Колко живеят каракудите?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
VesKoz
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 15:20
Риболов: само речен риболов

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от VesKoz »

Абе, не знам, ама Волуяшките (навремето след работа ходех) като ме мързи да ги изчистя и ги пъхам направо от кофата в хладилника. След 3-4 дни като ги размразявам на топлата вода мърдат и то енергично.
СмЕтай! Много народ не вярва, но теста не е сложен. Всеки може да го провери.
Относно дълготрайността на живота са те хванали за мезе, според мен, въпреки че в кладенеца условията са константа. :D
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от esox22 »

Просто се обадете в някоя телевизия и ще стане хубава репортаж.
На хората им писна от лоши новини.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от LVitchev »

:lol: :lol: :lol: Викнете и водолаз с камера да направи филм за каракудодинозавъра,може и дългометражен да се направи,тази каракуда е герой.Иначе,за ядене има достатъчно за ядене навсякъде,където има вода.Най-малкото ще яде полипите по камъните,под водата се трупат и камъните зеленясват,ще обира тях и гладна няма да остане.Ама водолаза непременно да викнете :mrgreen: :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от naso »

Като гледам, спартиана :D отдавна ни е била шута, така че направо я отписвайте тази история за каракудата с големите очи от кладенеца
Беше много тъжна история. А най лошото е, че няма да разберем никога нейния край :(
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от esox22 »

А бе, българска му работа :(
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от RUNNING WILD »

замразени на топка съм ги вадил от яз.Сопот и след 1 ден в фризера оживяха в водата на мивката,иначе каракудата живее 6 месеца в буркан без ядене филтрира си това което е под люспите и водата,тази в кладенеца смуче плесента по стените,в големите студове кефалите това ядат от камъните и мостовете дето се събира плесен и зеленяши по стените.
stoik
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 18:44
Риболов: спининг, мач, фидер
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Колко живеят каракудите?

Мнение от stoik »

Не знам как се определя дали една каракуда е щастлива! Огромните очи през огледало не мисля, че са показател за голям размер като цяло на рибата. Щом е живяла толкова време, значи се е приспособила някак. Не мисля, че може да умре от глад. По-скоро фактори са наличието на кислород и постоянно ниските температури.
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”