Познавате ли тази рибка ?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Публикувай отговор
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от Петър Милков »

Това за пич-кефала е добре и е вярно , ама втората част на темата беше посветена на въпроса за разликата между речен кефал , лупавец , морунаж ,брияна и другите видове риби по река Велека от т.н. семейство " Речни Белици " ! Ето продължение по темата :
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=150&t=51700" onclick="window.open(this.href);return false;

пп Не смятам , че препратката към конкурентен риболовен форум е нещо лошо , просто всеки може да пише там , където му харесва ! Аз лично съм привърженик на всички риболовни сайтове ! :D
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от Петър Милков »

Изображение

Изображение

На първата снимка вида рибка е Лупавец от Велека , но не е Речен Кефал !
На втората снимка е Речен кефал от Огоста , но не е Лупавец !
На третата снимка отдолу е Речен кефал от Велека , но не е Лупавец ,нищо че орталъка там на това му вика Лупавец , вместо Клен:
Изображение

Изображение

Моля модератора да заключи темата ми !

Четвъртата снимка по темата е пусната "на инат" на колегата Quietriot имайки в предвид неговото мнение по въпроса :
quietriot написа:Изображение
Колега Милков това което показа като голямо от снимката на колега от другия форум, е това като малко, дали е лупавец или кефал незнам,но го има само там с точно тая уста. И това е извадено на Кости, местноста е кълката стария път за Бродилово, това рибе става до 2-3 кг ловил съм 1,220кг, ма нямах фото пак на същото място.

И понеже зачесахме Велека и ме обхванаха спомени те малко снимки в студа :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от quietriot »

Бях я забравил тая снимка, :wink: , Петре нямам претенции какво , рибе е :mrgreen: хванато на воблер, предполагам си е най обикновено кефале от средното течение на Велека.
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от Петър Милков »

Добре, прецакват се стари снимки и аватари , но що не се прецакват всичките вкупом ? Това изображение явно е много устойчиво :arrow:
Torsade написа:
Ето на всички една снимка от виенския природонаучен музей. Лупавец:
Изображение
Без снимките по темата , не става !!! Моля Ви темата ми да се изтрие !!!

pp Темата беше пусната , за да се види разликата между вида Малък речен кефал и вида Речен кефал ! А за вида Лупавец , де го бройкат за клен е друга тема . Няма как обаче без снимките нещата за които е написано да са ясни за потребителите ,които евентуално ще прочетат тази тема :wink: :arrow:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... =2&t=52218" onclick="window.open(this.href);return false;
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от esox22 »

Колеги да не заключваме темата а да я развием :P :P
Като се чукне "лупавец" на гугала излизат снимки на морубнаж, малък кефал и на самата риба.Рибата е много интересна и за съжаление я има по морските реки.
Някой местен колега,ако има желание и възможнисти може да хване няколко бройки и да ги остави за рамножаване в шараново стопанство.После рибките могат да се зарибят по големите ни реки където е пълно с храна а рибата е малко.От ИАРА могат да ударят едно рамо - все пак се води застрашен вид.Едва ли ще отидат много пари.
Имаше тема пусната от един рибовъдец - искаше безплатно да размножава михалца и чудски сиг, само за да може тези риби да ги има на повече места и да радват риболовците.Само трябваше да му доставят половозрели риби.
Никой не му отговори...
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от Петър Милков »

esox22 написа:Колеги да не заключваме темата а да я развием :P :P
Като се чукне "лупавец" на гугала излизат снимки на морубнаж, малък кефал и на самата риба.Рибата е много интересна и за съжаление я има по морските реки.
Колега по-добре , като се чука в GOOGLE следните видове да се търсят с латинските им наименования ! Примерно за вида Морунаш - Vimba vimba ; вида Речен кефал-Leuciscus chephalus ; вида Малък речен кефал- Petroleuciscus borysthenicus и т.н. :) Само при вида Rutilus frisii , когато го търся добавям думата Лупавец и всичко е наред !

pp Относно авторското право на снимките ще кажа следното :

Всичките снимки , които съм си позволил да пусна минават през личната ми галерия и там под всяка една пишеше :arrow: Тази е моя/примерно Велека 17/, а онази е взета от еди-кой си .ком с точния автор под снимката ! Това са копирани , а не откраднати изображения и са пуснати с цел , не да си напълня "пеликанската гушка" , а просто за да се видят от всички ! А ако някой ме пита следното :
-Е ,ама авторите на снимките не са съгласни с използването им навсякъде из интернет-пространството !

бих отговорил следното :

- Абе пичове , като пускате незащитени с авторско право фотоси ,съвсем нормално е да се гледат,консумират и споделят с останалите хора по света :D
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от Петър Милков »

Здравейте колеги ! Темата беше пусната преди време , ама и сега си е актуална при 33000
щракания ! Обаче , понеже пичовете риболовци се научиха , каква е разликата между клен и лупавец :mrgreen:, сега ще наблегна на Уклея по Велека :tup: , щото не е Уклейка
от вида Alburnus alburnus, а е УКЛЕЙ-БРИЯНА от вида Chalcalburnus chalcoides :)

pp Баси , преди няколко годинки всички ловеха" Белици " по р.Велека :idea: :D Сега вече всичко знаете :fish15:
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от Петър Милков »

Вие сте перманентно изгонен от този форум.

Моля свържете се с администратора за повече информация.

Бан по потребителско име.

Малко съм ошашавен , ама карайте !

Така се уведомяват потребителите , като им налагат санкция Баннн ! Аз не че толкова много искам да пиша тука , ама тоя пич Павел Иванов зорлем , като няма накъде ме накара тука да пишем извинения , понеже съм с бан в на риба дот ком и няма как да му се обясним :fish4:

Тоя пич , няма шест-пет при него, току-виж и тука може да ми наложи някаква санкция :oops:

Тоя е откачил нещо ! Може всичко да е , ама преди си беше нормален :shock:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от quietriot »

Що те банна бе Триасе? :lol:
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от Петър Милков »

quietriot написа:Що те банна бе Триасе? :lol:
Поздрави колега quietriot ! :D Банчето ми е само за три дни там , но съм възмутен ! :fish2:

Моля модераторите тук да ми заключат темата !
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от Петър Милков »

Там са ме баносали по потребителско име , а не по ай пи ! :idea:

Днес е ден втори , откакто ми тече наказанието ...утре е третия ден :oops: Боже , кога ли ще дочакам компютарната система автоматично да ме освободи от административните санкции ! :shock:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от quietriot »

Трай моме за хубост ;-)

Sent from my C6902 using Tapatalk
vani
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Мар 14, 2010 11:16
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от vani »

Ето ви един китайски поспаланко(perccottus glenii) от лимана на Козлодуйското пристанище от днес 13.11.2017. Клъвна на торно червейче.
23574034_296111120906537_60135986_n.jpg
23574034_296111120906537_60135986_n.jpg (57.41 KiB) Преглеждано 6674 пъти
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от koriolan »

Днес привечер се разходих до любимата река да помятам със спининга и намерих на брега изхвърлени, мъртви четири дребни рибки. На пръв поглед реших, че са костури. Реших да ги събера в една изхвърлена кутия от цигари за котките на приятелчето, с което обикаляме реката. Като ги поизмих от пясъка, разбрах че нямам идея що за рибки са това - приличат по форма на тялото и на очите на костур, но нито окраската нито устата са на костур. Устата му е доста по малка.
WP_20180428_007.jpg
WP_20180428_007.jpg (90.19 KiB) Преглеждано 5769 пъти
WP_20180428_009.jpg
WP_20180428_009.jpg (117.3 KiB) Преглеждано 5769 пъти
Съжалявам за лошото качество на снимките, но телефона толкова може.
Ще се радвам, ако някой ме осветли що за рибка е това - ходя по въпросната река от доста време, но досега такива рибки не съм виждал...
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Познавате ли тази рибка ?

Мнение от PAMPASA »

Рибката е Бибан ,има ги на много места...............

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0 ... 0%B0%D0%BD
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”