Възможно ли е естествено размножаване на сивен и американка?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Възможно ли е естествено размножаване на сивен и американка?

Мнение от DobreFF »

Както знаем, по книгите пише, че в нашите условия американката и сивена не могат да се размножават естествено и се разпространяват само чрез изкуствено размножаване. Подобни са примерите с риби като толстолоб и чудски сиг. Чудският сиг беше разпространен преди време в някои от по-големите язовири у нас като Искър, Душанци и други, но вече се излови изцяло. Скоро не съм чувал случай за уловен. При него е ясно, че не се размножава у нас. Толстолоб се отглежда на много места у нас, но вече е факт, че има места, където се размножава успешно. Ясен пример е река Дунав. През топлите месеци плитките разливи в Румънската част на реката се нагряват много и хайвера се развива, излюпват се рибки. Ето защо, без зарибявание в Дунава има доста толстолоб.
Та мисълта ми беше, възможен ли е подобен случай и с Американките и сивените? Не намират ли някъде у нас, все пак, подходяща среда за естествено размножаване?
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Мнение от DobreFF »

Оххх, извинявам се, но изобщо не съм забелязал, че вече има подобна тема. Съжалявам.
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”