Рибата и земетресенията

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
TheGuardian
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 2:44

Рибата и земетресенията

Мнение от TheGuardian »

Абе, замислих се каква е връзката между земетресенята и рибите. Бях на Тракиец онзи ден с нощувка. През нощта рибата изобщо не барваше нищо (освен 1 бяла риба, хваната на воблер). Да, но някъде към 2-3 започна много да играе. Навсякъде пляскаха, подскачаха, дори се виждаха на звездната/лунната светлина как проблясват телата им.
На другия ден разбрах, че имало земетресение в Гърция, та си помислих - дали всичко това не е било навързано? Доколкото знам, животните усещат предварително земните трусове и може това да е повлияло на тяхното поведение...
parvanoff
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 22:34
Местоположение: Варна

Мнение от parvanoff »

Едва ли земетръса е причината-аз оня ден като останах с препиване на водоема беше същата работа, ма не съм чул за някакво земетресение. Цяла нощ се смля да пляска рибата, а клъвнаха само неколко платики. Може от жегата да са се побъркали :wink:
българино, знай своя род и език
само Левски и България
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

parvanoff написа:Едва ли земетръса е причината-аз оня ден като останах с препиване на водоема беше същата работа, ма не съм чул за някакво земетресение. Цяла нощ се смля да пляска рибата, а клъвнаха само неколко платики. Може от жегата да са се побъркали :wink:
Колегаааааа :lol: :lol: :lol:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

райчо китов написа:Колегаааааа :lol: :lol: :lol:
Айде де, човека е изял буква, не я е изпил! :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
taurus
Мнения: 848
Регистриран на: Сря Юни 01, 2005 16:56
Местоположение: София/Монтана

Мнение от taurus »

Мисля че има нещо общо - какво точно не знам със сигурност. Моята случка е много от отдавна, но се припокрива с твоята.
На язовир Огоста, към края на осемдесетте. На риба съм с баща ми. Неще да кълве. Изведнъж уклея се побърка - на ята, и то огромни започна да се бие към брега. Направо завря от риба. Разбира се въдиците бяха захвърлени и с рачило се излови доста риба :oops: :oops: :oops:
Първото препдположение беше че костура я е подгонил, но пък никой от старите риболовци не се сещаше за подобна случка когато костура гони. Дори разрязахме едно рибе зада видим да не би някакъв паразит или болест да ги мъчи. Нищо. Здрави си бяха. През нощта или на следващия ден имаше голямо земетресение- ако не се лъжа беше някъде във Вранча. Може да е било и стражишкото, но не съм сигурен за това. Бях малък все пак и ми се сливат някои неща.
Така че - сигурно има връзка. Рибите все пак имат няколко сенситивни органа които ние нямаме. Усещат електрическо и магнитно поле и т.н. Това по-скоро някоя учена глава трябва да го каже.
Малка, ама риба... :-)
http://www.ribar.eu" target="window.open(this.href);return false;
Ярослав Ставрев
Мнения: 265
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 13:48
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

Мнение от Ярослав Ставрев »

Според мен след като всички животни са чувствителни към природните аномалии е напълно нормално и нашите приятели рибите да усещат земетресения др.
Пръскачите идват от руски лаборатории в които е създаден и пърхута.Терористи от самолети сипят пърхут който атакува веждите на човека, а пръскачите пречат на риболова.Причината: “За да ти е гадно, за да си циганин, за да имаш пърхут и да не хванеш риба!"
hrismi
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 11:09
Местоположение: София

Мнение от hrismi »

Ха сега и аз да кажа нещо.
Като бях малък четох една книга за най-големите природни стихии, удряли земята и вземали най-много жертви - потопи, земетресения, пожари и т.н.
Това, което си спомням най-ярко, защото бях начинаещ рибар, беше, че преди едно от най-големите земетресения (съжалявам, но не помня точно къде), един рибар беше извадил на плувка от брега на морето някаква риба, която по принцип живеела навътре в морето, на някакви големи дълбочини - и това е станало няколко часа преди труса. И там коментарите бяха, че това не е изолирано (разбирай случайно) явление, а тенденция, която се повтаря.
parvanoff
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 22:34
Местоположение: Варна

Мнение от parvanoff »

Marco Polo написа:
райчо китов написа:Колегаааааа :lol: :lol: :lol:
Айде де, човека е изял буква, не я е изпил! :lol:
Незнам, ма язе на язовира не спим, затуй така се изразявам :wink:
българино, знай своя род и език
само Левски и България
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”