Зарибяване

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
niko0004
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 19, 2010 19:04

Зарибяване

Мнение от niko0004 »

Здравейте.Незнам да ли е тук мястото за въпроса ми но,се извинявам предварително.Та към въпроса.Имам голямо желание да зарибя една мнооого малка рекичка в близост до нашето село(не че живея там)ама като казвам малка по-скоро бих казал дере.За съжеление нямам снимки но,ще се опитам да я опиша.Значи в най-широката си част е около 2м а в най-тясната 50см.Дълбочината е от 40-50см до 1м.Надморското равнище е около 900м.Участъка на рекичката който искам да зарибя е дълъг около 1,5-2км понеже там е най-удачния участък,понеже преди и след този участък започват много пропасти,отвесни скали и т.н. абе вобще неможе да се припари.В рекичката има доста храна,като вдигна някой камък по него има от всички бръмбързлъци от които се сещате.Мисля да пусна американка.Та въпроса ми е колко рибки трябва да пусна в този участък като се има напредвид че рибата няма да има възможност да се движи нито надолу нито нагоре от този участък,защото както споменах по-горе там където свършва хубавия участък в горния си край започват отвесни скали около 4-5м а в долния пропаст около 15-20м.Благодаря за вниманието!!!
ogi70
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 9:43
Местоположение: Язовири и гори

Re: Зарибяване

Мнение от ogi70 »

Много благородно начинание :!:
УСПЕХ :!: :fish2:
Наличието на риболова, ракията и добрите приятели е доказателството, че господ ни обича!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Зарибяване

Мнение от Plat1ka »

niko0004 написа:Здравейте.Незнам да ли е тук мястото за въпроса ми но,се извинявам предварително.Та към въпроса.Имам голямо желание да зарибя една мнооого малка рекичка в близост до нашето село(не че живея там)ама като казвам малка по-скоро бих казал дере.За съжеление нямам снимки но,ще се опитам да я опиша.Значи в най-широката си част е около 2м а в най-тясната 50см.Дълбочината е от 40-50см до 1м.Надморското равнище е около 900м.Участъка на рекичката който искам да зарибя е дълъг около 1,5-2км понеже там е най-удачния участък,понеже преди и след този участък започват много пропасти,отвесни скали и т.н. абе вобще неможе да се припари.В рекичката има доста храна,като вдигна някой камък по него има от всички бръмбързлъци от които се сещате.Мисля да пусна американка.Та въпроса ми е колко рибки трябва да пусна в този участък като се има напредвид че рибата няма да има възможност да се движи нито надолу нито нагоре от този участък,защото както споменах по-горе там където свършва хубавия участък в горния си край започват отвесни скали около 4-5м а в долния пропаст около 15-20м.Благодаря за вниманието!!!
Колега колкото и да пуснеш рибки, те ще си живеят. Няма ли някакъв местен вид риба в тази река и ако няма знаеш ли какви са причините да няма ?

Иначе за този участък аз бих пуснал 500-600 рибки. Говорим за малки рибки до 6-7 см.

А защо си решил американки ?
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Зарибяване

Мнение от asp-erman »

Не съм толкова компетентен, но си мисля, че с балканка ще имаш по-голям успех.
И най-важно от всичко е по-време на лятното маловодие,колко вода остава в тази рекичка.
Знам няколко рекички от такъв размер в Стара планина, които почти пресъхват по време на маловодие.
Успех и поздравления за начинанието!
Ако ученика е готов,учители се намират!
niko0004
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 19, 2010 19:04

Re: Зарибяване

Мнение от niko0004 »

Plat1ka написа:
niko0004 написа:Здравейте.Незнам да ли е тук мястото за въпроса ми но,се извинявам предварително.Та към въпроса.Имам голямо желание да зарибя една мнооого малка рекичка в близост до нашето село(не че живея там)ама като казвам малка по-скоро бих казал дере.За съжеление нямам снимки но,ще се опитам да я опиша.Значи в най-широката си част е около 2м а в най-тясната 50см.Дълбочината е от 40-50см до 1м.Надморското равнище е около 900м.Участъка на рекичката който искам да зарибя е дълъг около 1,5-2км понеже там е най-удачния участък,понеже преди и след този участък започват много пропасти,отвесни скали и т.н. абе вобще неможе да се припари.В рекичката има доста храна,като вдигна някой камък по него има от всички бръмбързлъци от които се сещате.Мисля да пусна американка.Та въпроса ми е колко рибки трябва да пусна в този участък като се има напредвид че рибата няма да има възможност да се движи нито надолу нито нагоре от този участък,защото както споменах по-горе там където свършва хубавия участък в горния си край започват отвесни скали около 4-5м а в долния пропаст около 15-20м.Благодаря за вниманието!!!
Колега колкото и да пуснеш рибки, те ще си живеят. Няма ли някакъв местен вид риба в тази река и ако няма знаеш ли какви са причините да няма ?

Иначе за този участък аз бих пуснал 500-600 рибки. Говорим за малки рибки до 6-7 см.

А защо си решил американки ?
Никога не е имало риба в тази рекичка.А що се отнася да пусна американка или балканка,просто не ми се рискува с балканка да не стане некой сакътлък та така да си иде материала.
niko0004
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 19, 2010 19:04

Re: Зарибяване

Мнение от niko0004 »

asp-erman написа:Не съм толкова компетентен, но си мисля, че с балканка ще имаш по-голям успех.
И най-важно от всичко е по-време на лятното маловодие,колко вода остава в тази рекичка.
Знам няколко рекички от такъв размер в Стара планина, които почти пресъхват по време на маловодие.
Успех и поздравления за начинанието!
Рекичката непресъхва през лятото,а и извора не е много далеч от участъка в който искам да пусна рибетата.Благодаря за отзивите!!!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Зарибяване

Мнение от Plat1ka »

Ами виж ти която и от двете риби да избереш ако стане сакатлък ще си иде материала. Въпроса е в това, че ако рибките дай Боже се хванат. Балканката ще може и да се размножи и да си се завъди в реката. А американките ще си остана толкова колкото си пуснал докато не ги надуши някой да ги излови.
niko0004
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 19, 2010 19:04

Re: Зарибяване

Мнение от niko0004 »

Plat1ka написа:Ами виж ти която и от двете риби да избереш ако стане сакатлък ще си иде материала. Въпроса е в това, че ако рибките дай Боже се хванат. Балканката ще може и да се размножи и да си се завъди в реката. А американките ще си остана толкова колкото си пуснал докато не ги надуши някой да ги излови.
Да това е така ,ама развъдник за американка има на 30км от там а,за балканка не по-малко от 230км.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Зарибяване

Мнение от Plat1ka »

niko0004 написа:
Plat1ka написа:Ами виж ти която и от двете риби да избереш ако стане сакатлък ще си иде материала. Въпроса е в това, че ако рибките дай Боже се хванат. Балканката ще може и да се размножи и да си се завъди в реката. А американките ще си остана толкова колкото си пуснал докато не ги надуши някой да ги излови.
Да това е така ,ама развъдник за американка има на 30км от там а,за балканка не по-малко от 230км.
Е така погледнати нещата, изборът е ясен :) И мен много ме спира това с разтоянието. Искам да пуна тука в една река до нас Балканки. Ама най-близките рибки са чак в Пещера :)

Успех в начинанието пък дай Боже след година две да пишеш репортажи с пастърви от тази рекичка.
FaN7a_
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Дек 29, 2011 12:53
Риболов: Предимно риболов на леко.

Re: Зарибяване

Мнение от FaN7a_ »

Колега 1-во защо ще зарибяваш място което е затворено и рибата няма как да мигрира свободно , 2-ро това е пълна глупост с американка тя е толкова хищна че ще изяде и собственият си хайвер и 3-то там в тая зона сега не се разбира има ли риба или няма за да си направиш сам извода да ли да зарибяваш.
Аватар
zdp
Мнения: 164
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 10:49
Местоположение: София
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Зарибяване

Мнение от zdp »

FaN7a_ написа:Колега 1-во защо ще зарибяваш място което е затворено и рибата няма как да мигрира свободно , 2-ро това е пълна глупост с американка тя е толкова хищна че ще изяде и собственият си хайвер и 3-то там в тая зона сега не се разбира има ли риба или няма за да си направиш сам извода да ли да зарибяваш.

Колега, преди да даваш съвети и отговори се загледай в датата на темата, ровиш се в тези отпреди години.
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”