НЕВЕРОЯТНО НО ФАКТ - НЕВИЖДАНА РИБА В МАРИЦА

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Точно така!Ако някой случи изложенията ,,Агра" в Пловдив ще види какво предлагат от Института като зарибителен материал.
А наводненията през лятото зарибиха Марица с кво ли не...
muhomor
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 10:44
Местоположение: Русе

Мнение от muhomor »

Колеги, нищо чудно няма в това, че след тия наводнения ще има промени...
Тия дни четох, че в Дунава са хванали американски сом (дето ги лови Cougar-a)...
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

muhomor написа:Колеги, нищо чудно няма в това, че след тия наводнения ще има промени...
Тия дни четох, че в Дунава са хванали американски сом (дето ги лови Cougar-a)...
:lol: :lol: :lol:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Чичо Веско »

joro_olympus написа: сигурно си се ядосал, като съм се изразил малко крайно, без да знам проблема на човека. Хайде да гледаме напред, прощавам ти незаслужената обида, въпреки, че и аз се ядосах
Разбира се, че се ядосах! Вярно че това бе на момента, но все пак едва ли трябва да допускаш, че ще седна да си правя труда да качвам снимка, която е предварително фалшифицирана! И затова реагирах така! Цялата тая еуфория беше, защото аз лично, никога досега не бях нито виждал, нито чувал за такава риба, и като ми донесоха снимката направо се гръмнах!!! И си мислех, че ще е сензация, и че последното нещо което ще се коментира ще е качеството и достоверността на снимката, но... и затова и реакцията ми бе такава! Извинявам се, за което, но мисля, че ти ми даде повод за такава реакция.
Както и да е, забравяме за репликите и си стискаме ръцете с надеждата, че и ние ще хващаме подобни интересни риби и то по-големи! Успех на всички колеги :D
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Чичо Веско написа: Както и да е, забравяме за репликите и си стискаме ръцете с надеждата, че и ние ще хващаме подобни интересни риби и то по-големи! Успех на всички колеги :D
:D :D :D
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

joro_olympus написа:
Чичо Веско написа: Както и да е, забравяме за репликите и си стискаме ръцете с надеждата, че и ние ще хващаме подобни интересни риби и то по-големи! Успех на всички колеги :D
:D :D :D
Само в сънищата :lol: :lol: :lol:
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Rincewind
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 04, 2005 12:13
Местоположение: София

Мнение от Rincewind »

Да рибата е веслонос наистиа - Polyodon spathula. Не е от семейството на есетровите риби, принадлежи към отделно семейство, но от същия разред (Есетроподобни) - това са общо взето излишни подробности. Веслоносът упорито се опитват да го натрапят от няколко години насам, като според мен това е доста необосновано, но и това е друга тема. Аз по принцип не одобрявам нито едно интродуциране на нетипични за дадения район видове, колкото и да били те "перспективни". Тази година бях в рибовъдно стопанство "Белуга" във Видин. И те гледат в техните басейни веслонос. Стопанството е арендирало и яз. Дреновец, където са разположили садки за есетрови риби вкл. и веслонос. Често от Белуга изпускат риба в Дунава (стопанството е много близо до реката), като тази година са изпуснали и веслоноси. Същото е положението и с река Марица предполагам. В Болярци със сигурност отглеждат веслоноси и намирането на вида в Марица и за в бъдеще няма да е учудващо. За щастие се надявам, че цялото чудо ще е за 3 дни, също като с буфаловите риби и пеледа и след няколко години всичко ще си дойде на мястото, т. к. веслоноса не може да се размножава по естествен път у нас - също както и повечето интродуцирани риби. Време е вече обществеността (рибарската, разбира се) да заеме по твърда позиция относно самоволията на ловно-рибарския съюз и шепата арендатори, които внасят, какво ли не, без да се замислят дали естествената българска ихтиофауна не страда от това. Ние и без това си имаме пребогат и интересен комплекс от видове риби, че вместо да хабим усилия и енергия да го "дообогатяваме" по-добре да се замислим как да го опазим и съхраним.
Извинявам се за излишната емоционалност, колеги!
KOP
Мнения: 730
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от KOP »

Не е излишна емоционалност, а здрав разум, според мен
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Точно така, привнесените риби отвън засега само нарушават ихтиофауната. Зариби се с някакъв ихтиоматрял и си е...е м....а отсекаде. Някой да е хващал Буфало напоследък... Тъпотия...
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Време е да вкарат слонове и тигри пак да се кефят и ловците,а не само рибарите.Тия акъл нямат.
Go BIG or Go Home!
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”