За щуките,навиците им и.....

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Публикувай отговор
banana
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 16:09
Местоположение: София

Мнение от banana »

А каква дебелина да е влакното.
Аз съм най-великия рибар.
banana
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 16:09
Местоположение: София

Мнение от banana »

И каква е тая тапа.
Аз съм най-великия рибар.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

banana написа:И каква е тая тапа.
Тапата е "охранена" плувка. :D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
banana
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 16:09
Местоположение: София

Мнение от banana »

Абе а кой номер да е куката и ква дебелина да е влакното.
Аз съм най-великия рибар.
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Мнение от GE6_HUNT »

0,30-0,50 влаханце,тлъста сочна тапа,стомана с кука единична двойна или тройна №1-7/0 и мезето на кукакта да е жива рибка,по възможност месна и местна :twisted:
banana
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 16:09
Местоположение: София

Мнение от banana »

Абе от къде да си взема кубинки.
Аз съм най-великия рибар.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

А, модератор де!!! Не опорочавайте темата колеги. Много е хубава и важна........... :cry:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Е не съм ловил щука нощем!!!А съм си походил за щука :wink: !Даже на бившия култов водоем за щука -Старото корито на Огоста,след едноседмично висене,ударите са били винаги по светло.Не отричам обаче,че ако подадеш рибката пред дебнещ хищник ,той няма да я усети и да я атакува,или пък стръвта сама му се завре в обсега-няма да и прости...А за клена ...той си е редовен досадник на въдиците за сом на Огоста и по тъмно.
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

И така след като писах за уловената щука през ноща (лично от мен видяна и снимана) още в събота срещу неделя освен шаранджииските гьостерици намаах и четири тапи. Недалеч от мен имаше още колеги с по-вече от четири тапи и се почна чакането.
Първото повличане беше точно на зазоряване, някъде към 7.00 сутринта, отново остава загадката за мен, гони ли нощем или хванатия крокодил - 9,3 кгр. е чиста случайност.
Успех на всички дето ще я гонят тмя дни.
banana
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Окт 08, 2006 16:09
Местоположение: София

Мнение от banana »

А на щипоци и кубинки става ли щуката и кво мислите за местата около ботаническата градина.
Аз съм най-великия рибар.
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

И аз да се умешам барабар Петко с мъжете. ОК - нека се съгласим, че щуката е основно дневен хищник. Но! Изключенията не са, за да потвърдят правилото. Забележете, че описаните нощни зъбатки са винаги бая крокодили. Т.е. нахитряла и дърта баба. Денем ще усети повода, ще види тройката и презрително ще отмине. Нощем линията само ще й спомене, че там някъде мърда едно беззащитно рибе.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
joco
Мнения: 685
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 19:10
Местоположение: София
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 22 пъти

Мнение от joco »

Я да взема да си пиша малко и аз в темата :oops: .Това в кръга на шегата.Значи след излетите на Кочериново се получиха следните констатации(най-вероятно верни само за там,без да обобщавам):
1.Първия път ударите яха само от писалки(макар и доста,като бяхме със стандартни тапи с допълнително олово и оцветени и утежнени булда ,метален повод и рибки 7-8 см.Хвърляше се на плитко,а водата беше прозрачна.
2.Вчера коренно променена тактика-прозрачни булда,пълни поне до половината с вода,кевларени поводи и малка тройка №6-8.Имаше и утежнени тапи на "Дам"(отдолу черни,отгоре червени.Малки рибки-до 4-5 см. и малки слънчевки хванати на място.Отчетлива разлика в кълването-повечето удари бяха на булдата,на тях се закачиха и трите мерни щуки.
3.Бяхме хвърлили по една на обикновенна тапа с телен повод и голяма тройка и голяма каракуда(абе голяма,просто както трябва да се лови :oops: ).От сутринта до 18,45-обходиха целия водоем,инцидентни подръпвания,но толкоз.
1.Безплатният секс развращава,платения-озлобява!
2.Идеалната жена е като хлебарката-виждаш я или само нощем или само в кухнята!
miron
Мнения: 474
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 22:52
Местоположение: Sofia,Скравена,Sunny Beach

Приключенията на Мирон

Мнение от miron »

Здравейте най-после и аз да имам какво да напиша тук.
Днес към 14:00 решавам да отида да понамокря тапите и в 14:50 с 20-ина каракудки кацам на гьола.Слагам по една малка каракудка на двете си въдици и хоп у водъта ,след 30-ина мин. премятане едната е на 15 метра на вътре другата на 2 метра.Часът е 16:45 ,понеже бях
сам и си казвам премятам,пуша една цигара и си тръгвам,при премятането едната каракудка падна в водата на 10 см. до брега ,сложих нова и пак хвърлих,минаха 5мин. и пред мен скача някаква жаба ядосах се и метнах един камък ,а жабата още по напористо цапа когато станах за да я изгоня и какво да видя опашката на моето рибе стърчи от устата на едно щукле веднага взех едната пръчка и го забих по главата ,но пущината не помръдва тогава разгънах кепа и щом го вдигнах от земята щуката се скри.
След случката започнах да оглеждам на всякаде около мен (пъно с щуклета ) веднага взех едната въдица и меду храстите поднасям рибето без да потапям тапата и ....... мигновенен удар ,първата писалка е на лице,десет метра по на дясно пак виждам едно пиронче и до като и подадох рибето вече беше захапала хванах общо 3 около 20см. за 20-ина минути и вече плуват в новия си дом.
Някой ще си кажат:Какво толкова ,но за пролазващия в щуколова МИРОН това си е чиста доза опит ,като се има в предвит ,че от три дни ходя на този гьол и нямах удар и днес щях да съм капо ако не бях изпуснал каракудката пред мен.
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

ZLAK написа:Здрасти Цербер,
От вчера ми се подпали главата с тези истории за щуката по Марица и каналите към нея . Предполагам че не би било проблем да отскочим на есен за два три дни с една сговорна дружина на риболов. Доколкото разбрах от един друг постинг - не правели проблеми на границата като те видят с въдиците.
Остана да се намерят няколко луди глави , малко организация и предврителна информация от посолството ...:D .
Ми айде, от 25/12/07 до 05/01/08, ще съм там.
Ще чакам дружината, ...само да не е бозава водата.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Явно на никой не му се лови щука.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”