Слънчево затъмнение и кълвино

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Слънчево затъмнение и кълвино

Мнение от Алеко »

Дали има някаква връзка? Вчера имаше частично слънчево затъмнение, а Любо и аз бяхме на гьола на Бистрица да мятаме блесни за пъстърви. Единствено той отчете едно кълване. Дали пък рибите не са били активни заради затъмнението?
legion
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2005 21:58
Местоположение: Blagoevgrad

Мнение от legion »

Вчера и аз бях цял ден 2 костура и 1 каракуда(без сънджака и дребосъците),колегите около мен също бяха почти капо,но затъмнение не видях :roll: :idea: :roll:
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Слънчево затъмнение и кълвино

Мнение от kriki »

Алеко написа:Дали има някаква връзка? Вчера имаше частично слънчево затъмнение, а Любо и аз бяхме на гьола на Бистрица да мятаме блесни за пъстърви. Единствено той отчете едно кълване. Дали пък рибите не са били активни заради затъмнението?
Да, били са се захласнали да гледат затъмнението и не са забелезвали блесните. :idea:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Re: Слънчево затъмнение и кълвино

Мнение от Lubo »

kriki написа:
Алеко написа:Дали има някаква връзка? Вчера имаше частично слънчево затъмнение, а Любо и аз бяхме на гьола на Бистрица да мятаме блесни за пъстърви. Единствено той отчете едно кълване. Дали пък рибите не са били активни заради затъмнението?
Да, били са се захласнали да гледат затъмнението и не са забелезвали блесните. :idea:
Вярно е. :lol:
Аз обаче мисля че причината е в десетте санта видимост в гьола - преодолях я. Сложих един воблер Салмо, който свети на тъмно и на него удари!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Ами...имам впечатление от онова слънчево затъмнение през 90-тте години, дето БНТ го прспа :D Наши приятели бяха на Шипочанския 3-4 дни преди това, на отсрещния бряг в боровете. До деня на затъмнението на 8 дънни и две плувки бяха извадили 10-тина костурчета. Прекарахме затъмнението на чашка под боровете и един час след него се "отпуши" така, че или се ловеше на плувка, или, ако си на дъно, смогваш да обслужваш едва 2 въдици и пак си беше хамалогия. Не знам дали имаше връзка със събитието, защото така продължи, докато си тръгнахме след 3-4 дни, а и след нас :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”