 6, ако не се лъжа :wink: иначе на Тони распера беше най -голямата на размер, по мои спомени преди третата ракия :lol:
Аватар
POPOV
Мнения: 1143
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 22:35
Местоположение: Dundee, UK
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от POPOV »

Първо искам да поздравя Тони за хубавия распер!
Иначе при мен ситуцията беше обичайната - провиране през най трънливите драки маскиран до уши :lol: Като имаше доста голям екшън когато извенъж след поредното провиране през гъсталцаите в един момент се оказа че една от хижите си е позаградила доста неприятно немалко около реката и в един момент когато се почти успях да излеза от гъстълака се натъкнах на затворена порта зад която беше пътя :? И аиде пак през гъстълака :x Мина не мина време и успях да хвана 5 кефала на средно бързи места най-често и един на по-бавно за съжаление драстично по-дребни от друга година. Към края на състезанието стигнах едно любимо място - ъгловия вир със скалата отсреща където срещнах Стефан и Дани който търсеше братчедите на едрия распер от първата Тунджа в този район (2006). След наводняване на ботуша още на първо мятане закачих шестата риба, но за съжаление се откачи до брега. Смених най-накрая малкия ANTAX доказал се за пореден път (всичките пет риби на него) с блесна Aglia Fire Tiger и последва рязък удар под отсрешната скала още на първи оборот, но заради разтегливото влакно и лайт пръчката вероятния распер само се убоде. Та равносметката 5 кефала 2 около 25 см. и 3 между 30 и 34,5 см. (най-големия) извадени всичките на 4,5 cm. воблерче ANTAX, като тук е мястото да благодаря за пореден път на Иван Пигов за усилията да осигурява наличност от тез невероятни сръбски чудеса!
И накрая искам да благодаря за желязната организация особено вечерта и яката жица като озвучаване - все любими групи! Как ще ми липсва всичко това съвсем скоро.
Последно промяна от POPOV на Пон Авг 30, 2010 17:22, променено общо 1 път.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

lorda написа:Тони, за мен си моралният победител в това състезание :D


П.П.
Мазнимире, как така ще му позволяваш да скъса бе.
Не беше ли с "ФК повод" :lol: :lol: :lol:
не за съжаление :( кой да очаква такава слука ...

П.С. Браво Тони :) прекрасна риба :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Палавелко
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 9:45
Местоположение: София

Мнение от Палавелко »

Дано не се счете за спам понеже е в подфорума на клуба... :oops:

Поздрави и от мен на всички участници!

Дано и не прозвучи също така като заплаха за колегите с опит, но както изглежда в съвсем скоро време не само на нас – по-начинаещите а и на майсторите в спининга ще им се наложи да се допитват и до опита на една Учителка! :roll: Не само резултата от състезанието го показва. :)


Изпълваща рибка, Тони! И както се оказва най-голямата от всички! :)
Сигурен съм, че успехите и още по-хубавите емоции и изживявания в любимия спининг до водата с пръчка в ръка, както и също така хубавите моменти „на сухо” те първа предстоят! :)
Хъса, желанието и упоритостта, които влагаш в риболова и усещането и отношението към рибките и природата, което личи в теб от всеки един репортаж и пост тук го гарантират! :)
Успех и ти пожелавам на следващото състезание макар, че очевидно не е толкова важно това за теб (и да ме извини първия-Попов, както и останалите ти колеги от клуба ) – 1! :)
the last for you
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Не е спам Палавелко,

И теб те чакаме по нашите сбирки. Ела да се запознаем и няма да съжаляваш.

Поздрави Тони. Аз пък не знаех, че ти си прочутото Магаре. :lol: Викам си "от къде се появи това крехкото момиче и начука тиквите на всички".... пък то си било закономерно. Браво!
.... бъди сигурна, че много други правят същото на състезанията. Виж например Мунчо...... Никой не е видял риба от него на финала на състезанията ни.... но не защото не хваща :wink:

Между другото, в галерията на клуба ни може вече да се видят снимки.
http://starividri.org/album/thumbnails.php?album=124
Палавелко
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 9:45
Местоположение: София

Мнение от Палавелко »

jazzmena написа: ...
Ела да се запознаем и няма да съжаляваш.

...
Сигурен съм!
Благодаря за поканата! :)
the last for you
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

jazzmena написа:..."от къде се появи това крехкото момиче и начука тиквите на всички".... пък то си било закономерно. Браво!
Хи-хи, много точно го е казал Джази!
Тони, поздрави и от мен, трябваше и Кръцко да минеш, ама... Нищо, следващия път! :D
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

Поздрави за Тони, радвам се от сърце, че имаме най-после дамско присъствие в първата тройка! И тя хвана и пусна най-голямата риба! Още веднъж поздравления!
Тони, пожелавам ти много здраве, трофейни риби и щастливи моменти със спининга!
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Браво Тони,хубава риба,а и само как ти светят очити на първата снимка,май си загубена вече безвъзвратно!!!
Попе,обеща да ми върнеш кефалите след състезаниети,ама и този път не си удържа на думата,вече няма да ти давам моите риби!!!
Евала,момци и моми,жестоко сте изкарали,жалко,че не можах да присъствам...
Лорде,като се пребере Вальо от море,да го нагушкаш от мен,да не риве за метровия сом...
hvani i pusni
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””