В корема на хищника

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
vrabec
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 13:16

В корема на хищника

Мнение от vrabec »

Привет колеги . Отварям тази тема заштото мисля много от нас могат да споделят за интересни неща намерени в корема на хищниците.Аз лично при спинингов рибилов до Злокучане от корема на 40см кефал открих цяла мишка :!: Останах доста изненадан :shock :x :x
Деян Златев
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 19:53

Мнение от Деян Златев »

В една щука около 2-2.5кг, която си позволих да взема, намерих метален повод и 3ка :shock:
И двете неща ставаха за употреба после :lol:
И още един случай. Докато откачах блесната от една щука, малко по- малка от тази от горния случай, тя повърна около 6-7 тодорки. Надявам се още да си ги лови тея дребосъци(преди 2 години беше уловена и пусната).
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Fisherman66 »

Улавям щука на рибе.... преди двайсетина години.... размера и е 37 см. ... от устата и стърчи опашка ... внимателно дърпам и.... изваждам друга щука с дължина 35 см :shock: .... с полусмляна вече глава....

... миналата година хващам петнайсетсантиметрово кефалче на Вит.... бре!... некви ръчички му стърчат от устата! .... като го хващам виждам налапано малко жабенце... дупарата със задните му крачка са в гърлото на кленчока, а главата и предните - отвън .... :lol:
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
LynyrdSkynyrd
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 11:28
Местоположение: София

Мнение от LynyrdSkynyrd »

Аз като изкарах една щука на брега почна да се мята по пясъка и нещо изхвърча от нея и то почна да подскача. Оказа се малко сомче цялото нахапано но живо след което го пуснах във водата, но дали е оцеляло не знам.


Друг път изкарвам кефал и като го хванах с ръка почна да "разтоварва багера". Гледам нещо дълго почна да излиза, оказа се змия.
Am I evil? Yes, I fucking am
Am I evil? I am man, yes, I am.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Епа хайде и аз да напиша...

В корема на костур около 300 г уловен на яз.Лобош, освен обичайните уклейки с който всичките са пълни съм намирал и голи охлюви :)


В корема на щука, цяла каракуда около 100г.

Най-интересни са ми били случайте с рибарниковите пастърви. Там съм намирал, клечки, фасове, царевица, кукички, стениопор и най-фрапантното в няколко и по 40-50 г камъни и пясък :)
barabinara
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 16:42
Местоположение: Sofia i edin Marishki podmol ...
получил Браво: 1 път

Мнение от barabinara »

От корема на соме съм вадил некъв полуразложен гризач, най-вероятно плъх, чийто диаметър беше малко по голям от устата на хайванчето. Как го е намушкало вътре си остава загадка за мене.
Преди години една щука ми скъса повода, а 15-20 минути по-късно братовчед ми я хваня на блесна. Повода беше целия налапан а куката беше закачена след хранопровода.
Кормейки енда щука която един приятел беше хванал, открих огромна единична кука, която беше заседнала в края на аналното отверстие.
Хващал съм кефал, който докато го откачах изплю 3/4 парче домат с големина на кокоше яайце.
Реалноста е само илюзия, породена от липсата на алкохол ...
http://www.youtube.com/watch?v=Dn8wGRyw ... re=related" target="window.open(this.href);return false;
Вече чувам как ми свири аванса ... или МАЙ това e THUNDURSTRUK
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Мнение от spin_master »

В корема на голям костур, цял рак :)
Чистя въпросния костур и гледам нещо подозрително твърдо и тъмно в стомаха. Отварям го и какво да видя :!: Средно по големина раче, цяло.
orlando
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 11:33

Мнение от orlando »

УУуууу, че гадноооо :S
Pol™
Мнения: 615
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 9:24
Риболов: шаранжийски - МИНИМУМ
Местоположение: шоплука
Обратна връзка:

Мнение от Pol™ »

Изображение

Ето какво може да направи една гладна голяма щука.
Всичко друго, но не и лицемер.
Може да ме настроите, но не и да свирите на мен!
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Голям търбух ! Като го напълни после не пипа няколко дни.Е тая повече няма да го пълни.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
franko
Мнения: 3455
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 21:37
Риболов: сооооооом
Местоположение: пловдив
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от franko »

Аз съм намирал в стомаха на сом-човешка ръка стиснала кльонк.
Това на шега ,ей.Дан се вържите.
Сега по сериозно.
В темата ,не трябва ли да се пишат за необичайни неща ,които сте намирали в коремите на рибите. Мишки,риби,раци тем подобни си е напълно нормално меню за един хищник.

В две пъстърви съм намирал фасове.Рибите бяха три килограмови и в едната имаше два,а в другата един.Два дена после мятах на фас с нагласата,че ще ги скъсам,но нъц :wink:.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

В 38 сантиметрова балканка, една от 3-те които съм прибрал за 5 години риболов, поради тежко увредени от тройката хриле, открих 3 четвъртинки стар лук....после жена ми се смя и каза че ако съм я бил хванал след още няколко дена е щяло да има и морковчета та да е готова шпикована :D :D :D
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Колеги престанете със спама ако продължите заключвам темата.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Trap, ако това се отнася до мен нещо не си познал. находката ми е истинска и ако не вярваш ще ти дам телефона на жена си(виждаш ли какво доверие ти гласувам!) че да провериш за лука...
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Не става въпрос за теб.Имаше постове на колеги които напрово бяха усрали темата и се наложи модериране.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”