Две думи за есетровите

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
kalimok
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:12
Местоположение: Тутракан
Обратна връзка:

Две думи за есетровите

Мнение от kalimok »

Колкото повече, толкова повече!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Пропуснал си да споменеш тъжният факт че отпадането на комунистическия режим в СССР до началото на тази година есетровите популации в акваторията на Русия са намаляли 40 пъти. Слава богу руското правителство се намеси (по-добре късно от колкото никога) и забрани добива на черен хайвер и есетрови риби при каквито и да е условия, освен от изкуствени развъдници. Както и постанови че бракониерският улов трябва да се унищожава.
А в края на по-миналичт век немски есетри над 100 килограма са се качвали по Марица чак до Пловдив...
Аватар
kalimok
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 8:12
Местоположение: Тутракан
Обратна връзка:

Мнение от kalimok »

Благодаря за инфото - ще се опитам да го вмъкна!!!
Ако някой може да каже още нещо е добре дошъл...
Колкото повече, толкова повече!
Митко_Каракудата
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 19:26
Местоположение: София,България
Обратна връзка:

Мнение от Митко_Каракудата »

Браво много подробно описание | моето мнение за есетрите е че минат ли след тях ништо не остава !!! Бяхме един ден на язовира на Мало Бучино ловяхме каракудки и калвяха доста добре по едно време започнаха да излизат мехурчета от водата каракудите изчезнаха :x попитах един колега зашто така спря да калве ? :shock: и тои ми обясни че е минало стадо есетри точно тогава на отсрешния бряг на една жена и клавна доста добре :!: :!: :!:след 15 мн. борба извади есетра 3-4 кг. на плувка и на солена рибка незнам точно каква :!: снимки,снимки.сними и я пуснаха обратно във водата :!: на мен много ми харесва този язовир защото там си има правило хванеш ли риба по-тежка от 3 кг . ти дават ОВЕСЕЛИТЕЛНА напитка :P :D :!: :!: и рибата се врашта обратно !!!
jororib
Мнения: 277
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 14:28
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Две думи за есетровите

Мнение от jororib »

В България има два развъдника за Есетрови риби единия /ако не граша е крй Видин а другия край Пловдив/
Много съм търсил и не съм намерил нищо като литература как се отглеждат есетровите риби.По мое мнение ако се намери и преведе съответната литература и се обоснове с цифри печалбата от такова начинание много хора биха се заинтересували и евентуално инвестирали.
Всички знаем каква би била ползата от развъдниците.
Аз мисля че зарибяването е добра политика и дори 2%да оцеляват пак си заслужава.
Дано да сме достатъчно умни да запазим тази изключителна риба жива в нашите води.
Живот на колела
http://www.kemper-club.com
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Да единя е на Видин гледат Руска Есетра ,Моруна и Веслоносец.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
jororib
Мнения: 277
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 14:28
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от jororib »

http://www.cash.bg/br28-01/282101.htm
Прочетете това има какво да се прочете.
Живот на колела
http://www.kemper-club.com
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”