4удски сиг

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
lubo vasilev
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 15:21
Местоположение: София,Дужба-2

4удски сиг

Мнение от lubo vasilev »

Колеги имам вьпрос относно тази риба.В яз.Искьр имаше добра популация от тази риба и знам,4е се лови основно през зимата,кажете нещо пове4е за на4ина на риболов и дали все още го има този рибок в яз.ИСКЬР?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

На леко чепаре с червей, с далечно замятане - шансът ти е малко по-малък, отколкото за пъстърва. Последният, който видях, беше при филмовата къща, около килограм, преди 7-8 години. А би трябвало и пелед да има. :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

babydoctor написа:На леко чепаре с червей, с далечно замятане - шансът ти е малко по-малък, отколкото за пъстърва. Последният, който видях, беше при филмовата къща, около килограм, преди 7-8 години. А би трябвало и пелед да има. :roll:
То така се лови, но трябва да знаеш и къде там да го търсиш :!: На филмовата не съм чул да го ловят. Но попринцип сега е момента :idea: А монтажа е следният - 0.22 влакно(като не е лошо да ползваш шок лидер за по далечно замятане), куки 8/10 стръвт торен и трябва чакане и най-важното е дазнаеш местата иначе си обречен :!: А местата никой няма да ти ги каже вервай ми(щото общо взето са не повече от 3) :!: Мога само да споделя с тебе да го търсиш на песачливо дъно :wink:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

То сега, че е добър момента си е така, но до 1 февруари тази риба е под забрана за риболов.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

ARK написа:То сега, че е добър момента си е така, но до 1 февруари тази риба е под забрана за риболов.
Един приятел, който го лови - е, единични бройки, най-добри успехи има между размръзването на язовира и забраната. Негов е и този, за който писах.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

И на мен много ми се ловят сигове и знам, че кълват на Кричим, ама като е забрана си налягам парцалките и чакам да стане 1 февруари.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

ARK написа:И на мен много ми се ловят сигове и знам, че кълват на Кричим, ама като е забрана си налягам парцалките и чакам да стане 1 февруари.
Точно така :!:
Ама има изроди където сега я дебнат, когато хвърля наблизо до брега и го мачкат :evil: Направо незнам къв трябва да си, за да я ловиш сега :?:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Ми, Божо, както говорихме лятото, те затова са в такива несметни количества в язовира - а е хубава рибка...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

Да Краси ама и съзнанието ни е малко в тея глави пълни с люспи :!:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
lubo vasilev
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 15:21
Местоположение: София,Дужба-2

Мнение от lubo vasilev »

аз две местенца знам кьдето излиза сиг,4е сьм си 50% самоковец...преди 4-5 год. един колега от самоков ми сьбра о4ите на язовира,успя да хване за около 3-4 4аса 5-6 рибки между 1.5-2 кг.,а колкото до забраната ще 4акаме да падне и тогава смело напред!:)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

bozaka написа:Да Краси ама и съзнанието ни е малко в тея глави пълни с люспи :!:
Бе, на тия с друго са им пълни - айде, ще разбера някой, дето на линията за каракуда е хванал такова, иди дойди, макар, че не е правилно. Ама тия, дето целенасочено ги гонят баш тогава :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
lubo vasilev
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 15:21
Местоположение: София,Дужба-2

Мнение от lubo vasilev »

сьмнявам се някои целенасо4ено да тьрси и лови сиг на язовира по време на забраната му,но ако срещна такьв с удовлствие ще си поговорим на висок тон!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

lubo vasilev написа:сьмнявам се някои целенасо4ено да тьрси и лови сиг на язовира по време на забраната му,но ако срещна такьв с удовлствие ще си поговорим на висок тон!
По-добре тихичко го.... :twisted: Ловят го - и Божо знае. Даже имаше една специална рецепта за мезе от тях - опитвал съм, страхотна е. Патент предимно на самоковци - рецептата, иначе бракониерите се разделят поравно между двата града. както каза Божо, трябва да се знаят местата - а се оказва, че тази тъпа риба е от малкото /всъщност за друга не се сещам/, които кълват през размножителния си период :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Вие знаете ли, че прясно уловения сиг мирише на свежо обелена краставица?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Мунчо написа:Вие знаете ли, че прясно уловения сиг мирише на свежо обелена краставица?
И ний сме ловили сиг, аланкоолу...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”