Странно...

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Мисля че трябва да ходите за риба по-често! :D
flymaster
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 13:49

нова тема

Мнение от flymaster »

Аз предлагам и може би още днес ще отворя нова тема за разнообразието във формата и окраската на балканската пъстърва в България. В нея всеки ще може да публикува снимки на странни балканки както и да ги сравним с класическата Salmo trutta fario. Мисля че ще стане много интересна тема. Много от вас знаят колко са различни рибите от Панега, Кюстендил и високопланинските езера например.
Мисля че Flayko просто искаше да попита дали някой е хващал подобни риби в реките и езерата. Не е въпроса къде са хванати а дали някой дру е хващал. Айде със здраве ако мислите че темата ще е интересна пишете :lol:
PS:Това не е тема за риболовни излети а такава в която се обсъждат самите риби. Не е задължително рибите да уловени скоро
Аватар
Torsade
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 23:33
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Torsade »

Това е офтопик! Офтопик! Не е лошо да има тема за разнообразието на пъстървите, но не е това оригиналната тема! Почна се с една риба, дето прилича на пръскач! Ако искате, да отворим тема и за разнообразието на пръскачите, но не сме отговорили още на въпроса това пръскач ли е или не. Предлагам Флайко да пусне анкета с два отговора - да и не.
Malibukayak X-13
><((((*>
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Пръскачите са сериозна работа!!!! (вече съм в крак с темата)
Последно промяна от Бат Стан на Пет Юни 29, 2007 9:52, променено общо 1 път.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Бат Стан написа:Пръскачите са сериозна работа!!!! (вече съм в крак с темата)
И аз тъй! Интегрирам се!
Последно промяна от Мунчо на Пет Юни 29, 2007 21:54, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Аз питам за пръскачи с нестандартна странична линия , за гърбави създания с невиждана окраска, а вие ми поствате некви снимки на порционни пъстървета и готварски рецепти.
Последно промяна от flayko на Пет Юни 29, 2007 11:27, променено общо 2 пъти.
flymaster
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 13:49

пръскача на Бат Стан

Мнение от flymaster »

Ех аз не можах да видя пръскача на Бат Стан (май е изтрит или са го изяли) ама чух че бил много убав .....макари не много гърбав :lol:
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

момчета това си е най-стандартния пръскач, който аз съм виждал... По-често срещащ се от тоя не знам да има... поне в западна БГ. Всичко си му е като по учебник на рибока
Аватар
docenta
Мнения: 763
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 13:30
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от docenta »

mitioto написа:момчета това си е най-стандартния пръскач, който аз съм виждал... По-често срещащ се от тоя не знам да има... поне в западна БГ. Всичко си му е като по учебник на рибока
:fish3: - Ето с такива такъми се лови пръскач! :D
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!

Риболовна академия "Негован"
Правописната полиция - срещу езиковия тероризъм!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Аз тази рибка от първата снимка я знам като Лешанка ! Ловил съм я в Панега и в малък Искър.. Пръскачите който гледма по другите снимки ги има в малък Искър и в р.Искър и много често ми досаждат докато си ловя мрени по Роман ! Мисля че 2-та вида риба си приличат само по странната черта от страни на тялото но при Лешанката тя стига до края на тялото ! Друга интересна риба която ловя по Панега и местните ми казаха че се казвала Жълтурче тя също прилича на Лешанката и Пръскача но е малко с по изострено тяло ! Когато ми се отвори възможност ще хвана от тези видове и ще ги снимам да ги коментираме !
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Мисля, че е време да подновим дискусията, за рибата от първата снимка.За да стане по-интересно , според мен това не е пръскач!Аз никога преди това не съм виждал пръскач, голям около педя, и тялото му не е двойно странично сплеснато, а вретеновидно.Вие хващали ли сте такъв.Уж от доста време ходя само за пъстърва, а да не познавам пръскачите. :D :D :D Колегата Торсид се опита да намекне че не е пръскач, щото той го хвана този на снимката, но никой не обърна внимание на разликите! :shock: :shock: :shock:
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от daniel krilov »

Само един въпрос имам каде ходиш за риба близо ли е до АЦ Козлодуй :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Доста е далеч от там, но може да има уранови мини.... :D :D
flymaster
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 13:49

Мнение от flymaster »

flayko написа:Доста е далеч от там, но може да има уранови мини.... :D :D
Mи те там и пъстървите са гърбави а пръскачите вретеновидни! Чух, че има в таз река и медни съединения ...... като мята човек на блесна и тя помеднява за ден :shock: !
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Моля, моля, искам да уточня , че тези гърбавите ги лови Флаймастъра,нещо мухата дето му взимаха, явно ги привлича.:D Мойте си бяха наред.... :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”