6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Представителен форум на Спининг клуб “Старите видри”
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от Zander »

Здравейте приятели,

последният, шести кръг на Спининг лига "БРАДЪР" за 2017-та година ще се проведе
на яз."Копринка".
Поканени да участват са всички Видри, кандидат-Видри, симпатизанти и приятели!

Дата : 8 ОКТОМВРИ 2017 г. (НЕДЕЛЯ)

Място на провеждане: язовир "Копринка", района в непосредствена близост до язовирната стена.
Мястото е добре известната стена на язовир Копринка, само че от южната й страна.
За хората, които не са идвали:
До там се стига - от главния подбалкански път, малко преди село Копринка ( като се идва от София) има табела -"Язовир Копринка" - в дясно. Кара се по пътя около километър и нещо, и като се стигне стената се хваща пътя , който минава под нея ( най-левия). Кара се само на право по асфалтов път, и след изкачване се стига до малък паркинг в края на стената, където е и сборния пункт.
Сборния пункт е съвсем близо до кулата на стената.



Събираме се в 9,30 ч сутринта.


Начало на състезанието : 10.00 часа

Край на състезанието : 14.30 часа

Отчитане на резултатите и Награждаване: - 14.30 ч. - 15.00ч.

В момента язовирното ниво е ниско.

Поздрави!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: 6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от Мунчо »

Ниско е, вярно, но пък рибата се е сгъстила. На камънака е удобно и най-важното - в този участък не се каля човек, дори да вали. Излизат и умерено рибки, доколкото получавам информация и от лични наблюдения - основно костуретки.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: 6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от valentinkichukov »

Мунчо написа:Ниско е, вярно, но пък рибата се е сгъстила. На камънака е удобно и най-важното - в този участък не се каля човек, дори да вали. Излизат и умерено рибки, доколкото получавам информация и от лични наблюдения - основно костуретки.
Гъста е гъста, направо на търмък хахаахах
ALPHARD
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Ное 12, 2016 17:16
Риболов: Спининг риболов на таранки!!
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: 6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от ALPHARD »

Някой бургазлия ще ходи ли?Търся си транспорт :D
„Каквото нареди дядо Господ, това става. Решил един ден животът на Адама да не бъде толкова дълъг и толкова щастлив и създал Ева.“

Чудомир!
ALPHARD
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Ное 12, 2016 17:16
Риболов: Спининг риболов на таранки!!
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: 6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от ALPHARD »

Как става работата със записването?На място ли ?
„Каквото нареди дядо Господ, това става. Решил един ден животът на Адама да не бъде толкова дълъг и толкова щастлив и създал Ева.“

Чудомир!
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: 6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от karidata »

Да на място.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
stamen
Мнения: 2265
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: 6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от stamen »

Този уикенд, след последния кръг на Спининг лига "Стари Видри", се оказа че поговорката "с капо не се излиза" не важи за риболова :) . Аз успях "да изляза" :), а ако не бях изпуснал хубава бяла риба в края (откачи се пред грипа) май щях да държа две купи :)... Поздавления за старозагорската група, много добро представяне. Също и за Стефчо Цандера, който продължава да не слиза от подиумите за награждаване вече 15-на години. Успех на всички в лига 2018 !

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: 6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от babydoctor »

Абе някой няма ли да мъцне нещо за този кръг за тези, дето го пропущихме? Да не сте дали обет за мълчание?
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
БОНЧО
Мнения: 877
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 987 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: 6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от БОНЧО »

Браво на победителите и в последния кръг и в генералното класиране.Живот и здраве догодина пак :)
Иначе се получи трудно състезание,изключително силен вятър,на моменти ураганен затрудни доста риболова.Все пак изчоплиха се доста костури предвид условията,както и някоя и друга бяла рибка,макар че повечето бяха маломерни или няколко сантиметра над нормата.Аз успях да се отбележа с 4 костурчета и сигурно още 7-8,които ми се откачиха :evil: Заложих на дребни главички и силикончета,бели почти не съм търсил.Още се чудя как Вальо е "играл" с двуграмови глави :? Явно има още много да уча :D .Живи и здрави!!!
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: 6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от babydoctor »

Явно сте изтеглили късата клечка, но все пак страшно съжалявам, че не бях с вак...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
valentinkichukov
Мнения: 375
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2016 13:34
дал Браво: 66 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: 6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от valentinkichukov »

Оп, да драсна и аз.

Първо да благодаря на Спининг Клуб Стари Видри и на спонсора ни Brother Bulgaria за подкрепата. Мога да кажа с ЧИСТО сърце, че ми беше много добре на всяка сбирка. Макар нов член и слаб рибар спрямо заобикалящите ме хора, всички ме приеха много приятелски и позитивно което е супер! Почувствах се желан и сред приятели ! Благодаря.

Да говорим за риба, последен кръг, няколко човека ми дишат в ... от близко, па и не са случайни риболовци!
Копринкам, ох родното ми място, много добре познато, ама то ден с ден ... па и нивото ... па и времето....

Много бях се подготвил .... по-скоро материално.. от всичко по-много, направих една кратка тренировка предната неделя с (dacota97, Роската Колев), търсих само бяла, за костур и щука принципно не ходя. На язовира не бях ходил може би от две години, чак ми беше интересно.
Имах много удари на малки бели риби на голям силикон (за големи бели) и хванах и някой друг костур за тест, имаше ги.

В деня на състезанието времето знаем беше малко лошо, в интерес на истината не беше много лошо, или адреналина ми беше в повече.
Две въдици бях наготвил, за бяла и за костур по нежна, с влакно PE 0.4 и флуро PE 0.6 някакви малки карабинки, пръчка 0.3 - 5.0 г. Тактиката беше, костур костур ако не искат, проба бяла и пак костур костур.
Почнах от стената, хвърлям оставам да потъне или не (кълвяха на всякаква дълбочина), много ситна насечена проводка с малко приближаване (силикона седи и вибрира на едно място). Видях я от "petter" Вукадинов, нейде из нета я гледах на видео и я заграх, понеже същата проводка използвам доста отдавна и за пъстърва и то доста успешно. Имах отначало около 5 - 7 удара на хубави костури, които за съжаление изтървах, понеже нали съм с кеп ма той не е при мен. Като тръгна да го вдигам "костура де" и щоп.... Другият кахър беше, че хвърлях с глави от 1.5 грама до 3.5 и на всички имах предварително монтирани куки 8 - 6 ти номер. Хубаво, но куките се оказаха малки за тия риби, не се закачаха добре. Пръчката макар и хубава се оказа доста твърда, още ме боли ръката от тръскането, но то не може да имаме по 100 пръчки де. Претърпях леки корекции по време на риболова, изглежда за добро.

Мястото беше добро, знам че държи по някой костур. Обаче или вадиш с костур или само линия, без примамката, макар и с глава средно 2.5 грама. На джига по-принцип си е така или рискуваш и ти кълве или го дух*ш и запазваш примамките, то май-на всякакъв риболов е така де. С по-голяма глава сеча беше пълен, скъсах над 20 силикона, голямо връзване в тоя вятър падна. Интересно обаче с голяма глава над 4 грама каквото и да правех ударите бяха мноооого по малко.

Най успешен беше силикона Fanatik в цвят някакво тъмно лилаво. И на други хванах но някак не кълвяха толкова.

Ми това е накратко, другата година дай-боже по добри условия и повече риби да кълват.
Браво на Стамен, преби ни всички яко, даже малко предварително, sestrata и zander показаха класа отново и много други приятели!
Ми Синан Гвазов как ни пречука на тунджа.. малиии.

Бе хубава година с хубави хора.
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Re: 6 кръг Спининг лига БРАДЪР 2017

Мнение от Любака »

Малии се убави ора!!! :11:
Просълзихте ме!!!
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг клуб “Стари видри””