1-ви кръг Спининг лига "Brother" - 2015

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: 1-ви кръг Спининг лига "Brother" - 2015

Мнение от sestrata »

Няколко думи и от мен за този първи кръг. По традиция пътувахме с Митко Тодоров и още в събота се настанихме в района. Преди това потренирахме на Панега няколко часа. Беше слънце и мазен задух, рибите почти не кълвяха и с триста зора успях да уловя една балканка, а Митко - почти. Бяхме резервирали с ваучер в Грийн Вилидж - приятно местенце на брега на р. Костина, с вечеря и закуска инклузив за дребни пари, но както се оказа, със солени цени на свободната консумация. С две думи - каквото дадоха си го взеха.

Изображение

И така, на сутринта хапнахме, натоварихме багажа и с леко закъснение се включихме в зарибяването. Още на място се изясни, че рибките ще са дребни, като за ултралайт. Имаше по една-две двестаграмки в чувал, а останалите а-ла-мунчакис. Това леко ме разстрои, защото ловя с лайт кастингов такъм и съвсем ситни примамки нямам в кутиите, но се успокоих, че на мен по принцип ми кълват едри. Все пак придобих за всеки случай едно от творенията на майстора HZL.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Времето беше облачно и тихо, очертаваше се добър риболов, когато усетих, че болките в коляното пак се усилват и ще се наложи да се закотвя на най-близкия вир. Докуцах до реката и заложих на блесната, с която улових предишния ден - пантерка номер 6 с червено тяло и жълто листо. Още с първото подаване ме атакува рибка, но не захапа добре и се откачи. Следващите няколко замятания последваха още две атаки с откачания. Реших да сменя примамката и веднага спря да ми кълве. След малко върнах старата блесна и заковах една прилична американка 210 гр. Страшен кеф - то не бяха подскоци и гмуркания. Напълни ми душата!

Изображение

За съжаление, след още няколко замятания закачих някъде по дъното и скъсах. Започнах да сменям примамки, но не уцелих подходящата. В един момент дойде Митко Тодоров ухилен и без риба. Павле, вика, ей сега ще те пречукам със силикон. Кажи къде са рибите. Ей там, отговарям - и посочих мястото. Митко извади някакво гейско розово изчадие и след дестина подрусвания измъкна една риба. Изненада!

Изображение

Изображение

Забелязвайки изключителното събитие, скоро ни наобиколиха накъсани корифеи в пъстървоулова и също започнаха да вадят. Аз обаче, освен още две откачени риби на бяла пантерка, други не успях да лендирам и приключих риболова само с една риба.

Изображение

Времето бързо отлетя и се събрахме на поляната за мерене на улова. Естествено, пъстърваджиите бяха много напред с материала и има още много леб да ручаме, нямат стигане, a Стефан Минчев е с няколко дължини напред, но в друго измерение. Само бабидоктора изпреварихме ние с моя другар Митко Тодоров, и то защото носеше патерица вместо въдица.

Изображение

Снимка на първата тройка.

Изображение

Накрая приключихме този вълнуващ евент в механа "ВИДРИТЕ", където сервират бавно, но за сметка на това евтино. Поляхме чорбата с Пиринско и кой откъде е...

Изображение
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: 1-ви кръг Спининг лига "Brother" - 2015

Мнение от babydoctor »

Абе и въдица мятах, Павле, ма все едно не... :mrgreen: Имам 4 скъсани блесни на едно и също място. По едно време и Стефан лови до мен и щом не хвана, ще да съм си избрал куцо място. Последният час се наспах там, където си ме снимал, после хапнахме край един платен водоем по пътя, където Алеко и Ванката помятаха. Невероятна кръчма, нямаха шкембе чорба, ще да са европейци, то и цените им бяха европейски, де... :mrgreen: Е, петък слизаме на Тунджа, ще търся реванш. Поздрави. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: 1-ви кръг Спининг лига "Brother" - 2015

Мнение от mitioto »

Благодарско за труда, Павка! Хареса ми поне от снимките местото на което сте отседнали. Може да го посетя в бъдеще.

Поздрави
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: 1-ви кръг Спининг лига "Brother" - 2015

Мнение от jazzmena »

Ето още няколко снимки, предоставени от Цецо salmonman

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


В http://starividri.org/album/index.php?cat=17 може да намерите още снимки от състезанието.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””