Да гледаме каракуди

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Здравей отново ... Докато те нямаше да се похваля станах собственик на 120л. аквариум в който в момента отглеждам 5 каракудки, 10 кубинки, 5 слънчевеи риби и един костур.. Всички риби още на втория ден след пускането им във аквариума започнаха да се хранят (което е странно за мен но факт) сега налитата на всичко което падне във водата.. подавам и червейчета както и по някое парченце вафла на повърхостта и те ядът всичко...

Щом твоята рибка не е хранена от две седмици със сигурност ще прояви интерес към коричка хляб или парченце вафла плаващо на повърхността и така ще я забележите .. Ако тя е там и е жива няма как да не се качи горе да не си хапне ... пускаш и трохата и после провери след час примерно какво се случва. ..

Немога иначе да кажа дали не е загинала но ако е умряла би трябвало да изплува отгоре заедно със другата риба .
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от Tonito »

Платичко,съветвам те да не храниш рибите с хляб,че в хляба има мая,ако не го докопат до 1 час,маята в хляба окислява водата и край с рибките
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Знам какво причинява хляба на водата и рибките ... затова и посъветвах на рибката в саксията да се пусне вафла или малка коричка хялб която няма да може да окисли водата в случей че рибата не я изяде .
levski953
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Сеп 20, 2009 1:00

Re: Да гледаме каракуди

Мнение от levski953 »

Няколко въпроса по темата и от мен...Преди няколко седмици минахме с приятели през язовира край село и хванахме по някоя-друга каракуда.Аз взех една и я пуснах в двора до къщата-метър и половина под земята има дупка запълнена с вода,в която се намира водомера и целогодишно е пълна с вода.Дъното отдавна е песъчливо и предполагам,че ще й хареса на каракудата(Дали мога да посадя нещо като водорасли или трева,за да й е по-уютно? :mrgreen: ).Кажете мнението си дали ако пусна повече каракуди ще могат да живеят там без проблем?Мерси предварително.
Аватар
Поморийския
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 16:50
Местоположение: Поморие Чикаго
получил Браво: 1 път

Re: Да гледаме каракуди

Мнение от Поморийския »

Каракудата даяни на всичко ГБЕ без проблем
spider4owe
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 1:12
Местоположение: Montana
получил Браво: 2 пъти

Re: Да гледаме каракуди

Мнение от spider4owe »

Аз имам езеро в градинката и е 2 на 2 и е дълбоко 1,5 см. аз гледам в него доста риби имам Таранки (Каракуди) , Кленчета , Костур , Попче едно имам и един Шаран гледам ги повече от 1 година Шаранчето ми е 2 кг. и си живуркат доста добре зимата правя дупки в леда и те са си в летаргия. Храня ги предимно със смеляни - царевица и жито,Храна за Шарани,Ярма за животни и кюспенце и от време на време след някой риболов с червейчета рибките са ми голяма атракция и лятото се дигат високо да се напичат и как се доближа до езерото те изчезват бързо :d !!!
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”