Малко новости в МС

Представителен форум на мухарски клуб "Стари видри".
Аватар
S.Mankov
Мнения: 624
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 20:54
Местоположение: с.Бистрица
Обратна връзка:

Малко новости в МС

Мнение от S.Mankov »

Наскоро направихме сбирка, на хората от МС Стари Видри и взехме решение да възродим Мухарската секция, като я превърнем в нещо по сериозно, и по организирано. Да правим повече мероприятия, да си направим собствено лого, и дрехи, да се съберем отбор за първенството по муха и тнт ...и всичко това да става по организирано, защото в МС има достатъчно дейни хора, които могат да направят много за мухарския риболов в България.

За сега идеите са следните:

- да си направим собствено лого, и да си поръчаме да ни го извезат на тениски, ризи, суитчери и шапки ( за това ще пусна отделна тема за да може всеки да даде размерите си )

- да си направим собствен сайт където да се обявяват новини свързани с МС и мухарския риболов в БГ като цяло ( аз лично се наемама да понапиша накой и друг материал за дейностите на МС извършени до сега, ако има още желаещи да се включат да пишат )

- Първото мероприятие което ще направим за тази година ще е на откриването, по идея на Дани ще направим Ден на ентомологията, ще съберем, по някое насекомо ... ще има кебапи, хапване, моабет и тнт.

За сега до толкова сме го измислили, като направим сайта там ще се обявява всичко! Мисля че и това е добро начало- всеки който има някакви иде и съвети нека пише в тази тема!


Поздарви !
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

...

Мнение от D-r Kosio »

Здрасти Стани,
..хич не ми е работа да пиша точно тук.. но

За дрехи и т.н. пропускам..ясно е . Винаги се кефя ,като видя спретнати мухари.
Няма нищо лошо в проявата на подобни инициативи ,най-малкото за да си възродите присъствието .

За сайт .. в този вид в който си го представяш ще е още едно място ,което ще проверяваме и ще се убеждаваме ,че рядко се пише..
С пускането на пореден сайт само ще се създадат условия за поредния сепаратизъм - звучи гръмко, но си е така. Ще се разделяме на тези от клуба и на другите ..Лично на мен не ми е проблем преодоляването на ангажираността ,но за много от колегите си е и свързаното с това ограничаване в свободата на общуване.
Помисли /те/ малко по-мащабно.. Не пречи да си имате всичко ,но основния проблем в момента е истинско неагажирано мухарско място за споделяне и общуване. Информацията и конкретния опит се пише на едно две места и...ако не си направиш труда да си изцедиш навреме "бисерчетата" всичко потъва "безвъзвратно".
Това, което наистина липсва, а явно има нужда от това, е истински, систематизиран ,неангажиран национален мухарски сайт.
Иформация и желаещи да се включат има достатъчно, но при ясни правила и уважение на всеки един поотделно/ независимо от клуба си , града си , или с каква мухарка или с коя ръка лови :shock: .

Бих приветствал инициативата да е ваша ,тъй като сте доказали организаторските качества ....

От хубавите работи трябва да има по много и за всички!

С респект,
Д-р Косьо
vlado
Мнения: 201
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 16:40

Мнение от vlado »

Здравей, Стани!
Косьо, за много години!
До колкото разбирам идеята е за сайт, а не за форум. Мисля, че може да стане, даже ще е доста по-добре от форум, защото няма да е говорилня, такива си имаме. В сайта да се качват само материали- статии, излети, репортажи от събития, мухи- както в www.flyanglersonline.com .
Така ще има само концентрирана информация, без каквато и да е възможност за..... неправилно изразили се и неразбрали се човеци.

Аз съм готов да помогна.
Поздрави!
За рибата е по-полезно да бъде пусната, а не изакана:)

МЕеееееесо
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Сайт се прави , по-трудоемко е да се запълва периодично, по определена систематика и т.н.

Косьо, вече имам и практическо предложение за мухарене в малко по-европейски вид - идеята е в зародиш, но ако се обединим всички независимо от ангажираността си към клубове и т.н мисля че потенциала е голям.
Смятам, че момента за обединяване вече е дошъл!

В момента се правят юридически консултации, че закони и наредби в милата ни татковина с лопата да ги ринеш ...

Като се видим на всички ще обясня подробно.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

чичо Док написа:...Като се видим на всички ще обясня подробно.
... а на тия, с които няма да се видите ще обясните ли с две думи?

Не знам за какво става въпрос, но съм сериозен песимист ... въпреки това бих помогнал с каквото мога ...

Поздрави!
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

...

Мнение от D-r Kosio »

Здрасти Владко,
..като казваш.. говорилня.. и тя си има очарованието .. ,но нека си е там където си е . / Сейвнал съм си " Приказката.....Мама с нея ме приспиваше.." и продължава да ме кефи! просто защото продължава да е актуална!

Присъединявам се към скептиците Док, но съм "За".

Потенциал има, но отново напомням - всяко делене на наши и ваши ..е добре дошло единствено когато има "натрупана достатъчна маса" от риболовци и е трудно да се управлява..На този етап все още се гради... и всяко обединение на групи -колкото и да е формално отблъсква останалите. Как биха се чувствали колегите от Златоград ,Смолян,Сливен или Видин .. без шапка и фанелка и без да са в ритъма на Криловите сбирки..:D

Поздрави,
Д-р Косьо
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Умерен песимист съм и аз, но е време нещо да се направи или си оставаме така.
Мисля, че идеализма свърши.

Делене не е нужно никому и единствено вреди!

Обединение може да има например на база определена зона за риболов единствено с муха. И нищо друго.
По разбираеми причини ще се получи някаква регионалност, но въпросът е как практически да не въртиме по триста километра дневно за две риби.

Поздрави.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от daniel krilov »

Докторе ние не се делим просто съживяваме мухарска секция на спининг клуб Стари Видри и както в клуба и в МС си има ред и правила за прием на нови членове от МС се избира отбор който да представя клуба на републикански първенства и т.н.
Златоград ,Смолян,Сливен или Видин .. без шапка и фанелка и без да са в ритъма на Криловите сбирки..
Аз мисля че Симитли(Евала Кире) не е много по-близо (при добро желание )сбирките са за всички които имат желание ,може да присъства всеки те се организират от мен и нямат нищо общо с МС и най-важното което искам е :да няма програма по която да се развива сбирката(щото не сме чак толкова сериозна организация) ,всеки да прави това което иска който иска да ходи в парка да мята ,който иска да връзва мухи и т.н.
Сега шапки, ризи и фанелки имат само хората които са членове на МС на Стари Видри платили са чл.внос и са одобрени от останалите членове без изключение :wink:
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от daniel krilov »

Прилагам снимка
Изображение
Нека всеки който се види на снмката да каже дали иска да е член отново
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
vlado
Мнения: 201
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 16:40

Мнение от vlado »

Привет!
Косьо, Приказката си е приказка, тя има своята актуалност, но предимно що се отнася до Говорилнята на големия мегдан, наречен интернет форуми. Мисля, че когато говорилняте е "на живо" нещата са далеч по-добре, срещите при Крилов(Наздраве барт ми!) го доказват.

Убеден съм, че мухарите трябва свободно да обменят идеи и информация, да се ангажират със зарибяване... да са "джедаите на реката". Нещата не стояха така, но мисля, че започват да се променят.

След крамолите доста от хората спряха да пищат изобщо, (аз също), защото изчезна уважението към чуждото мнение и добрия тон. Има една стара истина- "Хвали пред всички, критикувай насаме!" тя ако се спазва няма да има караници по форумите.

Колкото до отличителните знаци на МС- мисля че това си е нещо, касаещо нейните членове.
Ако смятате че е проява на сегрегация.... ми може да направим лого "БГ мухар", "Хвани пусни", "Сфестен мухар" :wink: :D ) или "Мухар N1 в BG" например и всеки да си го пришие на ревера...

Виж идеята за сайт е нещо за което съм оптимист (Манечкия да го направи, обаче :D ). Ако 10 човека изпращат по 1 материал на месец ще е супер.
Аз мога да изпратя 30, а вие?
За рибата е по-полезно да бъде пусната, а не изакана:)

МЕеееееесо
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от daniel krilov »

Аз мога да изпратя 30, а вие?
Я не моем да пишем ама ще фанем жената я че и дектувам она че пише :lol: :lol: :lol: :lol:
Наздраве :wink:
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
vlado
Мнения: 201
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 16:40

Мнение от vlado »

Ше пише с тигана по главата ти :P
Абе, бате, ти къде си на снимката, че немоем те позна :lol: :lol: ?...... Сещам се, май беше в кръчмата. :D :D
На здраве!
За рибата е по-полезно да бъде пусната, а не изакана:)

МЕеееееесо
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Аз съм член на Мухарската секция, но ме няма на снимката - к'во ш' пра'йм?

Много нещо наздравици 'зехте да викате още от сабалямта ... доста работа трябва да се свърши преди наздравиците ...

Поздрави!
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Ей, слушайте Росен какво Ви говори .. :wink:

Хубавите работи стават бавно, с акъл, мерак и мнооого търпение!
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
S.Mankov
Мнения: 624
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 20:54
Местоположение: с.Бистрица
Обратна връзка:

Мнение от S.Mankov »

Eee харесва ми като цяло как се развиват нещата ... в Четвъртък ще споделим идеи!

Косьо, благодаря ти много че си се включил, много верни неща казваш!
Идеята ми беше да позвъзродим МС не да се церим, о нее в никакъв случай не се отделяме, не ни трябва да ни сочат с присмехи обидни ... А иначе като цяло идеята да се направи нещо за БГ мухарската гилдия съм много съгласен но това е тема по скоро за мухарски риболов...

Едно е сигурно ... в България има много, ако не много то поне достатъчно хора които искат мухарския риболов да стане по популярен и да допринесат с нещо, въпроса е как да се обединят и да превъзмогнат аза си ...да действат в група, това е проблем за някои хора ... но сбирките при Дани са показателни, че нещата отиват на добре ...

Поздрави и се радвам че се включихте приятели !
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски клуб "Стари видри"”