Кварталното по муха

Представителен форум на мухарски клуб "Стари видри".
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Роска, това е жп-моста при Миленков. Точно след Гара Искър. Бай Стан твърди, че от там почвали голямите кефали. Моето мнение е съвсем друго. Доста п0-нагоре, към Дружба 5-та част. Иначе до моста Станил, може да си лови кротушки. Като гледам цветът на реката е много подходящ.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Да, водата беше леко мътна, температура на водата - 21 по Целзий, на въздуха - 23 градуса. Имах една дупка между Аерогарата в 5:00 и една болница от 7:00 и реших да прескоча до най-близоминаващата река, която правилно си бях направил сметката беше на 5 мин от Аерогарата.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Rosen napisa:
която правилно си бях направил сметката беше на 5 мин от Аерогарата.
Дори и по-близко. Минава до сами пистата. Ако реката беше кристална и пазена, можеше да е бъкана с липани и диви риби по няколко кила.
Дружба-световен мухарски център, а бай Стан известен риболовен гид, посрещаш иностранни групи от цял свят. Той нали си е един космополит.....
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Росен написа:Като цяло за час се капутирах класически
А, как така бе Роска? То до вчера си кълвеше ... :lol: .
На местата където си ловил има предимно маломерки и аз затова избягвам да ходя там. Обаче Джогата ми е разправял, че има и големи - лично бих хванал един към 800-900g. и "нещо огромно ми скъса, абе чудовище ти казвам" :D .
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
Росен
Мнения: 3461
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:43
Риболов: Мухарски риболов
Местоположение: Русе
дал Браво: 60 пъти
получил Браво: 250 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Аз ако знаех, че ще имам време за мухарене щях да попитам предварително "местните" (както се казва :) ). Оказа се, че имало заплаха за бомба на летището (Док, да внимавате там!) и проблемът ми се оказа само как да открия реката в тая тъмница, като никога не съм ходил там - не можех да подбирам места :). Но иначе изглеждаше перспективна - на такива места би трябвало да си излизат 20-30 см кленчета. Пак ще идвам и този път мисля да използвам ГИД, както казва Левака, а той трябва да се слуша :)

Поздрави!
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Росен написа:Аз ако знаех, че ще имам време за мухарене щях да попитам предварително "местните" (както се казва :) ). Оказа се, че имало заплаха за бомба на летището (Док, да внимавате там!) и проблемът ми се оказа само как да открия реката в тая тъмница, като никога не съм ходил там - не можех да подбирам места :). Но иначе изглеждаше перспективна - на такива места би трябвало да си излизат 20-30 см кленчета. Пак ще идвам и този път мисля да използвам ГИД, както казва Левака, а той трябва да се слуша :)

Поздрави!
Здрасти Роска,
откакто започна строежа на новата ПИК на летището тези места от реката (а и старите гьолове наоколо) станаха непривлекателни -багери,камиони,мангали и т.н.А заплаха за бомби(от некви телефонни малоумници) си има периодично и не може да не се изпълнят процедурите - та в такъв момент е нездравословна да се моткаш около оградите на аеропорта.
За самия дружбенски участък на реката най- вещи са си класиците на муха в градски условия като Пигов и Бат ти Станил .
Друг път като идваш се обади евентуално да се видим :D

Жив и здрав.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски клуб "Стари видри"”