Как атмосферното налягане влияе на риболова?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Вярно е че има някаква закономерност при играта на атмосферното налягане , но аз бих ви посъветвал ако ви се ходи за риба - да не се съобразявате с барометъра. Човек не знае кога ще му излезе късмета. Може да пропуснете трофея на живота си заради някакъв си живачен стълб :oops: .

Имам един добър пример:
Преди около година и половина се бяхме уговорили с един съфорумец от Пловдив да направим няколкочасов спининг риболов на щука по Марица. Не беше кой знае какво , но хванах щука 2.450.
Точно една седмица след това повторихме изпълнението на друг участък от реката. Хванах още една , но този път трикилограмова.
На другия ден моя колега (много строго съобразяващ се с атмосферното налягане) мънкайки и усуквайки го ми казва:
А-а-а-а бе..... да знаеш.....то-о-о-о...последните два пъти като бяхме за риба атмосфеното налягане бая падаше...ама-а-а-а ...много ми се ходеше и м-м-м-м.......не ти казах.
Е , добре приятелю че не си ми казал :!: Виж от какви емоции щеше да ме лишиш :lol: :lol: :lol:
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”