Със тройка във уста

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
metox
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 18:23
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Със тройка във уста

Мнение от metox »

Здравейте колеги.Не сам много активен във форума ама реших да пиша за случая.
Не обичам да пиша много за това как, какво,кога и каде е станало затова накратко:
Миналата седмица по време на излет закачих една добра пъстърва но след кратка борба воблера ми се изстреля на брега с една тройка по-малко.Просто калпави халки.
Та въпросът ми е дали ще оцелее въпросната риба?Ще може ли да се храни? :( Че нещо не мога да спа една седмица след случката. :roll:
Чувал съм че там където е забита тройката изгнивало месото и тя падала след известно време(ама до тогава какво правим?)Май всичко зави си от това как е забита тройката.Въпреки че досега не съм виждал умряла риба със кука или воблер във уста :( Незнам. Който има инфо да сподели.Благодаря!
ххх
Аватар
Владимир
Мнения: 10394
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Със тройка във уста

Мнение от Владимир »

Нищо и няма,ще живее рибата :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
metox
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 18:23
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Със тройка във уста

Мнение от metox »

От къде си толкова сигурен?
ххх
Аватар
Владимир
Мнения: 10394
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Със тройка във уста

Мнение от Владимир »

metox написа:От къде си толкова сигурен?
Хващал съм с кука и влакно в гърлото :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Със тройка във уста

Мнение от Plat1ka »

Аз също даже и с изгнила кука в корема. Вече глътната и почти преработена. Имам и една уловена щука барабар с металния повод и полу-изгнила тройка в гърлото.
kekerence
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:58
Риболов: сладководен
Обратна връзка:

Re: Със тройка във уста

Мнение от kekerence »

Дано куката не е вътре,защото може да и зашие устата-иначе след време падат или си остават като пиърсинг-ловил съм сом и шаран с по няколко куки ,даже с кабел вкаран през хрилете и стърчащ 15 см от устата.
http://ribolov-v-roman.ovo.bg/
Не е необходимо да убиете всички хванати риби,за да се насладите на риболова
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Със тройка във уста

Мнение от bai ves »

По принцип нищо не би станало на рибата но не сравнявайте щуката и сомът с останалите хищници. Щуката яде само и само месо, докато пъстървата яде личинки и рибки. Сомът като върхова единица в рибния :wink: ареал си има свои способности за да се освобождава от куки и прочие. Стомашните киселинни течности при щуката и сомът надвишават в пъти повече тези на другите хищници у нас. Отделно и като прибавим свойствата за изкарване на чуждо тяло.....
Аватар
sekofena
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 0:07
Риболов: Spinning, Match, Surf, Feeder

Re: Със тройка във уста

Мнение от sekofena »

Спокойно на местото,където се е забила куката първоначално ще има хиперемия и ще се заформи възпаление.Имунната система на рибката най-вероятно ще се справи с него и на мястото на раничката тъканта ще стане фиброза,което за рибата не е фатално и ще заздравее.Дори е възможно куката ако е бодната външно на устата и да "изпадне" след определен период.
metox
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 18:23
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Със тройка във уста

Мнение от metox »

Владимир написа:
metox написа:От къде си толкова сигурен?
Хващал съм с кука и влакно в гърлото :wink:
kekerence написа:Дано куката не е вътре,защото може да и зашие устата-иначе след време падат или си остават като пиърсинг-ловил съм сом и шаран с по няколко куки ,даже с кабел вкаран през хрилете и стърчащ 15 см от устата.
Plat1ka написа:Аз също даже и с изгнила кука в корема. Вече глътната и почти преработена. Имам и една уловена щука барабар с металния повод и полу-изгнила тройка в гърлото.
sekofena написа:Спокойно на местото,където се е забила куката първоначално ще има хиперемия и ще се заформи възпаление.Имунната система на рибката най-вероятно ще се справи с него и на мястото на раничката тъканта ще стане фиброза,което за рибата не е фатално и ще заздравее.Дори е възможно куката ако е бодната външно на устата и да "изпадне" след определен период.

Абе ако е единична кука ще сам спокоен.Ама е тройка OWNER.И ако и е зашила устата както казва колегата kekerence?
ххх
kekerence
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 15:58
Риболов: сладководен
Обратна връзка:

Re: Със тройка във уста

Мнение от kekerence »

По принцип производителите правят контрите тънки,за да изгниват бързо-така че най много да отслабне малко,не се плаши.
http://ribolov-v-roman.ovo.bg/
Не е необходимо да убиете всички хванати риби,за да се насладите на риболова
Аватар
Владимир
Мнения: 10394
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 493 пъти

Re: Със тройка във уста

Мнение от Владимир »

Мето,кво си се притеснил бре,то риба неостана на Панега,ти си се притеснил за една пъстърва.Ще се оправи,няма и нищо на рибата,аз съм зашивал един американец за 2-те устни.Едната тройка и беше закачена за носа,другата вътре за долната устна,скъса ми а после са я уловили на блесна :wink:имало само следи от куките.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Със тройка във уста

Мнение от Мунчо »

Колега, трябва да бъдем реалисти - има вероятност и да умре. Сега по-спокоен ли си? :D

Принципно, рибите не могат да бъдат пускани неограничен брой пъти, и понякога умират, дори и без кука в устата.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
чачи
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 12:41
Местоположение: София

Re: Със тройка във уста

Мнение от чачи »

Колегата Мунчо ,МАКАР И ПУРИСТ е прав!Понякога нараняваме рибите!Но това все пак е риболов лов лов лов!някой положения не могат да се избегнат!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Със тройка във уста

Мнение от mitioto »

Че ме уморите с тия теми, бре :lol:

п.п. Колега ако наистина се чувстваш толкова зле, трябва да спреш да ходиш на риба :wink:
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Със тройка във уста

Мнение от Mix02 »

mitioto написа:п.п. Колега ако наистина се чувстваш толкова зле, трябва да спреш да ходиш на риба :wink:
... има и друг вариант на рибоходене - изкуствени примамки, но без ... :D куки ...
Бъдете здрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”