Въпрос Рекорди в Бг

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Въпрос Рекорди в Бг

Мнение от pobeditelqt »

Здравейте колеги, някой имали представа къде може да се видят рекордите за най- голяма регистрирана риба /от вит/ хваната в България -по специално бяла мрена...
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Национален рекорд – от 1977 година бяла мряна с тегло 8,5 килограма.
(Регистрираните постижения от статистиката на Съюза на ловците и риболовците в България – СЛРБ, до март 1999 г. Тази статистика се води най-отдавна и се смята за достатъчно достоверна. При видовете, за които засега не са регистрирани постижения, няма да се дават данни. По традиция у нас състезанието за риболовен рекорд се води само по измереното тегло на екземпляра, тъй като при измерването на дължината има повече предпоставки за грешки.)

Само че не знам откъде е рибата Юрка.
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Муахахаххахахаха,това от на Богоев книгата ли е? :shock: :evil: Ако е от там по-скоро вярвам,че аз съм хеликоптер,отколкото това да е истината :lol: .Адаш,реалността е такава,че в нашата родина няма официална статистика на трофеите и това прави много трудно да се каже кой е най-големия улавян екземпляр от даден вид,изключая донякъде сом и шаран.Още по-малко,че до преди 2-3 десетилетия са се ловили къде,къде по-големи риби.А от друга страна в днешни дни много малко риболовци споделят за трофейните си риби в пуб;ичното пространство.Та по тези причини на твоя въпрос няма отговор.Затова по-добре се насочи към световния рекорд,хем е еднозначно определен(предполагам),хем е по-голямо предизвикателство! :wink:
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Мнение от pobeditelqt »

Национален рекорд – от 1977 година бяла мряна с тегло 8,5 килограма. :shock:
Благодаря ти, а къде мога да ги видя, има ли ги в нета...
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

pobeditelqt написа:Национален рекорд – от 1977 година бяла мряна с тегло 8,5 килограма. :shock:
Благодаря ти, а къде мога да ги видя, има ли ги в нета...
Не се притеснявай никъде няма да я намериш!Аз пак Ви казвам на тия информации от Богоев и от СЛРБ,камо ли от 1977,хич не им вярвайте,ама хич! :!:
Аватар
pobeditelqt
Мнения: 540
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 13:38
Местоположение: София-Видин
дал Браво: 1 път

Мнение от pobeditelqt »

Дайте нещо за Световния рекорд тогава, но става молко далечен ,ако това с нашия е вярно... :oops:
Joro_72 написа:" Титаник все някога ще изплува"...
...Но котвата му никога!!!

Кълве и малко и големо...
Наслука
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

За световния разгледах и има спорове между 2-3 риби с тегло в рамките на 13-15кг,английския(доколкото съм на ясно с либрите) е около 12,5кг.Ето един сайт,който може да разгледаш и да ти помогне.

http://www.barbel.co.uk/
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Yuri Varbanov написа:
pobeditelqt написа:Национален рекорд – от 1977 година бяла мряна с тегло 8,5 килограма. :shock:
Благодаря ти, а къде мога да ги видя, има ли ги в нета...
Не се притеснявай никъде няма да я намериш!Аз пак Ви казвам на тия информации от Богоев и от СЛРБ,камо ли от 1977,хич не им вярвайте,ама хич! :!:
Абе Юри, не е правилно да се изказваш по такъв начин. В крайна сметка навремето това е бил единственият източник на информация. Истината е, че сегиз-тогиз са се записвали този вид постижения, къде верни, къде не. Амча не може да се отрича така. ОК - я кажи според твоята статистика кой е рекордът за бяла мряна в Бг?
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 239 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Бат Стан написа:
Yuri Varbanov написа:
pobeditelqt написа:Национален рекорд – от 1977 година бяла мряна с тегло 8,5 килограма. :shock:
Благодаря ти, а къде мога да ги видя, има ли ги в нета...
Не се притеснявай никъде няма да я намериш!Аз пак Ви казвам на тия информации от Богоев и от СЛРБ,камо ли от 1977,хич не им вярвайте,ама хич! :!:
Абе Юри, не е правилно да се изказваш по такъв начин. В крайна сметка навремето това е бил единственият източник на информация. Истината е, че сегиз-тогиз са се записвали този вид постижения, къде верни, къде не. Амча не може да се отрича така. ОК - я кажи според твоята статистика кой е рекордът за бяла мряна в Бг?
Ако ми беше прочел по-горния пост щеше да знаеш. :?
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”