Японски шаран-Кои

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
qnkata5
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 14:04
Риболов: плувка, фидер

Японски шаран-Кои

Мнение от qnkata5 »

Незнам дали въпросът ми е за тук, но искам да си купя малки японски шаранчета :D Въпросите ми са : Колко години живеят? Колко големи стават? Могат ли да живеят в язовир ако са декоративни?
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от butnik »

Кой ти каза че са декоративни :?:
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
qnkata5
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 14:04
Риболов: плувка, фидер

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от qnkata5 »

Ок, ако не са декоративни ..
Мога ли да ги гледам в началото в аквариум, после като станат с по-големи размери да се пуснат в язовир ?
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от butnik »

Няма да растат достатъчно бързо,по-скоро искат басейн.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
qnkata5
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 14:04
Риболов: плувка, фидер

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от qnkata5 »

Имам и такъв вариант, в един резервоар 1000л, но водата на колко време трябва да се сменя?
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от butnik »

Japanese koi fish are specifically bred for both coloration and форма. The ideal environment for koi is a pond of at least 1000 gallons with plenty of cover and adequate filtration. Koi are very resilient fish that can winter in a frozen pond, provided a hole is maintained in the ice with an airstone or floating heater for gas exchange. Learn how easy it is to order your pond fish online.
Басейн,поне 1500л
Изображение
В такъв басейн ще ги отглеждаш за декорация,ако искаш да достигат размери ще трябва след време да им търсиш по-голям дом.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от Д-р Флекс »

Кои живеят съвсем комфортно в наши язовири, даже смятам, че се възпроизвеждат, понеже в един еднократно зарибяван с кои радомирски гьол съм виждал малки кои. Дори си купих специално за там щукарски воблер цвят кои, който работи отлично :D
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от butnik »

Д-р Флекс написа:Кои живеят съвсем комфортно в наши язовири, даже смятам, че се възпроизвеждат, понеже в един еднократно зарибяван с кои радомирски гьол съм виждал малки кои. Дори си купих специално за там щукарски воблер цвят кои, който работи отлично :D
Из Европейските водоеми е доста разспостранен,а у нас го има и на Овчарица и то с добри размери.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
qnkata5
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 14:04
Риболов: плувка, фидер

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от qnkata5 »

Един приятел си отглежда и ги храни с торни червеи и казва че растяли много бързо, каза и че като пораснат големи шараните ставали за ядене? Не мисля да ги ям, просто ми е любопитно дали наистина е така.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от esox22 »

Отиди Събота между 10 и 12 на животинския пазар в Подуяне.Има мнго търговци на рибки, можеш да си поръчаш на добри цени.В един от павилионите почти винаги има поне 20 бройки за продажба.
Djuliana Tsvetkova
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Апр 17, 2020 12:26
получил Браво: 1 път

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от Djuliana Tsvetkova »

Здравейте! Имаме няколко декоративни шарана Кои на 3 год. Въпроса ми е с какво да ги храним, по колко пъти на ден и какво количество трябва да им се дава?
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от Д-р Флекс »

Djuliana Tsvetkova написа: Пет Апр 17, 2020 17:37 Здравейте! Имаме няколко декоративни шарана Кои на 3 год. Въпроса ми е с какво да ги храним, по колко пъти на ден и какво количество трябва да им се дава?
Прощавайте за въпроса, но ако за три години не сте научили с какво и как да ги храните, не е ли малко късно да питате? :D

Иначе, от скромния ми опит: виждал съм изкуствено въведени Кои в шарански водоеми около София и Перник, чувстват се чудесно и се размножават успешно в условията, в които живеят и се хранят и обикновените люспести и огледални шарани.
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от Doktor-5 »

:D Ама той колегата каза НА три години, не ОТ три години. :D
Иначе да, подкрепям, много непретенциозни рибки! :D
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
winstrol
Мнения: 99
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 14:52
Риболов: ice fishing
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от winstrol »

привет
колега не мъчи рибите в такива съдове. това са риби за езера . нужно им е място и естествена храна от водоема. ако искаш да отглеждаш риби си построй езеро
winstrol
Мнения: 99
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 14:52
Риболов: ice fishing
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Японски шаран-Кои

Мнение от winstrol »

прочети няколко книги за отглеждане на шаранови риби . няма как да ти се напише в ъв форум с нялкоко изречения
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”