Преливат язовири и реки, а рибите ?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Borislav Haralampiev
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 0:16
Местоположение: Sofia

Преливат язовири и реки, а рибите ?

Мнение от Borislav Haralampiev »

Преливат над 40 микроязовира в Кърджалийско , а река Марица скъса дига ! Колеги мисля , че ще се получи интересна тема ако всеки от вас даде мнение. Как ще се отрази преливането на толкова много реки и язовири върху рибната популация , и къде по-дяволите отива тази риба ? Аз лично имам някакво предположение но за да не се изложа ще се радвам да чуя първо вас . :fish5:
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Re: Преливат язовири и реки, а рибите ?

Мнение от Георги Кръстев »

А хората! :?
outsider написа:Вярно , че на спинингиста макарата му си остава чиста - не ползва подхранка , не пипа риба..
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Преливат язовири и реки, а рибите ?

Мнение от LVitchev »

Рибата се завира в подмоли и тихи места ,където течението и слабо.Много малка част се отнася,винаги оцелява и на место където е давало,пак дава,значи си седи там,но намира прикритие.Като дете,когато Марица прииждаше,ловяхме рибата плътно до брега и стената,където имаше храсти,и течението се убива,винаги хващахме риби,даже и сом сме вадили !!!Така че,спокойно,никъде няма да иде :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Borislav Haralampiev
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 0:16
Местоположение: Sofia

Re: Преливат язовири и реки, а рибите ?

Мнение от Borislav Haralampiev »

Георги Кръстев написа:А хората! :?

Сега ми казваш , че не се сещам за хората ли ?Бог да ги пази естествено и дано няма повече жертви от наводненията . Но ако седнем да говорим за хората ще влезнем в една полемика страшна .И накрая ще стане ясно , че управниците са ни слаби .За това искам да говорим само за рибите .Пред компютъра няма как да помогнем на хората .
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Преливат язовири и реки, а рибите ?

Мнение от esox22 »

Има разлика от нормално пълноводие и наводнение.
Зависи и от коритото на реката.При тясно корито и наводнение рибата я отнася водата,възможно е и дори да я избие.След наводнението на Струма миналата година има по-малко риба в някои учатъци.Навсякъде е различно.
Трагично е че има и човешки жертви, но обикновено българският народ си учи уроците, когато завалят трупове..
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”