Искам да зарибя.....

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

:)

Мнение от AlCapone »

Jordan1970 написа:Изключително приспособима риба.
Единсктвено незнам от къде може да се закупи зарибителен материал...
Дам всичко изглежда много удачно и изпълнимо но за голямо съжеление и аз не намирам никъква информация от къде мога да ги закупя(Сомчетата) което като цяло скапва цялата работа............. А имам голям мерак да зарибя с нещо това язовирче ама май няма да ми се сбъдне....
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Пиши на Емо83 да ти каже той откъде да си купиш.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
ghost_dog
Мнения: 235
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 10:51
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: :)

Мнение от ghost_dog »

AlCapone написа: Дам всичко изглежда много удачно и изпълнимо но за голямо съжеление и аз не намирам никъква информация от къде мога да ги закупя(Сомчетата) което като цяло скапва цялата работа............. А имам голям мерак да зарибя с нещо това язовирче ама май няма да ми се сбъдне....
Добре де...ти като ти пишат четеш ли....сандиста ти даде линк към тема в която са описани фирмите продаващи зарибителен материал....

СОМ

ЕТ " Стенди-Ст. Стоянов"
с.Розо общ. Тунджа
0887746753

"Диана фиш" ООД
гр. Ямбол
0896645780

Институт по рибарство
и аквакултури -гр. Варна
Филиал Пловдив
0887354093

На тези телефони звъня ли, за да провериш ???
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

:)

Мнение от AlCapone »

Колега не съм сляп както можеш да предположиш така че ако от тази тема с стопанствата имах резултат едва ли щях да пиша все още че търся сом замисли се малко преди да ме критикуваш. На първият телефон ми казаха че не се знае дали ще имат сомчета щяло да се знае след 20-25 дена на Втория ми казаха че имат само шаран и амур на третия никои не вдигна.

nissana :) ще се свържа и с него да питам мерси за отзива!
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от AlCapone »

nissana написа:Пиши на Емо83 да ти каже той откъде да си купиш.
Колега и Емо питах и пак до никъде.....
Emo-83 написа:
AlCapone написа:Здравей колега насочиха ме към теб относно зарибителен материал. Искам да попитам имаш ли информация или самия ти дали предлагаш канален сом или обикновен европейски , бяла риба, амур и щуки и евентуално ако имаш да ми кажеш и цена? Благодаря предварително!
Не ще зарибяваме със сомчета и сега ги копуваме всичките.Те са европейски.
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

:)

Мнение от AlCapone »

Здравейте колеги! Реших си въпроса с помоща на този сайт http://www.agroborsa.com/ намерих си сом на 3лв бройка с тегло 400-600грама и амур за без пари :) Мисля да се възползвам пък каквото стане. Само че поради ограничения бюджет на нашия ентусиязъм едва ли ще вземем повече от 35 сомчета и малко съм песимистично настроен за развитието им в нашия водоем но ако не пробваме няма да разберем току виж започнат да се развъждат :)
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Колко са големи щуките, да не ви нахапят сометата, че баб щука малко лакома си пада и не подбира :wink: няма ли някъде отделно да си ги отгледате още малко да пиораснат пък после при щуките.
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

:)

Мнение от AlCapone »

Дам и мен точно щуките ме притесняват. Ами какво да ти кажа до колкото знам най-голямата която е хващана до сега е 4.5кг което е предостатъчно за да е*е ма**та на сометата. За жалост нямам къде да ги гледам за да поотраснат...

Отново съм отворен за идей и предложения.
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Големи сомове за без пара няма кой да ти даде, а да чакаш някой да се смили и да ти го даде да го пуснеш ще се отвисиш , няма ли някой у селото басейнче бе, пуснете го там и ги поохранете малко после у гьола с големите, 400-600 гр са педявки и малко , кило щука си ги къцка за закуска ,а и вие както ще вземете 30-40 ще ги опукат за една зима, това не спи само яде :wink: , трябва детска градина да намерите иначе ще им изнасяте 40 на сометата.
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от AlCapone »

quietriot написа:Големи сомове за без пара няма кой да ти даде, а да чакаш някой да се смили и да ти го даде да го пуснеш ще се отвисиш , няма ли някой у селото басейнче бе, пуснете го там и ги поохранете малко после у гьола с големите, 400-600 гр са педявки и малко , кило щука си ги къцка за закуска ,а и вие както ще вземете 30-40 ще ги опукат за една зима, това не спи само яде :wink: , трябва детска градина да намерите иначе ще им изнасяте 40 на сометата.
Добре казано колега ЕВАЛА ! :D

Големи спънки с това зарибяване ей! Почвам да мисля по въпроса за детската градина! Ама мисля че това положение окончателно ще провали цялата работа..
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Е у цело село нема един с басейнче или резервоар в двора ли бре, не мога да повярвам бате :lol: :lol: :lol: другия , вариянт е в голямото да си преградите басейнче с мрежа и колци и сте готови :wink: ем дребосика ще минава да си го хапват сометата ем щуките ще духат супата.
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от AlCapone »

Не не казвам че няма басейнчета, има ама тези за който се сещам са все на едни старци дето едва ли ще ни сътрудничат. Резервоари също има дори 2 ама те са на километър от селото и нищо чудно ако пуснем там сомчетата след 1-2 седмици вече да не са там. Варианта с преграждането също не става защото ще се разбере и за него и пак някой ще ни направи мръсно.

Върти ми се нещо в главата като клетка от арматурно желязо и оградна мрежа но тя трябва да е големичка според мен щото 30 сомчета са си бройка не може да ги пуснеш в клетка метър на метър. Сега тази събота ще си ходя на село и ще търсим вариант и след това ще пиша до къде сме стигнали.

п.с Иначе quietriot мерси за идейте както и на всички останали, Благодаря!
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Моля бате , Васил се казвам, абе винаги има решение някакво, само трябва да се помисли, а повече глави мислят по добре :wink: .
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от AlCapone »

quietriot написа:Моля бате , Васил се казвам, абе винаги има решение някакво, само трябва да се помисли, а повече глави мислят по добре :wink: .
Аз съм Любо приятно ми е! Съгласен съм именно за това има и форуми като този за което много се радвам! :)
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

:)

Мнение от AlCapone »

Здравейте! В крайна сметка след упорито търсене на място в което да гледаме сомчетата не намерихме нищо и всичко пропадна ЗА МОЕ ГОЛЯМО РАЗОЧАРОВАНИЕ! Но няма да се отказваме просто за момента няма как!!!
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”