Щука в аквариум?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Щука в аквариум?

Мнение от fori »

Някой пробвал ли се е досега? Гонят ме някакви идеи за 2-3 писалки формат 10-15 см в около 200-250 литра вода.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Да във Видин един колега си е напускал 5 бройки по около 30см в аквариума който му е в заведението.Храни ги с попчета и Уклей.Само че не знам колко литра е аквариума но е голям.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

И едни приятели бяха пуснали в един автосервиз,но аквариума е огромен,сигурно е 2 на 1 метра,ако не е и по-голям.Хранят ги с таранчици и си живеут екстра. :D
Спининг клуб "Абичи"
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Иво, горедолу колко големи бяха пораснали? По принцип при доста риби размера се ограничава от обема на аквариума, а ако щучките вземат да пораснат до 30-40 см ще им е адски дискомфортно в това, което съм замислил.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Значи всяка една риба в аквариум расте според големината му така ,че надей да се плашиш.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от GE6_HUNT »

Щуката не е капризна към кислорода, и големината на аквариума не е от съществено значение.
Бях донесъл в един аквариум за екзотични рибоци в магазин Косатка- Търново една мини-щучка около 20 см и едено прозрачно сомче.
Аквариума не беше много голям -около 150 литра. Имаше и едно линче там.
Въпреки че имаше капак, на два пъти щучката бе намирана изкочила на пода, но все още жива :oops:
Разстоянието от ръба на капака до борда на аквариума бе точно колкото да се промъкне рибето.
Рибата се хранеше доста прилично с виолетки (тодорки), като един ден ''изчезна'' и линчето.
След като, я намериха една сутрин безжизнена на пода
:oops: пуснахха сомчето в един микро-язовир в близост до града.
Та съвета ми е - не толкова важна е големината на аквариума, колкото е необходимо капака да прилепва плътно по борда на аквариума.


П.С. Интересното беше че въпреки отсъствието на естествена среда, щучките не изгубиха окраската си, не избледняха подобно на останалите сладководни риби, затворени в аквариум.
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Щука в аквариум?

Мнение от esox hunter »

fori написа:Някой пробвал ли се е досега? Гонят ме някакви идеи за 2-3 писалки формат 10-15 см в около 200-250 литра вода.
Фори не знам дали в даден момент няма да се самоизбият /самоизядат/ , като е малко пространството :roll: Щуката по принцип има силно изявено чувство за лично пространство :lol:
Иначе една съм виждал в аквариум да я гледат доста време и хич не беше малка около 50-55 см и 1 кг., но си живееше самичка. Аквариума не беше голям и водата беше позеленяла та рибата доста слабо се виждаше :wink:, но пък определено и беше добре като я гледах...доколкото може да е добре риба в аквариум
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”