Хищна мида мъчи рибите в яз. “Огоста”

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Аватар
Ristich
Мнения: 627
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 15:57
Местоположение: гр. София

Мнение от Ristich »

Братче, а знаеш ли и че на Овчарица може шарана да ги рупа. Ще пробвам с мида "на косъм" :)
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Черупките на тая гад изобилстват по пясъка в долното течение на Огоста.
Жална му майка на Веца на язовира :lol: :lol: :lol:
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

За ВЕЦ-а съм за ,нека му е жална майка ама за рибата е много кофти.Да зарибяват по скоро с амур да живне малко рибата или най вече хайвера. :roll:
rosko
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 21:43
Местоположение: Монтана

Е!

Мнение от rosko »

Здравейте о от мен! Та за мидите. По-предишният шеф на ИАРА-та, ми беше приятел и когато правихме палатки често се отбиваше при нас. Черния амур го пуснаха още през пролетта на 2003-та год, и имаше някакъв ефетк. Другият фактор който малко понамали мидите беше лятното източване през 2003 и 2004 г. на язовира с около 5-6 метра и доста гадини останаха на сухо. За шараните сте много прави - не стига че яде миди като свиня тикви, ами и като влезеш с лодката в язовира и имаш късмет да ти клъвне, след това тръгва встрани и ти реше кордата в мидите. Отвратителна работа. Имаме един от най-хубавите язовири с много разнообразна риба и хиляди шибани особености. Жалко че изчезна от него едрият костур и скобар. Едно време имаше и бяла мряна.
Трябва да променим нещата, които не можем да приемем...
spider4owe
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 1:12
Местоположение: Montana
получил Браво: 2 пъти

Мнение от spider4owe »

едно време имаше и Лин и Щука в нашия язовир Огоста аз сам ловил Лин в Малакутловският ръкав но не трябваше никаква захранка да се хварля щом хварлиш топка с подхранка и сичко бяга но и когато вадиш рибе то като цанбурка и плаши останалите но мрежарите опустошиха хубавия ни язовир и това е цялата истина .
kalimundi
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 22:49
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Хищна мида мъчи рибите в яз. “Огоста”

Мнение от kalimundi »

Едно време имаше много неща които сега ги няма било то хубави или лоши.Докато не се криминализира бракониерството нема оправия.Като знаеш че 1 или 2 години може да те е.......т в затвора ще си помислиш дали ще хвърлиш мрежа
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Хищна мида мъчи рибите в яз. “Огоста”

Мнение от hobby »

kalimundi написа:Едно време имаше много неща които сега ги няма било то хубави или лоши.Докато не се криминализира бракониерството нема оправия.Като знаеш че 1 или 2 години може да те е.......т в затвора ще си помислиш дали ще хвърлиш мрежа
Си, си! Баш! Казано на чист български! :lol:
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Re: Хищна мида мъчи рибите в яз. “Огоста”

Мнение от mario67 »

Тая гад я донесоха точно мрежарите-бракониери с мрежите си от Дунав.Всичко под водата е покрито с нея.Като влизам да кльонкам,особенно сутрин рано,може да се видят шараните как ги пасат от потопените дървета.В тая връзка,преди няколко години си поръчах царевица от Унгария и ми донесоха с аромат на ,,мида,, и друга на,, рак,,! В началото имахме огромен успех с брат ми на тази царевица! В коремите им имаше единственно и само миди :!:
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”