2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от Мунчо »

Ето че мина неусетно и последната среща с приятелите. Докато се усетя, останаха само спомени. Както винаги събирането премина неусетно в шеги и закачки. Трудния терен ни най-малко не помрачи удоволствието от разходката. Реката бе силно обрасла и пълна с храна, което както винаги по това време бе направило кефалите изключително капризни. Все пак на дребни воблери в тъмни разцветки, наподобяващи водни насекоми, попови лъжички, жабчета, плодове и още Бог знае какво, успях да хвана над тридесет рибки с масов размер около педя, като имаше и три около тридесетте сантиметра. Най-голямата се откачи при позирането, отваряйки тройката на доказания "бияч" - 'Смит Камион". Както винаги, скучноуловисти бяха доказаните "Ейреа мен", "Соникра" и възродените за нов живот "Бъг Миноу", които се представиха просто перфектно в широките разливи с по-бавно течение и при водене тип "слалом" между косите водорасли.
След състезанието както винаги се почерпихме, поприказвахме си сладко и сега тръпнем по следващата сбирка с бирка. :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Corvin
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Юни 06, 2013 19:34
Риболов: Всякакъв.
Местоположение: София

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от Corvin »

Здравейте колеги!

Може би с доста закъснение качвам 2-те най-важни снимки за едно състезание, след тази на победителите, каквато нямам подходяща. А именно: на най-голямата риба хваната в състезанието - на колегата Владо Дамянов, както и общата снимка.

На мен ми беше много приятно на състезанието, много ми хареса. Сигурно и следващия път ще съм на линия, а дотогава: ето линк към всички снимки, които направих през този ден: ЦЪК.

Поздрави:

Добри

Изображение
Изображение
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от karidata »

ДОбро състезание се получи,всичко беше на ниво.Реката много ми хареса,наподобява ми на нашата Велека.
Една молба,някой ако може да пусне пълното класиране .
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от pi4a94 »

Денят започна в 04.02ч. и 05.45ч. бях пред блока и заявих на Емо и Пампо (или Помпо :) ),че това е изродска работа.Иво Кентавъра нещо закъсняваше.Последва пътуване и във Ветринци се повъртяхме из селото,но се обадих на Стефан от Търново и ни ескортира.Викам си защо всички са толкова спокойни нали 08.00ч. старта?То било 08.30ч. :D.Бях си решил да ходя нагоре,не знам защо ме обвиниха,че аз съм взел решение да се ходи нагоре.Нахраних ги и започнах да слушам колко часа трябва да сме на поляната.След инструкциите се обяви "СТАРТ".Пампо и Кентавара нещо се бяха понапрегнали и изпалиха първи.Аз си ходех нормално и си говорих с приятели.Слезнах на първото място и заметнах.
Изображение
И вече бях регистрирал удар.Следващо замятане:
Изображение
Трябва да има още някой клен там в завихрянето :roll:
Изображение
30см. на Нано :) Добре,че беше Тошко (toki4a) да ми услужи с ролетка.Благодаря!
Бях доволен имаше активност и много кълванета.
Лек туичинг и:
Изображение

Изображение
Уставно,няма шест пет.
Пробвам в бързото и там кълвеше,но не толкова.
Изображение
Това Риджи ме изуми...кръстих го цвят КАЛ и даже на места, на които е хвърляно пак имах удари...
Имаше и такива:
Изображение
Омръзна ми да снимам :lol: блесни много много не искаха.
Отидох нагоре във един дълъг бавен вир,но беше по-скоро за някое щуче.Пробвах цикади,клатушки и миноли.Нямах успех.Преместих се
на хубав вир,на който Стефан от Търново каза:"Има само дребосъци".
Нищо,аз бях реших да ловя докрай :) Хванах там на самоделна блесна и пак мирна риба :)
Изображение
Пак за устата 8).Сложих класиката Голди 2,8см.
Изображение
Пробвах да дълбая надълбоко с Асакура и я закачих тук в клона вляво.
Изображение
Еми ще се гази :) Откачих го и обратно към сборния пункт.
Сметки.
Изображение
Реч.
Изображение
Заслужилите призьори.
Изображение

Накрая искам да изкажа мнение за пускането на зачитащите риби :idea: Който иска я пуска,който иска я взима.Има фотоапарати,ролетки и кантари :!: Никога няма да кажа,че е по-тежка рибата,колкото преценят по-опитните.Защото чух ,че рибите задължително трябвало да се прибират,което е страшна тъпотия :idea: и че не се вярвало на снимки...Нашия клуб се старае да опази рибното богатсво :idea:

Много хубаво състезание :D

Вечерта продължи до 03.00ч. така:
Изображение
И станал вече традиция номер :D
Изображение

ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от mitioto »

Браво момци! Искарали сте си перфектно и сте половили! Какво по-хубаво от това...

Следващия път и аз ще гледам да се включа, живот и здраве...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от Д-р Флекс »

Браво, Сашо, отличен репортаж!!! Задобряваш! ;)

ПП забелязвам, че проблемът с ранното ставане се е задълбочил :D
alien6
Мнения: 191
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 20:39
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от alien6 »

Сашо,корегирай часа с 1 час.5.45 вече бяхме към Правец :wink:
King for a day,fool for a lifetime
Аватар
pi4a94
Мнения: 1509
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 875 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от pi4a94 »

*Корекция:04.45ч :D
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от Plat1ka »

Сашо евала за пускането но цяла година всички пускаме риби. Със състезания не е най-уместния начин да опазиш рибата като и се изсипем 40-50 човека с всевъзможни примамки затова си мисля, че няма кой знае какъв проблем 2-3-4 риби които влизат в класирането да се вземат за пред хората. На състезанието идват всякакви хора, нови колеги които не познават повечето риболовци и някак си вероятно им се струва странно точкуването без риби.

Иначе да прав си колкото повече риби във водата толкова по-добре.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от quietriot »

Plat1ka написа:Сашо евала за пускането но цяла година всички пускаме риби. Със състезания не е най-уместния начин да опазиш рибата като и се изсипем 40-50 човека с всевъзможни примамки затова си мисля, че няма кой знае какъв проблем 2-3-4 риби които влизат в класирането да се вземат за пред хората. На състезанието идват всякакви хора, нови колеги които не познават повечето риболовци и някак си вероятно им се струва странно точкуването без риби.

Иначе да прав си колкото повече риби във водата толкова по-добре.
Не съм съгласен Пепи ако си пускач, пускаш всичко и едната гола амбицийка да си пръв със неква позлатена купичка не ти е кредо в живота!
Помня случай на Искъра миналата година, колега хвана сомче малко над нормата , сантим два , очаквах да го пусне , но той за завлачи по земята към Зандера за класирането, нищо не му казах , мерно беше , но още ми седи пред очите, беше кило и поливна две ...........няма да убия риба за да се бутна в класацията , затова и винаги лъжа, че не хващам , ти Мунчо риба видял ли си го да донесе ??? мислиш ли че не ги лови :wink: има си принципи, които за да си ок в собствените си очи не трябва да буташ :!:
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от Plat1ka »

Помня го и аз сомчето и на мен не ми хареса. Тук говорим за кленчета но да прави сте. Просто изказах мнение.

Ако говорим за маловажността на позлатената купичка то тогава е безмислено изобщо да се организира състезанието. Винаги можем да идем да ловим риби и да ги снимаме и да ги пускаме тук във форума. То това и правим през останалото време.

Мисля си, че и затова се организират състезанията за да се съберем и да усетим тръпката от единоборството. Все пак почти всеки се бори за израстване и признание от колегите което му носи и тяхното уважение.

Всичките сте ми приятели там и със сигурност нейскам изобщо да влизаме в спорове. Със или без улов на класирането правилата са такива организаторите действат по този начин и това не ме е отказало да идвам на състезанията. И аз си признавам чесно. Идвам за да се видя със всички на куп защото рядко се случва да се засечем по реките но идвам и заради тръпката от състезателните условия.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от sestrata »

quietriot написа:... едната гола амбицийка да си пръв със неква позлатена купичка ... очаквах да го пусне , но той за завлачи по земята към Зандера за класирането...няма да убия риба за да се бутна в класацията...
Василе, не усещаш ли, че прекаляваш? Преди да критикуваш другите, погледни си аватара с двете сомчета, които са бракониерски свръхулов. Това може да го приемеш в прав текст като другарска критика. :idea:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от quietriot »

sestrata написа:
quietriot написа:... едната гола амбицийка да си пръв със неква позлатена купичка ... очаквах да го пусне , но той за завлачи по земята към Зандера за класирането...няма да убия риба за да се бутна в класацията...
Василе, не усещаш ли, че прекаляваш? Преди да критикуваш другите, погледни си аватара с двете сомчета, които са бракониерски свръхулов. Това може да го приемеш в прав текст като другарска критика. :idea:
Изобщо няма да го приема!
защото едното е мой улов, а другото на Венци и са пуснати заедно с едно бебе от 4 кила, отдавна забелях че трудно се търпи критика и се приема чуждото мнение, щом е така няма да го давам повече във вашите теми , да не се бунят духовете, това може да го приемеш в прав текст също като другарска критика! :wink:
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от SASHO »

Plat1ka написа:Сашо евала за пускането но цяла година всички пускаме риби. Със състезания не е най-уместния начин да опазиш рибата като и се изсипем 40-50 човека с всевъзможни примамки затова си мисля, че няма кой знае какъв проблем 2-3-4 риби които влизат в класирането да се вземат за пред хората. На състезанието идват всякакви хора, нови колеги които не познават повечето риболовци и някак си вероятно им се струва странно точкуването без риби.

Иначе да прав си колкото повече риби във водата толкова по-добре.
Сакън, нема да закачате Адаша! :)
Точно състезанието е най-уместния начин да запазиш рибата, а не потайните пускания цяла година, ма карай да върви, тва си е само мое мнение :wink:
В Правилника ни е залегнало и пускането и прибирането на риба на състезанията ни, та в тоя смисъл всеки сам решава как да постъпи. Сандето е изказал правдиво мнение, та не го гризкайте за глупости.

Живи, здрави и Истински! :D
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: 2-ри кръг от Спининг лига БРАДЪР 2013

Мнение от smog »

Критиката относно задържането на риби и по специално кефалите е уместна. Именно заради това въведохме варианта, да се снима рибата и да се пуска след това. Явно това не се практикува масово на наши състезание и за това мислим подобрен вариант за точкуване, за да насърчим допълнително пускането на рибите.

Поздрави
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””