Кварталното по муха

Представителен форум на мухарски клуб "Стари видри".
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Кварталното по муха

Мнение от Бат Стан »

Тая тема я продължавам и тук, щото се генерира интересна идея. Искате ли да си направим едно повече шоу, отколкото състезание по муха. Ще си направим няколко отбора, ще поканим и нашите приятели Боро и Джогата, въобще мое да стане нещо доста добро. Примерно четири отбора "Дружба", Младост, София юг и София селяни, и ще отидем на Враждебна - половината състезатели ловят над моста, другата половина под него. Ще има и усложнения, тъй като реката е пълна с бушмени. Естествено, състезанието ще е само претекст за истинската същност на нещата - ще разпечатаме листовки с призиви за пускане на маломерните риби, за пазене на чистота и за борба с парашутистите и срекмеджиите. Реката е истинско богатство, но се използва и като сметище така, между другото.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Добре де, кога се очертава да е това нещо. Все пак е отпускарски сезон.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Мнение от minkata »

Ми да кажете да знаем за кога да шием знамената!
Аватар
ANUBIS
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:40
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Re: Кварталното по муха

Мнение от ANUBIS »

Бат Стан написа:"Дружба", Младост, София юг и София селяни
Хаха ма Станиле Дружба, Младост = София селяни не го ли знаеш :shock: ! :D :D
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

http://hatch.flyfisherman-bg.com/
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Кварталното по муха

Мнение от чичо Док »

ANUBIS написа:..... Дружба, Младост = София селяни не го ли знаеш ...
Кви селяни сънуваш бре Радкооо - седиме си в първата младост на по-чист въздух(поне е с по-малко сяра и олово от колите),а къщите в центъра докарват някое евро от мераклии да стават баш софиянци 8) .
Той Станил е по отборите,но идващата седмица го дават яко жеги.Ти къде ги ловиш по-наблизо с грейса.
Живи издрав.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Footman
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 11:53
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Кварталното по муха

Мнение от Footman »

Бат Стан написа:за борба с парашутистите и срекмеджиите
Много, много извинявай, че пиша офф-топици в темата, но да те питам серкметата забранени ли са? Доколкото знам са се продавали специални разрешителни?
Вкъщи имам едно страшно хубаво турско серкме правено когат още сме си били под 'Турско робство'. Винаги много съм му се радвал само дето е доооста тежко.

Та има ли наистина такива разрешителни и забранено ли е серкмето?
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кварталното по муха

Мнение от Marto »

Footman написа:
Бат Стан написа:за борба с парашутистите и срекмеджиите
Та има ли наистина такива разрешителни и забранено ли е серкмето?
Бе не е забранено, как, аз по-жентълменски начин на риболов не познавам. :!: :!: :!: Той С(а)танил го е писал, колкото да се намира на приказка, иначе като му омръзне да пуска комбайни се занимава с какво ли не. :wink:

Я отиди на кварталното по муха с това серкме, че да се похвалиш на живо пред всички!
Footman
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 11:53
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Кварталното по муха

Мнение от Footman »

Marto написа:Бе не е забранено, как, аз по-жентълменски начин на риболов не познавам. :!: :!: :!: Той С(а)танил го е писал, колкото да се намира на приказка, иначе като му омръзне да пуска комбайни се занимава с какво ли не. :wink:

Я отиди на кварталното по муха с това серкме, че да се похвалиш на живо пред всички!
Малко не ти схванах иронията ама айде...

Не съм се спукал да ловя със серкме тъй като ти казах, аз съм на 16 а серкето ми е адски тежко...
Аватар
salmonman
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 23:57

Мнение от salmonman »

Идеята е супер.Са дали Дружба и Младост с а=София селяни е спорен въпрос :wink: ,ма както и да е.Колкото до враждебна,нямам бронежилетка и кевларен шлем за да ловя там,предполагам и вие.Може да го направим на реката покраи село Герман.Там съм ловил на муха,кленя има,както и по реката дет се влива в Панчака/пак искър.И там кленя има.Не са тофеини но кат броика стават.а и идеята е по скоро шоу а не нещо сериозно.А нагоре след Панча има и добри места за пикник кадето нема бушмени да ни развалят рахата.

Идеята е добра и си заслужава да се обмисли. :lol:

Успех и наслука колеги
Единственото нещо което обичам повече от риболова е родината си
www.starividri.org
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Footman написа:питам серкметата забранени ли са? Доколкото знам са се продавали специални разрешителни?
Колега, доколкото прочетох в закона "серкмето" не е следство за любителски риболов. Ако държиш да знаеш със сигурност ето тук http://forum.nafa-bg.org/ можеш да попиташ.
"Парашута" е забранен за риболов, а за украшение може да се ползва :D .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Footman
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 11:53
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Footman »

BOROOO написа:
Footman написа:питам серкметата забранени ли са? Доколкото знам са се продавали специални разрешителни?
Колега, доколкото прочетох в закона "серкмето" не е следство за любителски риболов. Ако държиш да знаеш със сигурност ето тук http://forum.nafa-bg.org/ можеш да попиташ.
"Парашута" е забранен за риболов, а за украшение може да се ползва :D .
Много ти благодаря ще ги попитам най-вероятно. Последната ми информация беше, че билета им струвал 50 лева. Стига толкова за серкмета. Спирам да пиша в темата ви.

Извинявайте!
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

BOROOO написа:
Footman написа: "Парашута" е забранен за риболов, а за украшение може да се ползва :D .
Баси, аз съм много тъп !!! Не знам какво е това парашут все още. Някой има ли случайно снимка на това чудо на техниката, на това гениално изобретение ? Не мога да си го представя как изглежда.
Аватар
Иво
Мнения: 908
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 12:50

Мнение от Иво »

kriki написа:
BOROOO написа:
Footman написа: "Парашута" е забранен за риболов, а за украшение може да се ползва :D .
Баси, аз съм много тъп !!! Не знам какво е това парашут все още. Някой има ли случайно снимка на това чудо на техниката, на това гениално изобретение ? Не мога да си го представя как изглежда.
Изображение
БЕЗ ПАНИКА!
По-добре мъртъв пич - отколкото жив педал!
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Къде сте, бре, Дружба и Младост ?

Отивам си аз сутринта по тъмно на Искъра - къде квартал Дружба - очаквам да видя трениращи отбори в съответните червен и син цвят - Дружба и Младост, разпалени в квалификациите - а намирам само кварталните псета да ме обикалят. Викам - Бат Станееее, Пиговввв, Борооо - тц и пак тц!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Като цяло за час се капутирах класически - явно реката си е за майсторите от горепосочените отбори!

Поздрави! :lol: :lol: :lol:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

:lol: Роскааааа гид,гид ти трябва за там :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски клуб "Стари видри"”