5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от Zander »

Здравейте колеги,

Пети кръг -5-ти кръг на Спининг лига Брадър 2012 г. ще се проведе на 6-ти октомври /Събота/ на р. Искър, долно течение, до с. Староселци, Плевенско.

Участие могат да вземат всички Видри, симпатизанти и приятели на клуба.
Сборен пункт - 6 октомври - моста на р. Искър, до с. Староселци, Плевенско в 8,00 ч.

Начало - 8,30 ч.


Състезанието ще завърши в 14.00 ч.

Поздрави!
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от aphala »

Търся транспорт за състезанието. Ако някой има възможност да ме вземе да драсне едно ЛС да се доуточним.
Temperata fortuna optima.
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от DKolev »

Иска ми се този път да успея да дойда и то на време, за да се срещна с всички вас, но сте ми много далече този път. За тази седмица ми се навъртяха почти 10хил. км. и не ми се сяда зад волана изобщо. Ако има хора от моя регион, пътуващи нататък, ще се радвам да ме разходят до там, като си поемам транспортните естествено ;)
Поздрави на всдички и успех, ако не се видим лично ;)
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от sestrata »

Здравейте Колеги,
искам да споделя с вас няколко снимки от днешното събитие, които запечата моят фотоапарат.
Всичко започна със ставане в 5, товарене на такъмите и в 6 часа малката ни групичка потегли към Староселци. Пристигнахме безаварийно и навреме да си стиснем ръцете.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В 8:30, Зандера даде старт. Избрах си посоката по течението, с надеждата да намеря неразбутани места. Разбира се, оказа се точно обратното. Навсякъде беше отъпкано, като след футболен мач. Лових с дълга въдица 9'6" UL, макара 3000 и плетено плакно 0.22 мм.
След известно време, прекарано в експерименти с UL воблерчета, при което се хващаха съответниte UL кленчета, реших, че така риблов няма да стане и сложих дунавското оръжие - мепс аглиа лонгкаст 4. Почнаха да кълват и зачетни риби...

Изображение

Изображение

Изображение

Невероятно, дори маломерки успяваха да погълнат огромната кука...

Изображение

Изображение

Изображение

четвъртият вид който улових, беше 48 см щучка

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И т.н. разни дребни кленове и расперчета, които не съм снимал.
Тъкмо си казах, "днес ми е ден, остава и сом да хвана..." и нещо тежко ми удари. Понапънах го малко с лумиса, имаше и опити за маневри, но мястото беше чисто и след минута извадих рибата - хубава щука 68 см.

Изображение

Изображение

Изображение

Стана време за прибиране в лагера. Започна измерването на улова. Зандера за пореден път доказа, че е най-добрият с наколко чудовищни кефала и мъздруга, отлично се представи и Бай Мецан, а и още 20 колеги имаха добри риби - Иво Микса, Кентавъра, Дани, Павел Иванов, Яна, да не изброявам всички.
Малко снимки и от награждаването.
Първо място за Zander, Второ за sestrata, Трето за Бай Мецан

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Радвам се, че се видяхме, Приятели!
До нова среща в Русе! :D
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от DobreFF »

Браво! Страхотни риби сте ловили! Честито на победителите!
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от ZLAK »

Браво Павка!
И с тези риби стана втори :shock: ??? Стефчо пак е напълнил две торби с риба явно :lol: :lol: :lol: .
А някой говореше че щяло да има интрига ... Интрига - да , ама за второто място.
Супер риболов! Браво на всички !


п.с. Бай Мецан кефи как е опнал фланелката 8) .
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от Мунчо »

Уви, както казваше дядо ми „радвай се на празника, докато не е дошъл”… Неусетно мина поредната среща с приятелите на река Искър. Цяла седмица живях в очакване на събитието, а то мина на един дъх.
В ранни зори през Габрово премина зелена гондола, в която се натоварихме с Петьо габровски и в компанията на Петьо варненски, Дани и Стефчо потеглихме с приповдигнато настроение към Искъро, от който както знаем, по-глибоко нема. Пътя преминахме неусетно в разностранни разговори и шеги, дори сварихме да опитаме плевенските банички, които казано с ръка на сърцето, не са нищо особено(но при всяко положение по-добри от тези, които бих могъл да направя аз). Сега чувал съм, че моми сутрин гощавали момци с баница, нот на мен лично не ми се е случвало, така че го отнасям в графата на научната фантастика, а и няма пряка връзка с настоящата тема... :lol:
Пристигането бе ознаменувано с трескаво притичване напред-назад като цветарка, докато се видя и наприказвам с всички приятели и… А!... Състезанието започна и за броени минути поляната опустя. Ние с двамата петьовци решихме да тръгнем срещу течението, където имаше няколко доста обещаващи бързея. Отначало рибките бяха доста свенливи, може би поради близостта на моста и достъпността на терена, но с придвижването нагоре успях да преборя естествената им стеснителност. Независимо, че усърдно ползвах въртящи блесни, на такива примамки не успях да хвана нито една риба. Най-успешни се оказаха воблерите в ярки разцветки, особено кранковете. На газещи дълбоко „кислотници”(както казваше Ники, светла му памет) „Хипноуз” успях да хвана пет кефала около тридесетте сантиметра, а още два избраха „Риджи” 35 в неоновозелен цвят. Направи ми впечатление, че рибите са буквално претъпкани до пръсване с водорасли, които при изваждането „бликаха” през всички телесни отверстия(ще прощавате). Хващаха в началото на дебели бързеи, по две-три от едно място и със сходни размери – въпреки, че още е ранно за групирането им.
В един момент понечих да пресека напряко през една мочурлива падинка и буквално за секунда се сринах и потънах до ръба на ботушите в рядък пясък и кал. Буквално в последния момент успях да се вкопча конвулсивно в близката подивяла джанка(клоните й бяха покрити с бодли и беше меко казано дискомфортно да ги стискаш с упование :lol: ). Предполагам, че отстрани е било комично да ме наблюдава човек, вирнал в една ръка въдицата, в в другата размахващ излинелия клон, като ошмулен букет. :lol: Тинята не искаше да се раздели с мен без подобаваща интимност и накрая ме изплю с обидено изджвакване и с полуизути ботуши. Успях да изпълзя на четири крака на твърда земя, между стръковете прецъфтяли водни лилии, които в този момент ми се видяха прекрасни. :lol: Не знам колко дълбоко беше, дъно така и не усетих и ако не друго, най-малко предполагам, че щях да се отиня подобаващо.
Оплакнах ботушите и се поразходих още малко нагоре, където Петьо от Варна ме настигна, поприказвахме с Тео и Станко на другия бряг(странно, но се оказа, че ние сме на другия бряг :lol: ), успях да им уловя рибите и решихме да слезем надолу(този път отдалеко заобиколих подмолната локва :lol: ). По пътя срещнахме космогонната персона на един красив мъж – Стоянчо, който освен другите си качества, се оказа и талантлив зограф на воблери-икони като „Чъби”. В моя чест овеси едно яркозелено, наподобяващо стандартен лайм, филигранно декорирано с черни ресни, подобно на зебра. :lol:
Намерих градския Петьо, който в един момент изчезна някъде и се бях притеснил да не е хванал мъжка русалка или да го е хванала локвата. :lol: Оказа се, че е хванал кефал на „Л-Миноу” 44. Направихме кратък тест на екстрафаста на „Ст.Кроа” и „Пантун Севън и Халф” 763 фаст и двете в дължини 7’6’’. Ползвахме еднакви примамки, които след това си разменяхме и хвърляхме на едно и също място, за да минимизираме влиянието на течението. Оказа се, че по-чувствителност и далечина на замятане двете въдици са много близки, но с пантуна се усещат по-добре примамки с по-малко съпротивление. Освен това, независимо от привидната твърдост, той позволява по-комфортно замятне и водене на примамката, в сравнение с колестия авид. Между другото, при разговорите с колегите се оказа, че болшинството бяха избрали такъми с такива дължини и сходни тестове.
За финал минах и надолу, защото тайната ми мечта бе да хвана пуристки сом, а дочух, че скъпия ми христолюбив приятел Павлундрий е проявил истинско разхищение и липса на чувство за мярка в това отношение, като е успял да залови няколко броя. По пътя се ядосвах, че така и не успях да открия една кутия с по-едри примамки(условно казано), която безуспешно търся от няколко месеца и вече съм забравил какво точно съдържа – нещо направо влудяващо ме… :lol:
Така и не хванах бленувания естетски сом, но в дебелия бързей, течащ под отсечения бряг успях да хвана още два кефала около тридесет сантиметра – единия самоотвержено се метна на близката върба, откъдето го свалих с известно брулене, но за втория предвидливо бях позатегнал аванса и го извлякох на буксир, използвайки еластичността на въдицата. Успешни се оказаха отново „Хипноуз” в яркооранжев цвят и златисто „Чъби”, подарък от украински форумен приятел и запален мухар, на когото изпратих някога подарък мухи(учудих се колко назад бяха тогава с тази материя), а човека от благодарност ми върна половин кутия култови дефицитни воблери, които тогава бях виждал само на картинка. На разлива под бента на чъбито успях да пипна и един костур около петнадесетина сантиметра и след малко стана време за приключване. За съжаление, повече снимки не успях да направя, защото батериите на фотото свършиха(не бих казал, че неочаквано, защото мига от миналата седмица, но можеше да прояви повече такт).
Наградихме се, направихме снимки за спомен, пак си поприказвахме и си обещахме да се видим отново на последното състезание и „Синия Дунав”. За жалост, времето притискаше всички и се наложи да се разделим. За лека следобедна закуска минахме през бар „Нели” в град Искър – принос на калеко Алеко към клубната гастрономичната задоволеност. За съжаление се оказа, че няма мариновани пилешки трътки, агнешка главичка на разсол и печени свински уши на скара, но овчите карначета(за пръв път видях такова нЯщо) са доста добри и чудесно вървяха със „Шуменско”, въпреки че не съм изявен почитател на бирата. Заведението беше на самообслужване, а барманката - леко сърдита, но това явно е присъщо за персонала от този регион, така че не му отдадохме особено внимание. :lol:
Остана ни само да чакаме следващата среща – аз лично вече нямам търпение. Искам да благодаря на всички приятели за прекрасното прекарване и положителните емоции! За мен е удоволствие да общувам с такива позитивни пипъли. Специални благодарности на Петьо, че продължава да ме разнася напред-назад, подобно на воблер в кутия. :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от Marco Polo »

След като Калеко Алеко ме измъкна от къщи убийствено рано за моите виждания към живота, и краткото
разочарование за ремонта на ОМВ, заради което се лиших от култовите чмазни баничики за закуска,
стигнахме безпроблемно до старта.. Май успях да се видя с повечето хора, но сигурно в полу-сънното ми
състояние съм попуснал някои срещи..
Та.. Състезанието.. Който си го може - може си го :) С Гетсби си харесахме едно уж перспективно
местенце и започнахме да го прочесваме с различни производни на пластвасата, желязото и
силикона, но.. Не ни било писано. Или просто толкова си можем.. ;)
Някой пак ме пита защо не съм бил пробвал легнал.. Абе пробвах, ама.. Не става ;) :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Гетсби отърва капото с едно костурче педя+, което обаче не снима, а аз - с това бебенце..

Изображение

Искам да благодаря за подарените кленове след състезанието, които се оказа прекрасни, когато са пушени,
което е направо странно за моя нерибояден вкус.. :oops:

Изображение
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от bai ves »

Бравоз! Екстра и много поздрави! :wink: :fish4:
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от minkata »

Поздрави, аз за поредн път се наложи да пропусна прекрасно състезание. Нищо, другия път....
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от jazzmena »

Класиране V кръг на Спининг лига "Brother - на ваша страна 2012", р. Искър при с. Староселци

1 Стефан Минчев 5880
2 Павел Павлов 3990
3 Христо Христов 1890


4 Иван Петров 1430
5 Иво Балев 1150
6 Павел Иванов 1140
7 Даниел Йорданов 1100
8 Яна Трифонова 970
9 Христо Иванов 860
10 Тодор Тодоров 820
11 Диана Цветанова 770
12 Пламен Тошев 770
13 Николай Славов 650
14 Николай Куюмджиев 630
15 Стоян Стоянов 440
16 Стефан Стефанов 420
17 Петър Петров 400
18 Николай Георгиев 340
19 Пресиян Конярски 310
20 Емануил Манов 300
Божидар Иванов
Мнения: 383
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 14:58
Местоположение: Габрово-Столицата на хумора!
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от Божидар Иванов »

Изображение Страооотна снимка,все така да те виждам преклонен пред Нея "Царицата Риба",а май време и до Теб да има една Царица/ Колежка по Хоби/!
Светът е оцелял защото се е смял!!!
На Бодлива крава ,Бог рога не дава!!!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от Павел Иванов »

Marco Polo написа:...
А за убавеца регулярно явяващ се баш срещу тебе и избушил целата сомска детска градина де виреЙ там нищо , А :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от Marco Polo »

Контражур, срит в тяква растителност..
Расперът беше добър, ама трябваше да се обърнеш с гръб и да ги разтегнеш малко тия сомета.. Щеше да си първи ако бяха мъничко по-дълги. ;)
Само не разбрах с какво влакно беше на туй иначе тъй хубаво Кроа.. А и не ми стана ясно що не разходи 'талянчето, а взе кроасана? :) Щото аз метках с 'талянчето и много мъ изкефи!
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 5-ти кръг Спининг лига БРАДЪР 2012

Мнение от Мунчо »

Павел Иванов написа:...
А за убавеца регулярно явяващ се баш срещу тебе и избушил целата сомска детска градина де виреЙ там нищо , А :roll:
E aз нъл тъ споменах, бре! При това с нескрита завист. :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””