Балканка 12 кила?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Тези рекорди аз лично ги подлагам на съмнение, тъй като не всеки улов е регистриран.
Няма никакво съмение Станиле. Рибата е препарирана и се е разнасяла по панаири и експота. Не съм я виждал, но е доста популярна.
Относно за балканките по кило две имам един познат. През вечер, ако не по две, най-малкото една. :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Това на което сърбите викат младица у нас е известно като дунавски таймен и го има доста по притоците на Дунав извиращи от Алпите.Така че според мен , правилното му название на български е дунавски таймен.А за балканките и техните размери....колеги мисля че е време да ходите пак за риба.... :D :D :D
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

flayko написа:....колеги мисля че е време да ходите пак за риба.... :D :D :D
СТига уе, а на работа...?
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

flayko написа:Това на което сърбите викат младица у нас е известно като дунавски таймен и го има доста по притоците на Дунав извиращи от Алпите.
Е нали за това си говорим. Въпреки, че темата е за 12 кг балканка.
Ако си прочел по горе едното е Hucho Hucho, което е дунавска пъстърва. http://www.hitech-solutions.com/Trout/Mladica.htm
И не е, вярно, че го има само в притоците на реките от Алпите на Дунав.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Таймени са се ловили и на световното по блесна, което беше през май в Ружомберок, Словакия. Разбира се, всичко приключило със счупени въдици и изправени куки. Баси животните.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Има го и в Полша и в Чехия така че не е, само в Сърбия.Това ми беше основната мисъл Иване.
Тръгвайте за риба , щото хората ще я хванат МИТИЧНАТА.... :D :D :D
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

flayko написа:Има го и в Полша и в Чехия така че не е, само в Сърбия.Това ми беше основната мисъл Иване.
Тръгвайте за риба , щото хората ще я хванат МИТИЧНАТА.... :D :D :D
Абе Стойчо, тя затова е митична - не може да бъде уловена. Така поне мисля де...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от flayko »

Станиле, нали си я закачил за малко бе....значи може да се улови,сега остава да намериш начин да я извадиш.... и митът става реалност.
Стига съм писал глупости, тръгвам че някъде ме чака и моята риба..... ако не днес, утре.
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Вчера получих нова инфо от колега от форума,че на Панега тази година има хваната балканка 4.5 кг.Колегата,които я е уловил се казва Пламен.Ако посещава форума би било интересно да напише.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

nissana написа:Вчера получих нова инфо от колега от форума,че на Панега тази година има хваната балканка 4.5 кг.Колегата,които я е уловил се казва Пламен.Ако посещава форума би било интересно да напише.
Възможгно е, аз познавам един колега Пламен, който ходи там сравнително редовно, ама не ми се е похвалил да е уловил такава риба, което - разбира се - не означава, че не хванал подобно чудовище. 4.5 кила е много як трофей, особено ако става въпрос за балканка, а не за рибарникова американка.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

4.5 кила е много як трофей, особено ако става въпрос за балканка
Наистина, страхотен трофей е това.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: хай

Мнение от Cougar »

Бат Стан написа:........с очите си видях бракониери, които на комбайн уловиха сивен с тегло поне 8-9 кила, огромно нещо.
Световния рекорд на сивен е около 7кг от р.Нипигон, както вече писах и той е от преди 100-на години.

Да, може да стане 12кг, но въпроса е дали всичко което прилича на балканка е наистина балканка.

Както и дали всичко което прилича на хора е наистина хора. :wink:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: хай

Мнение от Бат Стан »

Cougar написа:
Бат Стан написа:........с очите си видях бракониери, които на комбайн уловиха сивен с тегло поне 8-9 кила, огромно нещо.
Световния рекорд на сивен е около 7кг от р.Нипигон, както вече писах и той е от преди 100-на години.

Да, може да стане 12кг, но въпроса е дали всичко което прилича на балканка е наистина балканка.

Както и дали всичко което прилича на хора е наистина хора. :wink:
Бамааму, на Пирин пък по-големи ли да има? Или аз се бъркам - твърде е възможно крехката ми ученическа психика просто да е възприела рибата за по-тежка, отколкото е била в действителност, ама такова добиче виждах тогава за пръв път.
Иначе е ясно, че повечето не приличаме на хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

flayko написа:... и митът става реалност...==----====
Малко от част втора на "Панготски заклинания с мухарка"
Безоблачно утро след консуамция на тежки облаци. Излизам от фАргоня, тъй, като 3Д вигвамито го отнесоха шайка циганьор тръгнали да тафнат рани сливи. От ряката се прокрадват утринни изпарения в завидни количества. Тази псевдо митичност е задълбочена от експоненциално затихващи промили от предната вечер в селският хоремнаг " При Мучу".
За Мучу, друг път. Той накратко е преквалифициран ТКЗС лентяй в модерен предприемач с черведалесто излъчване и съкратен речник.
Автор на крилати фрази, като:
-И мравката щом, се движи и тя търси некъв келипир в тоз живот....==---
Едно две колела се появяват над бавно движещата се река. Дали не е митичната готова за атака? :roll:
Очевидците твърдят, че сухи мухи изобщо не събира. Само клети водни пилета и то от време на време.....Всъщност пиниза е не да се окичи на гроз "бели" и 3-4 ручейника. А на суха муха. Някой модел такъв свръхуниверсален, дет събужда глада и на заспалите риби.
Свръхунивераслният се замята и след малко рали Кенанбол от пъстърви към него. Шльоп, тряс и гегата на седем-осем. Споко, всичко е в гаранция. Вашият риболов може да продължи спокойно. Та и таз сутрин така...
Около реката имаше пресни следи от модерни ботуши. Това лошо, като единственото успокоение, е че не бяха от сандалите на троутбъмовете "Чако". Появят ли се троутбъмовете и рибите са приключени. Затова трета серия от филмите с тях, няма да е от Монголия, а от Алкатрас на по-свободен режим.
В този сезон, покрай пътя за морето е така.
Риболовците тръгнали за Митичната използват алтернативен траснпорт до реката. Готови са да платят целият път до морето, а да използват само малка част от него. Билетите, често са резервини предварително и много от трудещите тръгнали към "Голямата локва" негодуват. При това с основание. Фирммите пускат извънредни линии в по-напрегнатите моменти и кълвино. Служителките на гишето често питат веднага след:
- Един билет до...
- Ааа. до Там. Вчера Митината е излизала близо до моста.
-Моля ви госпожа, по-тихо. Не съм само аз за Там. В крайна сметка съм клиент и имам право на конфеденциалност.
Дори някои от фирмите за да "дръпнат" клиентите за Там. Вместо нови екшъни на видето пускат сериите с Оливър Едуардс и класиките с Роман Мозар.
Всъщност цялото стъполтворение е доста неприятно. След задигането на вигвамито, допълнително напрежение внасят всякави коментари за и покраи Митичната. Какви трябва да са такъмите, какви да са мухите и тинтири-минтери...Колко пъти да ви обеснявам, господа градски риболвци! Митичната ще се "обади" според преданието. Или когато му дойде времето. Да ама не...Около рекат вече може да се застели с асфалт от багериста бай Хасан Хасфалта. И той саде мухар, ама с бамбук и половин метър плоскопарлелен шнур. Един вариант на Чип-чиП-а. -С по малко херци. Както би казал заклет програмист за първи път сред природа и липса на мишка.
Така, че някога по теоретична вероятност митът може и да стане реалност....==---==. До тогава. Наслука! :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Cougar
Мнения: 2587
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 3:05
Местоположение: Terrace, BC
дал Браво: 470 пъти
получил Браво: 2836 пъти

Re: хай

Мнение от Cougar »

Бат Стан написа: Иначе е ясно, че повечето не приличаме на хора.
А, тука форума е пълен с пичове, аз имах в предвид съвсем друг континент, ей тук под краката ми.... Примерно може да се проучи кои хора за какво се борят и кое е по-важно и кое по-маловажно за тях и ще видиш колко много видове и подвидове човеци ще се окажем въпреки че уж имало само няколко раси.

Ами с рибите е същото.

Пък за сивена от 9кг, не че се съмнявам ами ме стигна яд на комбайнерите които които в селското си невежество са опекли и затрили новия и то Български световен рекорд.

(На стария кожата била разделена на 2 и били направени 2 отделни препарата единия от които изгорял в пожар. Значи пак го опекли, но 30-на година след улова)

А то си е ясно че един сивен от Нипигон не може да порасне много с ядене на хилави комари и бодливи костури, докато в родното Попово езеро сивена си гълта вкусни охранени балканки и дебелее бързо. :D
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”