В търсене на компетентно мнение

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Fisherman_b4
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 21:02
Риболов: Изцяло морски

В търсене на компетентно мнение

Мнение от Fisherman_b4 »

Здравейте,
ходя на риболов на Черно море от доста години и по принцип мога ясно да различа фауната, но днес /9 септември 2012/ видях доста странно същество, което ме озадачи.
От 16.30 до 20.00 ч. аз и още двама рибари, се радвахме на успешен улов - попчета, сафрид и чернокоп. На здрачаване (около 20,00 20,15) видях нещо да се носи по повърхността на водата в далечината. В началото не му обърнах внимание, мислейки че е просто някакъв клон. Въпросният обект започна да се приближава и другите рибари предположиха, че е някаква огромна морска змия. Докато не се приближи на разстояние от 15-20 метра от нас. Стъмваше се, но видимостта беше още добра. Всички с почуда забелязахме, че въпросното животно не е змия, то се гмурна, излезе и за секунди видяхме муцуната, досущ като на малко тюленче. След това отново се гмурна и в последния момент видяхме опашната му перка. Беше черно на цвят, не по-голямо от 60-70 см.
Знам, че популацията на тюлена монах в България отдавна е изчезнала, затова случилото ме озадачи. Аз и двамата колеги вярваме на очите си, а и учудващото е, че цял час след случилото се, никаква риба не се закачи на една от 10-те въдици, при условие, че вечерния риболов ми е по-успешен.

Уверявам ви, че историята не е измислена, а освен това и тримата бяхме трезвени. Ако някой има предположение какво ще да е било това, моля да пише. Всичко това се случи на една буна в Балчик.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: В търсене на компетентно мнение

Мнение от Коце »

Нищо чудно да е тюлен!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: В търсене на компетентно мнение

Мнение от waglerbg »

Fisherman_b4 написа:....
Знам, че популацията на тюлена монах в България отдавна е изчезнала, затова случилото ме озадачи. Аз и двамата колеги вярваме на очите си, а и учудващото е, че цял час след случилото се, никаква риба не се закачи на една от 10-те въдици, при условие, че вечерния риболов ми е по-успешен.
......
Така е, тюлените изчезнаха, но видрите настъпват. Видял си видра 100% И аз изпаднах в подобна на вас ситуация на буната на Панорама- Зл.Пясъци за кратко. Времето беше тихо и можах да огледам животинката добре. В последстие намерих и един равен тетрапод с камара кости от риба :idea: 8)
...read between the lines...
slayer
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:48

Re: В търсене на компетентно мнение

Мнение от slayer »

В тъмнината ако не си видял клюна,нищо чудно да е било и корморан!При гмуркане краката му са досущ като опашната на тюлена! ;)
The sky is turning red!
Return to power draws near!
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: В търсене на компетентно мнение

Мнение от waglerbg »

slayer написа:В тъмнината ако не си видял клюна,нищо чудно да е било и корморан!При гмуркане краката му са досущ като опашната на тюлена! ;)
По принцип има такава възможност, но колегата казва:
Fisherman_b4 написа:....... Всички с почуда забелязахме, че въпросното животно не е змия, то се гмурна, излезе и за секунди видяхме муцуната, досущ като на малко тюленче...
:wink:
...read between the lines...
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: В търсене на компетентно мнение

Мнение от С.Върбанов »

Калан - морска видра !
КСР - Стара Загора
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Re: В търсене на компетентно мнение

Мнение от Ники Дончев »

С.Върбанов написа:Калан - морска видра !
:roll:
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: В търсене на компетентно мнение

Мнение от waglerbg »

С.Върбанов написа:Калан - морска видра !
Не "калан" а "Балкан" :lol: , майтапа настрана, най-вероятно обикновена видра. По нашият край реки няма, гьоловете са арендовани и стрелят, та хайванчетата от зор, хоп в морето.
...read between the lines...
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: В търсене на компетентно мнение

Мнение от esox22 »

Видеото обяснява всичко - чиста видра :D :D
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: В търсене на компетентно мнение

Мнение от Златев »

Това лято и аз видях митичната видра на Трета буна. Интересно животинче. В първия момент си изкарах акъла. :lol:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”