II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВАНЕ]

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от Marto »

Ето и класирането на първите десет:

Записани участници общо т класиране
Владо Гетов 1680 1
Станислав Найденов Стоянов 1650 2
Стефан Минчев 1290 3
Валентин Данаилов Данаилов 1170 4
Kраислав Иванов Димитров 1130 5
Петър Николаев Лаков 1110 6
Кирил Топалов 1030 7
Михаил Сергеев Митков 970 8
Николай Петров Милованов 930 9
Любомир Василев 810 10

От общо 71 един участници 42-ма успяха да се разпишат с улов. От пуснатите 70 кг риба на състезанието се извадиха над 22,5 кг, отделно доста колеги релийзнаха риби.

Стана чудесно състезание, и истински риболовен празник!
Поздрави
Марто
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от Мунчо »

Стана отлично събиране! Искам да благодаря на всички приятели за прекрасната компания и възможността да бъда заедно с тях! Страхотно е, когато човек има може да лови с хубави хора, защото риболова е посредник в общуването, което според мен е и същината на това занимание.
Днес реката ми се видя по-хубава от миналата година, като чистота на водата и дъното. Тогава цялата бе покрита с неприятна мазна кафеникава слуз, докато сега камъните бяха синкави и чисти. Радостно бе, че и брегът бе по-чист от преди, не знам дали усещането ми е било субективно, но със зор успях да напълня половин чувал с боклуци. Дано догодина всички заедно съберем не повече от четвърт. :D
Риболова бе много занимателен - рибките се държаха около границата между бързата и бавната вода, като постоянно сменяха начина си на хранене и съответно кълването беше варираше от сигурно, до плахи почуквания с последващо задържане на място, или незабавно плюене. Около обед влязоха навътре в бързея, където се наложи да ползвам нимфи с непуристко големи глави с по 3.8 мм. :lol: , като бяха капризни към тях и искаха периодична смяна на примамките. :lol: Пъстървите бяха много скокливи - при закачането някои се "изстрелваха" на близо метър над повърхността.
Накрая завършихме с непринудена дегустация на домашни дестилати в непринудена приятелска компания, аранжирани със свински пържоли и още това-онова. Мисля, че така се живее до 100-150 годни... :lol:
Още веднъж искам да благодаря на всички за страхотната възможност да бъда днес с вас! Зареден съм с положителни емоции за еони от време!
Прилагам няколко снимки. По някаква причина, част от тях са се загубили от апарата, нямам представа защо.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


п.с. Днес може би бях спасен! :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от Д-р Флекс »

71 участника?
На мен ми се сториха над 100, и то без да се броят жените, децата и др. домашни любимци :) Поздравления за организаторите, клуб "Стари Видри" е очевидна европейска класа!




(Мунчо, а ти беше Machinе! Когато те видяха след награждаването да атакуваш отново потоците сребристи, пъстървите в ареала дружно нададоха безмълвен вопъл на отчаяние!

Жалко само, че не намери време да си получиш 12-годишния Cardhu Malt, но нищо - ще ти го запазя поне за следващите 6 години, докато стане пълнолетен. След това вече не нося отговорност...)
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от ecoplast »

Д-р Флекс написа: Жалко само, че не намери време да си получиш 12-годишния Cardhu Malt, но нищо - ще ти го запазя поне за следващите 6 години, докато стане пълнолетен. След това вече не нося отговорност...)
Докторе, ти нямаш сърцеее :roll: :roll: :mrgreen:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от Д-р Флекс »

...няма пълно щастие, колега...
elmur
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 14:23
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от elmur »

Как протече при мен състезанието.
Първо, успяхме да закъснеем и още от пътя видях всички заели позиция. Спираме с колата и там други колеги също закъснели. Бърза консултация с тях къде да се запиша, казах на един от тях имената си, той обеща да ме запише, благодаря за което, и газ надолу към въжения мост. Слагам макарата, сглабям въдица и прекарвам влакното в движение, трябва да се пести време:). Спуснах се откъм страната на пътя и доката се чудех каква примамка да закача и къде да застана, Васко (надявам се не бъркам името) реши да смени позицията, с което се освободи едно място за мен. След няколко подавания и смяна на примамките сложих мепс 2 и първата рибка се появи.
Изображение
Честно казано не се бях подготвил да хвана риба и нямаше къде да я прибера... та обратно в реката:).
Тук е момента да спомена, че бях с нова въдица и ако изключим едно капо то това и беше сефтето- Триумф лайт. Останах много доволен от чуствителността, която ми даде. Малко се притеснявах като я вземах понеже е мекичка но усещах всяка тревичка, която се удряше в блесната. Да се надяваме, че сефтето ще и е за добро понеже до сега пъстърва на река не съм ловил.
Късмета на начинаещия явно беше с мен, защото последваха бързо още три рибки, малко по-големи от първата.
Изображение
Изображение
Малко по-късно още една се излъга и това беше за мен.
Ето как изглеждаше отсрещния бряг
Изображение
От моята страна
Изображение
Към края, почти всички пробвахме на силикони...
Изображение
Изображение
а някои и хващаха.
Кентавъра също дръпна една силикон от бързея над мен, но нямам снимка.
След края на състезанието решихме да идем от другата страна на сянка.
И за финал успях да дръпна още една рибка
Изображение
Това е от мен.
Поздрави!
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от niau »

Marto написа: Николай Петров Милованов 930 9
Не че е от голямо значение, но най вероятно това ще да е някой друг Николай. От една страна бях с мухарка (т.е извън класирането), а от друга улова ми бе 880 гр.

Иначе това бе едно прекрасно състезание и невероятно изживяване за мен самият.


Поздрави на всички участници и организатори,
Ники
Ой Рибо Рибо ...
https://andytruffles.com
Аватар
fisher™
Мнения: 1767
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 12:08
Местоположение: над "Езерото"
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от fisher™ »

+50 т. за участие се дават :wink:

А още някакви репортажи няма ли да видим.... откога толкова много скромници по форума се завъдиха :mrgreen: :lol:
Св. Великомъченик Ареаман Икурострадалец
キャッチ・アンド・リリース
СК "Стари Видри"
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от maranzika »

fisher™ написа:
А още някакви репортажи няма ли да видим....
Специално заради Калата: :D :D :wink:
Колегите,по-горе описаха долу-горе за какво състезание става на въпрос.Много народ се стече и се получи малък празник на региона. :D Времето и реката бяха супер и както се очакваше и участниците се представиха подобаващо.Аз успях да запиша 2 рибки в началото на състезанието,както и една изпусната на брега из камънака. :D След това се отдадох на кастинг.Запознах се и с нови колеги и въобще всичко за което може да поиска човек от един слънчев уикенд.Жената с хлапетата ги водех за агитка и бъдещите рибари попиваха тайните на риболова от чичковците по брега.Абе СУПЕЕЕЕЕЕРРРР.
Ето и няколко снимки направени от щерката:
Синковеца се учи от баща си :D :D
Изображение

Изображение

Изображение
Колегата (мисля Добрев) с хваната рибка
Изображение
До нови срещи!
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от спас »

С Иво (Kentavara) направихме тандем по вадене :lol:

http://vbox7.com/play:c119feab

Общо взето Мунчо е описал достатачно точно ситуацията и няма какво да добавя.
Днес риболовната фиеста при мен продължи, на една съседна рекичка по следния начин:
една испусната балканка около 65 можеби и + избяга точно преди фото 3 зверси удара и една такава ... 40 см.

Изображение

Беше страхотно преживяване, радвам се че се видях със стари приятели и че се запознах още почитатели на спининга, дано скоро пак се събереме на подобно пероприятие.
永遠に紡績
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от minkata »

Мунчо написа:
п.с. Днес може би бях спасен! :lol:
Изключително се радвам от тази новина :mrgreen: .
Наистина се получи добро състезание. Рибите си кълвяха, като дори и хора като мен, които пропуснахме голямото кълване в началото успяха да си хванат риба. За сметка на кълвящите риби, компанията беше приятна, бирата студена, абе всичко мина отлично.
Снимки нямам, защото успях сутринта за 10 мин да се облеча, взема въдицата и някакви примамки и да слезна пред блока, като ПОЧТИ нищо не забравих. :D
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от patter »

Голям кеф ви казвам :-)

Първи пъстървов риболов на река. Една хваната рибка на нестандартна примамка. Много срещи с приятели.

На отсрещния бряг имаше един камък, който ми взе две примамки. Отидох да ги потърся, ама обърках камъка и не ги намерих. После скъсах пак там още една и пак направих обиколката на реката. Тъкмо стигам успешно и се каня да наджапам и отсерща бодро бодро ми казват 'Преджобиха теееее' :-) Малко преди мен минал един колега и извадил камъка (който се оказа супер фешън сако) заедно с примамките (2 от 3). Ей тук е момента да му благодаря, че нагази в един бързай за да може да ми ги върне. Така и не се запознахме :-( Благодаря !
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от Zander »

Стана много хубав празник на спининга! :D Радвам се от сърце, че толкова много спинингисти за пореден път се събират на едно място! :D

Времето си го избрахме по поръчка, а реката беше перфектна за риболов.

Специални благодарности на всички, които дойдоха на рибарника със личните си автомобили и мъкнаха чувалите с рибата.
Евала и на екипа на Хоби ТВ, за присъствието им на реката!

Поздрави
Zander
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от maznislav »

Стана перфектно мероприятие - време мечта - рибките бяха щогоде активни , видях се със супер много готини хора и прекарах чудесно.
Благодаря ви за прекрасно прекараното време сред вас приятели.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
vlado
Мнения: 201
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 16:40

Re: II кръг Спининг лига Брадър 2011 г. и еко акция [ЗАПИСВА

Мнение от vlado »

Времето, условията и организацията бяха чудесни, компанията, ярето и риболова също!
Радвам се че толкова много хора се събрахме на реката.
Когато купим вилата там ще си правим състезанието триатлон + ядене на яре за норматив и разбиване на ярешки главички с голи ръце. Тук колегата Крилов нема стигане :shock:
А с бат Стефко ще черпим със свежи бели бъбречета от млади ат-ове.

п.с. Специални благодарности на коУегата Смог за това че ми услужи с въдица и блЯсни, щото тъкмо си намерих 2 примамки и колегата patter си ги позна :D :D .
Благодаря и на Мазнислав, че разсея някои съмнения у ръководството, че съм хващал риби на червей :lol: :lol: .

Спининга супер!!
100% мухар :fish6:
За рибата е по-полезно да бъде пусната, а не изакана:)

МЕеееееесо
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””