За Шаран на мухарка

Представителен форум на мухарски клуб "Стари видри".
MrDevil
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 23:21

За Шаран на мухарка

Мнение от MrDevil »

Здравейте , нов съм както във форума , така и в мухарството . Чудя се дали може да се лови шаран на мухарка и ако може каква "муха" се използва .
Аватар
koragroup
Мнения: 1435
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 21:52
Местоположение: Русе
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от koragroup »

Г-н Дявол :D :D :D

Да може да се ловят шарани на муха...
Тука в България не съм чувал някой целенасочено да ги лови, но не претендирам за изчерпателност...
По принцип, доколкото съм чел по чужди сайтове, за да практикуваш такъв риболов, шараните трябва да са много "на гъсто" за да ти вземат мухата при "вдишване". Гледал съм и един от репортажите на Рекс Хънт където един пич извади шаран около 4-5 кила...... ама действието се развиваше в Австралия....

Ако искаш да придобиеш повече инфо, в Google пусни търсене за carp fly fishing и ще имаш мнооого да четеш ама все на английски...

Поздрави.

П.П. Когато си купих мухарката и на мене първата ми идея беше за шарани на муха..... може би затова доста по-късно направих сефтето... :lol: Затова моят съвет: от "шарановите" си лови кефалите... пък като ги стигнем Австралийците ше ги мислим и шараните...
Красота и спокойствие.
http://www.pepelina.com

http://www.starividri.org

"Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора
MrDevil
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 23:21

За Шаран на мухарка

Мнение от MrDevil »

Много благодаря , ще се възползвам от търсачката също .
MrDevil
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 10, 2007 23:21

За Шаран на мухарка

Мнение от MrDevil »

Все пак ще се радвам да разбера и други мнения по този въпрос . :D
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

... погледни само 3-4 теми надолу ...
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

3DpaBe u oT MeH. Bu}I{ u TEMATA Mu B pu6apu B cTpaHcTBo uMaM oT DHEC /\u4eH pekopD 9.500kg :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=oer-R6V1iBM
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
dandy
Мнения: 49
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 13:37
Местоположение: Памплона,Испания

Мнение от dandy »

Здравейте колеги.В момента живея и работя в испания и почти всяка сьбота и неделя ходя на риба на една река на шаран.Преди една седмица както си ловиме с моят приятел за голяма моя изненада гледам отдолу приближават дв.ама с мухарки ,стана много интересно защото аз от 5 години сам мухар и редко практикувам друг риболов.А в реката освен шаран друго няма, и ловя шаран защото пастьрвата е забранена тази година изцяло.та както и да е,тия двамата ги гледам пляскат наляво на дясно и си викам абе тия какво тьрсят тука като тук има само шаран.След малко единият закачи нещо сериозно и взе да дьрпа лека полека,след около 3,4 мин.борба изкара какво......шаран....направо ми скри шайбата.Това много ме заинтригува и като приближиха ги попитах на какво ги ловят.Бубата ще ви я покажа после да не стане издьнка нещо в момента.Изкефиха ме много яко от лани не сьм хващал мухарка и мисля знаете как сьм се почувствал.Пьк камоли с нея да хващаш шаран.така че е вазможно сас мухарка да се хваща шаран с очите си го видях.
dandy
Мнения: 49
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 13:37
Местоположение: Памплона,Испания

Мнение от dandy »

След малко
Последно промяна от dandy на Съб Окт 18, 2008 1:43, променено общо 1 път.
dandy
Мнения: 49
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 13:37
Местоположение: Памплона,Испания

Мнение от dandy »

http://lurebg.com/FlyFishing/Praktika/S ... _Nymph.htm това е ,нещо обьрках аиде наслука
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Dandy, сменяй рибата. Не ти трябва шаран за мухарка. Щом си в Испания- търсиш само блек басс. Имам приятел, който е ловил по килогарм и +. Немало друга толкова борбена риба.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
dandy
Мнения: 49
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 13:37
Местоположение: Памплона,Испания

Мнение от dandy »

Здравей Иване,тази риба-блек бас каде се намира,речна ли е,по язовирите ли е,по морето ли.не сам чувал за нея. Каде по-точно я има в Испания.Ще ме извинявате че се отклонявам от темата,но от една година не съм хващал мухарка,защото пастървата е забранена тази година.Българите много са я разредили и затова :D :D :D Аиде поздрави и наслука.
ОТ ЕДНАТА СТРАНА НА ВЪДИЦАТА ВИНАГИ ИМА РИБА......
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Денди,
моят приятел е ловил бас на Екстрамадура. Точно, къде има не мога ти кажа. Излизали по кило. И имало на много места.
http://gallery.akulata.com/%D0%E8%E1%E8 ... 1%F2%E2%EE
Но има на доста места. Знам, че и щука има доста.
Поздрави!
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Мучачо, в кой град си и в коя област?
dandy
Мнения: 49
Регистриран на: Чет Окт 16, 2008 13:37
Местоположение: Памплона,Испания

Мнение от dandy »

Живея в Памплона,обл.Навара.Мога да ви кажа че тука пастърва има много района е почти като в БГ,но я пазят много яко.На всякаде има полиция,горски и др.общо около 6 вида полиция следят за всичко.Има случаи хора сас билети да бъдат глобявани с не малки глоби.А кадето има пастърва там е забранена за риболов,обаче ако рискуваш се хващат на всичко лъскаво дето им хвърлиш във водата.Излизат иначе много яки бройки от около 50 см.рискувал съм само веднъж,и хванах 3 бр.но като разбрах че глобата е около 3000 евра и до там.Сега къцкам само шаранец,но не е като с мухарката,мухарката си е........еееееехххххххх....... корема ми се обръща като се сетя за мухарка.Сега само връзвам по некоя мушица да почеша крастата и това е.Аиде поздрави и наслука че много се отклоних от темата
ОТ ЕДНАТА СТРАНА НА ВЪДИЦАТА ВИНАГИ ИМА РИБА......
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Изображение
ето един колега испанец замята кораво за шаран!
влизаш във фейсбук или някой друг подобен сайт за обмен и си у бизМеса...
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски клуб "Стари видри"”